Jump to content

До каква температура работят нормално суичовете на Неомонтана


Marlow

Recommended Posts

Здравейте,

някой замервал ли е до каква температура SmartSwitch & CleverSwitch на Неомонтана работят без проблем?

http://razhodka.com - Идеи за разходки и туризъм в България
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Stoiko

    15

  • Jon_Smith

    8

  • Велин

    4

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    4

Обаче с това печене има един друг проблем който се появява след време и не само на техни те суичове ами и на всички от тоя клас... кондензаторите им се надуват, а от там идват проблемите. Така, че ако може по на сянка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ако искаш ще те разведа из цялата си мрежа и ще отваряме кутии по твой избор да видим кое как е, щото суитчове не съм подменял 2-3 години и не мога да разбера защо всяко твое мнение трябва да е критика ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то хубу ама аз няколко хиляди суйча им сменях кондезаторите. А да не говорим, че на един Варненски доставчик им ги "подържам" от поне 6-7 години точно с тоя проблем :) . Освен това дори и да не се е надул пак може да е изсъхнал както става също и пак е проблем :) . Но като цяло суича си е наред смисъл. че не му се налага охлаждане на чипа.. Иначе за гаврата съм ги пускал и без кодензаторите им да видя как е.. и пак работят просто са по нестабилни при токови удари особено ако е без импулсно захранване и UPS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега ползвам само техни суичове и импулсни ,от 2-3 г., и да чукна на дърво - без проблем. Есента само фалираха 3-4 ПОРТА към краен клиент , без грамотевици, но след токови "удари" (по няколко пъти на

ден) на " любимия" енергодоставчик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...щото суитчове не съм подменял 2-3 години...

:) А бе, Джон , като го тресен енергото/гръмотевицата и ти направо го изхвърляш и "закриваш" тая кутия а?

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен че кондензаторите се прецакват от топлината, и чипа прави грешки и може да имаш corrupt frames.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) А бе, Джон , като го тресен енергото/гръмотевицата и ти направо го изхвърляш и "закриваш" тая кутия а?

Миналия сезон на дините ми е коствал 3 суича, този сезон започна вече и жертви няма и дано така да е и за напред!

Според мен обаче изместваш въпроса на колегата, а него го интересува как се отразява топлината на тия суичове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странното е, че има няколко марки с 1 и същ чип и различно поведение по отношение на температурата. При мен на всеки има радиатори независимо грей или не!Някой ми се смеят някой не - въобще не ми пука :) . Важното е на мен да ми харесва..

Както каза NetworkPro Не съм правил задълбочени тестове дали има грешки или не ама едно нещо грее ли не е на добре особено при силиция :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Преди 2 дни подмених едно трасе само с неомонтански суичове и от тогава прави проблем. По обед всичко изчезва :D Чак вечер всичко тръгва отново........утре ще разгледам подробно, но 99% май прегряват по жегите :)

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В какви кутии и къде са монтирани ? Може захранванията да се дънят... Да не говорими  за един друг факт който много малко хора забелязват. При високи температури и кофти кабел - има по-големи загуби и ако трасето не е презапасено от към напрежение може само 1 суйч да ти падне дето се вика и пак да е цялото в канала. С едни импулсни съм имал горчивия опит от 10 - 10 с различно поведение при едни и същи условия..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 дни подмених едно трасе само с неомонтански суичове и от тогава прави проблем. По обед всичко изчезва :) Чак вечер всичко тръгва отново........утре ще разгледам подробно, но 99% май прегряват по жегите :(

Да по обед и аз изчезвам,на тебе суичове и кабела ли ти изчезва пък чак вечер тръгва(накъде само си спира само тръгва).Яко те е напекло ,с този пост не заслужаваш и грам внимание .Драснах този пост защото мразя простотията във всичките и превъплащения !

пп:погледни кой суич ти сече линка и си провери RJ'тата .

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.