Jump to content
  • 0

hap ax3 слаб WI-FI сигнал


sauronnet

Въпрос

Здравейте,от няколко дни съм с hap ax3 wifi6 и ми прави впечатление, че Wi-fi обхвата е доста слаб. По дефоулт "antena gain" е на 0 ( променях го- ефект никакъв ), избрал съм регион България. Реално обхвата (2.4гхц)  е лош и слаб. Стария рутер (Mikrotik-RB2011UiAS-2HnD-IN) бе на същото място и не съм имал проблеми за покрие жилището. hap ax3го дават с 5.5 дб. антени и трябваше да е с отличен обхват на 2 и н 5 гхц, но реално не е ок дори на 2 гхц. Някой имал ли се е с подобен проблем ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор
Преди 7 часа, sauronnet написа:

Ами логиката идва от тук че wifi 6 или така наречения AX стандарт се справя с чувствително повече устройства и подържа малко по високи скорости от AC. Съответно неща като WPA3 и MU-MIMO липсват при рутер например който е n (wifi4) . Съответно софтуера с който работи такъв рутер би ли отрязал тези неща от възможностите на AP която е AX стандарт и е свързана след рутера ?

 

Ами спри безжичния интерфейс тогава, аман от параноици хипохондрици.

Чели недочели, като в тази тема.

 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 4 часа, 111111 написа:

Ами спри безжичния интерфейс тогава, аман от параноици хипохондрици.

Чели недочели, като в тази тема.

 

Братле, мойте уважения - сигурно много го разбираш микротика но:

На конкретно зададен от мен въпрос (поне по 5 различни начина) ти даваш някакви отговори ни в "клин ни в ръкав"  .

Ако искаш да покажеш колко знаеш и разбираш може да отвориш тема например: Здравейте, аз знам много и разбирам но няма да ви кажа нищо съществено...

Никъде във въпросът ми не съм питал дали да си спра безжичния интерфейс - нали ? 

Отново нека да спомена, че раздела е : МИКРОТИК ЗА НАЧИНАЕЩИ - тоест както ти се извазяваш чели недочели, което означава, че който незнае нещо пита (аз), а който знае отговора и съответно има желание отговаря и дискутира по темата. Къде в случая са твоите отговори ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

sauronnet Не е разбира добре, точно какво питаш... Ако АР -то е вързано по LAN на един от Gbit-те портове на 2011, ще си работи идеално , зашото АX3 си е Gbit портове, ако е на 100Mbit порт, ще е ограничено до 100Мбит, а ако е репитер през WiFi вече си е до 2.4Ghz радиото на 2011..

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 4 часа, mitakabs написа:

sauronnet Не е разбира добре, точно какво питаш... Ако АР -то е вързано по LAN на един от Gbit-те портове на 2011, ще си работи идеално , зашото АX3 си е Gbit портове, ако е на 100Mbit порт, ще е ограничено до 100Мбит, а ако е репитер през WiFi вече си е до 2.4Ghz радиото на 2011..

Да това по го приемам за отговор благодаря Аксес пойнта ще бъде вързан на гигабит ланпорт по кабел. Нов конкретния случай accesspoint-а ще има Мимо антени , а основният 2011 няма, access point ще ax Стандарт основният 2011 ще бъде само N тоест wifi 4 и тъй като неговият софтуер В случая се явява управляващ мрежата тези неща остават ли работещи това е единственото което питам.

 

П.с.

Извинявам се за на моменти лошият словоред и пунктуация но съм в движение и диктувам на телефона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Не нямат връзка интерфейсите, които може да разглеждаш като различни устройства, та били и на една платка.

Слагаш на всички безжични интерфейси еднакво име и парола с еднакво криптиране и си джуркаш между стаите без яд.

WPA3 и т.н. overprotection са безсмислени забавители.

 

Както и не те интересува каква марка е мобилната клетка Алкател Нокиа Хуавей Самсунг

и дали има или няма 5Г 2Г 3Г повечето имат 4Г.

Размиваш си понятията и логиката изчезва (градивна критика)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 4 часа, 111111 написа:

Не нямат връзка интерфейсите, които може да разглеждаш като различни устройства, та били и на една платка.

Слагаш на всички безжични интерфейси еднакво име и парола с еднакво криптиране и си джуркаш между стаите без яд.

WPA3 и т.н. overprotection са безсмислени забавители.

 

Както и не те интересува каква марка е мобилната клетка Алкател Нокиа Хуавей Самсунг

и дали има или няма 5Г 2Г 3Г повечето имат 4Г.

Размиваш си понятията и логиката изчезва (градивна критика)

Благодаря, това вече е друго. Критиката се приема. 😉

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.