Jump to content

Някой занимавал ли се е с Buffalo wla-g54


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Незнам поради каква причина ама максималната му изходна мощност е 22mW която може да се сетне. На по-новия фирмуер е като 100/75/50/25 % направено и поне според netstumbler няма особена разлика м/у 22mW & 100те % на последната му версия. Някой слагал ли е някакъв друг софтуер. CPU то е Broadcom BCM4702akpb, на радиокартата която е мини pci е Broadcom BCM4306KFB. Не искам да го направя 120200329092mW просто поне на 64 да мога да го вдигна, че с тия 22 в момента е просто трагично!

http://trash.uid0.hu/openwrt/pix/Buffalo%20WLA-G54.jpg

p.s. Виждам, че DDWRT го подържа но пак ли ще е платено :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    18

  • Joro_Blg

    12

  • Anatoli

    6

  • RudY-ElectriC

    4

пробвал ли си да му сложиш томато ?

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина няма, ако не ти е много ценен пробвай DDWRT ако стане добре ако  ли не със тези 22мв може да си го ползваш в домашни условия .Но каквото и да му сложиш не знам как ще постигнеш 3-пъти по голяма мошност ако постигнеш ще ти бъда много благодарен да споделиш как си го направил без да пипаш нищо по хардуера. ::)  

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип аз си мисля че нищо не ти пречи да пробваш ако стане добре ако  не някаде в менюто на бика ще пише че фримоера е trial versiq което ти дава време да видиш  дали се е вдигнала мошноста , и така поне ще знаеш дали наистина бика е спънат софтуерно  ::)   и дали си заслужава усилията да му търсиш добър фримоер 

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук във форума има един потребител joro711 според мен   той  е доста запознат свържи се с него на мен ми помогна пратими оригинален фримоер за моя "бик" чел съм негови постове из др. форуми и ми изглежда доста в час със фримоерите и в частност със биковете-Buffalo ::) .Ако някой може да ти каже нещо конкретно той е този някои според мен.

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да видях, че е писал из други форуми доста истини ::) .

п.п. като цяло добре се държи в нас.. Но нещо му стана на web интерфейса изчезна :) . Иначе нета си минава и си има пинг.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флашни го с DD-WRT през TFTP,щом има пинг.Не е платен фирмуера за този модел.Можеш да бъдеш сигурен в това.Аз имам 3 броя WLA-B11 и също съм ги флашнал с DD-WRT,но е специално пригодена версия точно за този модел.С всякаква друга Бъфалото умира.Те принципно са еднакви като хардуер,само дето на твоето безжичната карта е 54 Мбит.А на моето е 11 Мбит.Но пък за 20 лв. толкова.Преди време Гейт-България имаха някакви залежали бройки и с един приятел ги изкупихме всичките.Ето ти линка за твоето Бъфало.Пропуснах да ти кажа,че моето работи добре до 65 миливата.Пробвал съм го и на 100,но се усеща затопляне.

http://dd-wrt.com/routerdb/de/download/Buffalo/WLA-G54/-/dd-wrt.v24-13064_VINT_std.bin/2186

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря. Аз точно това видях преди малко, че си писал за разликата в картите.Иначе доволен ли си от сапунерката? Аз за момента макар, че и влизам от снощи в web а поради простата причина, че нещо се чупи след като му напънах много торенти и пингове с 65500.. но си държи 20 мегабита през 2 стаи. Аз ли неможах да намеря инфо или не са описали за кой модел DDWRT е Free? Аз за 20 лева го взех точно и просто не си струваше да му го плащам софта. Сега само мисля да му добавя предвидения на платката стабилизатор да мога да го пускам на различно от 3,3В, че е малко не удобно така особено ако няма 220В за адаптера му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали ти казвам,само по 20 лв струваха.Напълно нови,в запечатани кутии.3 вида кабел за адаптора.US,UK и EU стандарти.Адаптор и пач-кабел.Даже имаха и някакъв диск в кутийка с упътване и софтуер.И самото Бъфало,разбира се ::) Имам едно такова в мрежата при клиентка,за да не си разнася лаптопа с кабел в апартамента.А ти откъде го взе твоето Бъфало?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От друг форум един каза, че неможел да го ползва като рутер за у тях. Пък на мен не ми трябват в такъв режим. А само като АП и като разгледах ми допадна, че има 4 лана ::) Освен това после като видях и платката не е съвсем типична сапунерка. Това си е правено в Japan вътре кондезаторите Rubicon и като цяло е добре сделано и не работи за момента зле за тия парички. Само че като видях че само до 22мВ може да се сетва се разочаровах малко но иначе доста на дълече се хваща и то с ГСМ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно .. . той. Сега отивам за чаркове, че магазините ще затворя. После ще му сложа DDwrt то и ще пиша.

п.п. И като цяло забелязвам, че май не е мноого разпространено у нас... Смисъл то е ясно, че е старичко но не е дискотирано особено по форумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.