Jump to content

Избор на UPS


Mupo neTkoB

Recommended Posts

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Mupo neTkoB

    15

  • Велин

    7

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    4

  • master

    3

  • Администратор

Макелсан 800ва с механично копче за вкл/изкл и с един 12в акумулатор , не е онлайн но ако не сте с менте пц захранвания никакъв ви е проблема, слагайте разклонители със защита за евентуални пикове. Подлежи на модификация с допълнително зарядно и голям акумулатор , според зависи товара при работа в авариен режим трябва да се предвиди вентилатор.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли отзиви за Fortron как са ? Това ми е надеждата в ниския клас само да видим дали ще я оправдаят.

Не струват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кяк па-зле от артпоника. То може ле?

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко обсъждахме точно един ups / psu ;)

post-32-0-33673500-1349979376_thumb.jpgpost-32-0-27805600-1349979379_thumb.jpgpost-32-0-84809300-1349979380_thumb.jpgpost-32-0-19659800-1349979382_thumb.jpg

[21:10:47] Veselin Ionchev: i vse pak na snimka 150205 na dolnia red na akumulator nomer 3 vurhu nego ima VUZELIN

[21:12:57] Veselin Ionchev: TOVA E PO VAJNO OT IZOLIRBANA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

вазелина си върви с акумулаторите и клемите :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми като питах за Fortron-а е дали някой го е ползвал с товар - стандартен трансформатор (тороид примерно) за товар. Защото на някой упс-и като APC backup сериата когато сложиш траф и мине в режим на батерия става лошо. Напрежението в изхода на трафа нараства доста сериозно и последния горяха протектори.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масово явление при UPS-ите сме констатирали, че напрежението изходната фаза-земя или изходна нула-земя стига до вх.напрежение+изх.напр. от UPS или 230+220Vас, трябва да го вземете в предвид при използването на варисторни защити след UPS.

Друг вариант е да се заземи изхода на UPS-а но не всички модели позволяват, има шанс да изгори.

Проблема се проявява - след като е нямало ток и UPS-a реши да прехвърли към мрежата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

мисля, че това върши добра работа, където се налага да се включва сам при подновяване на захранването по мрежата.

върви стандартно със софтуер и ком кабел.

лайн интерактив е а като цена около 150лв нов

а да, ако товара е малък /5-10W мисля/ го отчита като утечка и даваше някаква грешка.

IFGSS1500AP Inform Guard Compact

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Аз на 5 места вече съм сложил APC-та и мога само да кажа, че за няколко години не ми се е налагало да се занимавам с тях изобщо, нито за подмяна на батерии нито да ходя да ги включвам и работят в режим 24/7. Там където се налага да се слагат по-големи мога да се ползват такива 2-ра ръка със скапани батерии който да се сменят - излиза му сметката. Не рядко се намират и хора, които продават оригинален комплект батерии за съответните UPS-и, купен от някоя фирма за резерва и заврян под леглото на секретарката за по-сигурно ;)

Има UPS-и който имат специално предвиден конектор за външни батериии или акомулатор, но и да няма може да го вържете като гледате да не променяте базовото напрежение на батериите - че има някой пишман майстори които на 24V UPS ще му закачат един акомулатор 12V успоредно и ще стане забавно. Също така аз лично ако ще правя такива "подобрения" биз избрал някой по-марков, който да има ограничение по ток на заряда на батериите, както и предпазителя преди UPS-а да го умножа по 2, защото в противен случай може да не може да тръгне UPS-а изобщо - бутайки предпазителя или претоварвайки се по ток.

Редактирано от BODY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

....на исхода на UPS-а при включен захранващ кабел излизаше 222-3V което е нормално. след като изключех кабела/захранващия/ оставаха 170V. с тези акумулатори ups-a изкара над 2 часа с пуснат 180W консуматор / поялник /, след включването му изходящия волтаж се повиши на 180V защо така не знам.....

Колега недей така, какви са тези 170-180v ? По норма трябва да е номиналното напрежение (+)(-)10%.

Явно мериш само 1-ви хармоник (по-скоро правоъгълник). За такива измервания винаги ползвай True RMS мултиметър, за да не се чудиш какви са тези стойности на изходното напрежение. По темата, ако слагате по-евтини UPS-и поне ги охлаждайте стабилно (както крайните транзистори, така и трансформатора).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

като чета темата оставам с убеждението че избора на UPS се свежда до това ... да избереш големи акумулатори и силен вентилатор

Най обичам да ям боб и ляб, топъл и пуфкаф, и да еб*!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.