Jump to content

Избор на UPS


Mupo neTkoB

Recommended Posts

  • Администратор

така не е интересно като не казваш с какво си товарил машината,

защото така описана на дали харчи повече от 200 вата

в състояние на престой

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...
  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Mupo neTkoB

    15

  • Велин

    7

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    4

  • master

    3

така имаме развитие по случая :)

след кратко и не много мъчително боледуване UPS-a умря - изгоря му трафа.

може ли някой да каже от какво би се получило това и дали е от това че го натоварвам да захранва по-големи батерии без каквито и да било преправяния

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изходния ( големия ) траф няма отношение със зареждането на батериите независимо дали са "големи" или "малки". От това което виждам най-често APC тата ( визирам тях тъй като по-често с тях се сблъсквам ) . Изгарят от претоварване по изход. Макар, че уж имат защита ... явно нещо им куца. Масовите случаи : "Е нали му сложих по-корав акумулатор - значи е по-мощен!" 

НЕ е вярно изходната мощност си остава просто се увеличава времето за BackUP. Има и друго примерно 1000VA но държи при максимално натоварване с оригиналните акумулатори да кажем 30мин. Но температурата на трафа и електрониката стига примерно 50-60 градуса и той е изчислен, че за тоя цикъл ще си понесе на тия температури. Обаче при слагането на мощни акумулатори може натоварването да е пак 1000VA но  ако акумулаторите изкарват 4-5 часа не е ясно каква ще стане температурата... Затова някъде бях чел.. братята Руснаци бяха го казали много точно - Не всеки UPS става за такъв мод. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи сегашния ups да взема да го проветра с някой 12см вентилатор, нещо може ли да се направи и да се подобри за подобен мод?

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Или вентилатор или примерно АРС 1400VA :) той даже си има вентилатор ама иска два акумулатора.

Иначе прегряването може да е следствие на продължителен разряд - заряд с големи батерии.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за сега намалих капацитета, замених UPS-а с mustec powermust към който закачих 1 акумулатор ще пробвам да закача вентилатор. захранването дали да го взема от самия акумулатор или да го хвана от някакво захранване компютърно което е включено в UPS-а

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

за сега намалих капацитета, замених UPS-а с mustec powermust към който закачих 1 акумулатор ще пробвам да закача вентилатор. захранването дали да го взема от самия акумулатор или да го хвана от някакво захранване компютърно което е включено в UPS-а

ако ще го вземаш от батерията какъв е смисала от УПС-а :) по - добре си намери тогава подходящо зарядно , другото което е има вероятност зареждането на батерията да не е галванично разделено с фазата , което има непредвидими последствия :).

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свалям батерията само за да може да имам UPS там до като намеря друг на 24волта. другия вариант е да ги свържа успоредно и пак да са 12волта но 2х95Ah.

при всички положения ако вместо както в началото ми държи на половина колтото тогава ще съм пак доволен. не знам дали са галванично разделени фазите ама дано да нямам последствия :)

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Поради причината ЧЕЗ се налага да се закупи във един офис UPS , във моя офис имам един APC 1500VA пише на него че е смарт ама не е - даже по скоро е тъп.

Във първия офис новия юпс ще дундурка рутерборд, един апликеишън сървър от най-нисък клас и вивашит модем. Спрял съм се на Еатон 1000VA само 206 кинта - ефтиниика братче . Някой има ли боен опит със еатон , струват ли си парата като съотношение цена качество и когато вън се е разразила свирепа гръмотевична буря и всичко мига и треши и токовите удари се сипят и шибат машинките, споделете. Или да си търся тъп смарт АПЦ на 620ВА поне се знае за него че върши работа. Кеф би ми било от уинбокса да гледам състоянието на юпс , въпреки че не е кои знае колко подробно реализирано но поне върши работа.

Редактирано от NeTmAsTeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи стар смарт, забий му 1 акумулатор и го забрави къде си го сложил

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам един APC 1500VA пише на него че е смарт ама не е - даже по скоро е тъп.

Почти всички Smart UPS-и на APC са Line Interactive. По-добре мисли за On-Line UPS, дори и втора ръка. Цената ще мине 300лв с батериите.

Доволен съм от Арагорн (aragorn-bg.com) - може да поразгледаш в сайта им.

А за Еатон - последния Еатон от нисък клас не тръгваше сам, без натискане на копче. Средния им клас от към 2k и нагоре са ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти всички Smart UPS-и на APC са Line Interactive. По-добре мисли за On-Line UPS, дори и втора ръка. Цената ще мине 300лв с батериите.

Доволен съм от Арагорн (aragorn-bg.com) - може да поразгледаш в сайта им.

А за Еатон - последния Еатон от нисък клас не тръгваше сам, без натискане на копче. Средния им клас от към 2k и нагоре са ок.

оооо определено след като свърши бактерията и доиде тока трябва да тръгне сам или да има опция за настроика на тая функция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама масовите ментажни особено тези които не са с бутон ами копче не захапват или понякога не го правят като дойде тока. Да не говорим за едни които има значение как е сложен щепсела в контакта :D

Някой има ли отзиви за Fortron как са ? Това ми е надеждата в ниския клас само да видим дали ще я оправдаят.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.