Jump to content

До каква температура работят нормално суичовете на Неомонтана


Marlow

Recommended Posts

Стойко, за цялата драма си виновен едниствено ти!

Започвме от началото на драмата където на 20-ти споделяш за няк'ъв пороблем който имаш от 2 дена насам, заради който по даденто трасе хората ти нямат интернет по цял ден щом напече. Започва се едно поетапно поадване на иформация 2 дена и вадене на думите с ченгел с цел да се разбере точно каква е топологията и евентуално да те посъветваме! Минават още 2 дена до като си оправил проблема общо 4 дена хората са без нет, като не е ясно дали си го оправил или си го замазал, ако е второто съм убеден, че много скоро ще ревнеш пак, а може и да не ревнеш щото няма да е останал клиент който да ти се оплаче! Накрая се изцепваш че нямаш време и видиш ли това ланаджийството ти било бай да уей и започваш да уреваваш положението че видиш ли съфорумците са те нахокали!

Сори за офтопика но някак си не се сдържам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Stoiko

    15

  • Jon_Smith

    8

  • Велин

    4

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    4

Стойко, за цялата драма си виновен едниствено ти!

Започвме от началото на драмата където на 20-ти споделяш за няк'ъв пороблем който имаш от 2 дена насам, заради който по даденто трасе хората ти нямат интернет по цял ден щом напече. Започва се едно поетапно поадване на иформация 2 дена и вадене на думите с ченгел с цел да се разбере точно каква е топологията и евентуално да те посъветваме! Минават още 2 дена до като си оправил проблема общо 4 дена хората са без нет, като не е ясно дали си го оправил или си го замазал, ако е второто съм убеден, че много скоро ще ревнеш пак, а може и да не ревнеш щото няма да е останал клиент който да ти се оплаче! Накрая се изцепваш че нямаш време и видиш ли това ланаджийството ти било бай да уей и започваш да уреваваш положението че видиш ли съфорумците са те нахокали!

Сори за офтопика но някак си не се сдържам.

Получи се така защото по принип не съм търсил и се надявял на помощ от тук. Исках просто да споделя. Евентуално исках да видя някой доли е имал проблеми със загряване на неомонтански суичове за да си дам някаква насока лично за себе си. Много добре знам какво и къде да провевявам и правя ! От толкова време се занимавам с това че книга мога да напиша. Просто целта още от първия ми пост ако зго пречетеш е да се оплача един вид :(  Някъде да виждаш да съм написал " Кажете какво и къде да направя и меря че не знам". Просто споделях какво става и като съм правил нещо какво съм правил. Обаче типично по български някой хора започнаха да раздават съвети и епитети изобщо без да знаят за какво става въпрос ...все едно дават съвети за тяхната мрежа и топология.....  да стрелят  на посоки...само защото са ловджии и трябва да си покажат пушките. Разбираш ли ме ?

P.s WOW :) Гледам че вече държа рекорда за най-некоректен потребител :) Благодаря ! Ще си направя снимка за спомен  ;D

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааа не така. който иска време наема повече персонал. който иска пари ходи сам. просто въпрос на приоритети. няма спор, че монтанските свичове са боклук, както и повечето им изделия, но цената си е цена. кабелите също. в 90% от тях си има конденз по дефолт и е просто въпрос на време да се луупнеш, да загубиш малко точец или просто необяснимо да се оплаква клиент (и то с право). в този случай експириънса на ланаджиите и организацията им за решаване на проблем ти спасява клиенти и нерви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааа не така. който иска време наема повече персонал. който иска пари ходи сам. просто въпрос на приоритети. няма спор, че монтанските свичове са боклук, както и повечето им изделия, но цената си е цена. кабелите също. в 90% от тях си има конденз по дефолт и е просто въпрос на време да се луупнеш, да загубиш малко точец или просто необяснимо да се оплаква клиент (и то с право). в този случай експириънса на ланаджиите и организацията им за решаване на проблем ти спасява клиенти и нерви.

Mile аз въпроса с нервите го реших като работя сам :( Така няма на кой да се ядосваш , кой да следиш ..... няма кой да ти мрънка за пари и да те краде.  No people , no problem :) Има си и  недостатъци де.....но така съм решил. Отдавна съм разбрал, че от нета милионер не се става. Пари си вадя от другаде. Държо го ей така да си чеша крастата....за едната идея и хоби. Затова може би се славя едни вид като най предпочитания доставчик в града от клиентите, защото не работя за пари а за слава едни вид. Купувам много и скъп нет и го продавам евтино.....да се радва народа :) Например на тези 4 клиента който нямаха нет за няколко часа на обед вместо 20 лв ще им взема 10 за месеца а може би и нищо. No problem !

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

[quote author=Stoiko link=topic=2028.msg19589#msg19589 date=1279878415

Mile аз въпроса с нервите го реших като работя сам :( Така няма на кой да се ядосваш , кой да следиш ..... няма кой да ти мрънка за пари и да те краде.  No people , no problem :) Има си и  недостатъци де.....но така съм решил. Отдавна съм разбрал, че от нета милионер не се става. Пари си вадя от другаде. Държо го ей така да си чеша крастата....за едната идея и хоби. Затова може би се славя едни вид като най предпочитания доставчик в града от клиентите, защото не работя за пари а за слава едни вид. Купувам много и скъп нет и го продавам евтино.....да се радва народа :) Например на тези 4 клиента който нямаха нет за няколко часа на обед вместо 20 лв ще им взема 10 за месеца а може би и нищо. No problem !

Тая схема, one man show е приложима и оправдана донякаде (докъде/доколко си се разрастнал),обаче минеш ли определено ниво просто буксуваш на маясто,защото ти липсва фактора време.Бих ти помогнал с това като ти дам идеята  да си купиш администрацията(управлението)  за да можеш да отделяш повече време за работа/подръжка.Пари се вадят,ако си решил да работиш за благотворителност или за хоби,просто е загуба на време и средства.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.