Jump to content

Избор на UPS


Mupo neTkoB

Recommended Posts

Колеги, какъв UPS ще ми препоръчате за 1-2 сървъра за около 400-500лв

мислех APC да взема но е дота по-малък от Artronic-a, и за долу-горе същата цена

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Mupo neTkoB

    15

  • Велин

    7

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    4

  • master

    3

може и да ми препоръчате нещо към което може да вържа външен акумулатор че имам тук едни Varta 74Ah дето ще може да ги кордисам там :(

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, кажете някакъв UPS бря

да може да се закачи акумулатор ще ми е в голям +

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или друг въперос, какво е необходимо за закачането на акумулатор към UPS и може ли всички UPS-и да зареждат акумулатори и до колко Ah ?

как се смята колко ще издържи един ups на някой компютър примерно W=?VA

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тва него разбрах в едната посока по един начин в другата по друг? Коефицента е 0,6-0,7 аз си го смятам по 0.65... За да го закачиш към акумулатор от кола примерно ти трябват 2 кабела за +,- с поне 8 квадрата сечение от едната страна се закачат към акумулатора посредством клеми като за кола. От другата страна се слагат към кабелите на мястото на стария акумулатор.

п.п. имай в предвит, че е много желателно кабелите да са максимално къси. Макар, че съм правил и с по 2 метра. Както и да са много добре направени връзките. Тока е голям и ако не е направено както трябва - ще се запали :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никакви платки и допълнителни такива неща не ми трябват така ли?

имам един Infoguard 1000Va който нещо изпищя, искам да закача 74Ah Varta на него. колко време ще изкара един сървър приблизително 400W и за колко време ще се зарежда пак.?

това вярно ли е?

 

 Времето на автономна работа при този тип UPS зависи от капацитета на използваните акумулаторни батерии и коефициента на полезно действие на инвертора. Приблизително времето може да се изчисли по следната формула, като не се отчита коефициента на полезно действие: 

T = Ah x 12 V/Po, 

където: 

Po - моментна консумирана мощност; 

Ah - капацитет на акумулаторната батерия; 

T - време на автономна работа; 

12 V - напрежение на акумулаторната батерия; 

Пример: Използва се акумулатор с капацитет 60Ah, консумираната мощност в момента е 100W. Следователно времето на автономна работа е: 

Т = 60х12/100 = 7,2 h

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

писано е в доста теми , примерно тук

в тоя раздел толкова..

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега да кажа какво направих

взех един стар Informer Guard 1200VA. той е с 2 батерии 12v 7Ah свързани последователно = 24волта

удължих кабелите и без да правя нищо с акумулаторни клеми / все още не съм купувал / закачих един 95Ah и един 45Ah последователно зареждаха се една нощ, на сутринта се бяха заредили на 25.6V.

на исхода на UPS-а при включен захранващ кабел излизаше 222-3V което е нормално. след като изключех кабела/захранващия/ оставаха 170V. с тези акумулатори ups-a изкара над 2 часа с пуснат 180W консуматор / поялник /, след включването му изходящия волтаж се повиши на 180V защо така не знам..... на другия ден след отново зареждане цяла нощ ги включих на 2 компютъра с по 400W захранвания. компютрите не бяха натоварени почти с нищо. след 1ч 30 мин и спад на волтажа на 22.1V в акумулаторите ups-a изключи.

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Не се прави така , акумулаторите трябва да се еднакви и да не са стартерни(автомобилни) ще заминат бързо. Не го знам какъв е тоя модел УПС но специално при АРС след смяна на акумулаторите се прави нулиране и калибровка за да влезне в час в новите батерии иначе пак няма да издържа много.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акумулаторите са втора употреба и за ми "бонус" за това с такива пробвам. калибрация няма как да направя защото за този модел ups няма никакъв софтуер. какви други батерии - акумулатори може да взема за да не са стартерни?

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

акумулаторите са втора употреба и за ми "бонус" за това с такива пробвам. калибрация няма как да направя защото за този модел ups няма никакъв софтуер. какви други батерии - акумулатори може да взема за да не са стартерни?

Пиши в другия раздел! Май си пропуснал темата.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

така, да кажа до къде стигнах по моя въпрос :D

изпаднаха ми 2 акумулатора оригинални на мерцедес и фолксваген - varta 95Аh принципно са обслужваеми.

http://www.sanalfile.com/newpics/urun/301220099420494204.jpg

на ето това старо "чудо" му бяха заминали батериите и не работеше грам. има си извод за външни батерии където пуснах 2 жици по 1м някъде и свързах двата акумулатора към него. мисля че ги зарежда доста прилично щото за 1 нощ го пробвах издържаше един 180W поялник доста време и то с по-кофти 2-ри акумулатор.

тази сутрин след 2 дневно зареждане в 8:30 му беше спряно захранването на UPS-а. като консуматор след него е включен сървър с 500W Fortron BlueStorm захранване, Pentium двуядрен на 2800Mhz, 4GB Ram, 2x160 HDD. 15:10ч ups-а продължава да държи. ще напиша по-късно кога точно ми е спрял вече компа

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в крайна сметка излезе това. Доста съм доволен :D от 8:30 до 19:30 = 11часа е супер!!!

Event Type: Error

Event Source: EventLog

Description:

The previous system shutdown at 19:24:05 on 04.03.2010 was unexpected.

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.