Jump to content
  • 0

hap ax3 слаб WI-FI сигнал


sauronnet

Въпрос

Здравейте,от няколко дни съм с hap ax3 wifi6 и ми прави впечатление, че Wi-fi обхвата е доста слаб. По дефоулт "antena gain" е на 0 ( променях го- ефект никакъв ), избрал съм регион България. Реално обхвата (2.4гхц)  е лош и слаб. Стария рутер (Mikrotik-RB2011UiAS-2HnD-IN) бе на същото място и не съм имал проблеми за покрие жилището. hap ax3го дават с 5.5 дб. антени и трябваше да е с отличен обхват на 2 и н 5 гхц, но реално не е ок дори на 2 гхц. Някой имал ли се е с подобен проблем ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор
Преди 1 час, mitakabs написа:

Колкото и да го хвалиш ...

За какво хвалене говориш, написал съм, че Wave2 не е пакет на MikroTik а драйвер за AX стандарта, ако той не съществува няма да имаш WIFI на това устройство! Същия е в TP-Link AX серията и работи в пъти по добре основно поради хардуерни причини.

За разкачването проблема е WPS, трябва да се изключи, за слабия сигнал е регулатора, може да се вдигне доста като не се посочи държава.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 2 часа, mitakabs написа:

Така, понеже и аз се бъхтя с тоя рутер и т.н.Wave2  драйвер.. Да ти споделя че да, ТЕГАВА е работата с тоя драйвер. Колкото и да го хвалиш и  унифициран да е и УДОБЕН за работа в мултисегменти. В частност липсват мноого настройки , които биха били в полза на потребителите. Та тук няма една елементарна опция data rates, да огранича до къде да ми държи кънектнати устройства!!! Седи ми вързан телефона, а нямам реално никаква връзка! Отделно опцията с надупването на усливането липсва. Т.е. , може и да е унифициран и удобен за работа с много устройства , cApsMan  и т.н.., но от към тънки настройки има доста липси..ако някъде съм порпуснал нещо в настройките и тия неща ги има, моля да споделите?

Това със сигнала се прави на друго място и винаги се е правило там 
Wireless > access list 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Оправихте ли го ? Аз сетнах Distance=3km и оправих моя. И power limit-итите махнах чрез регион настройките. Но кабела си е кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам още едно питане:

Ако основният рутер е wifi 4 (остана с RB2011 ) и добавя след него AP която е AC (wifi5) или AX (wifi6), то тогава предполагам че AP -то ще бъде осакатено (няма да може да разгърне възможностите си ) тъй като мрежата се се рутира и ще управлява адресите от основния рутер който е от по старото поколение Wifi4. 

Така ли е или бъркам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 2 часа, sauronnet написа:

Имам още едно питане:

Ако основният рутер е wifi 4 (остана с RB2011 ) и добавя след него AP която е AC (wifi5) или AX (wifi6), то тогава предполагам че AP -то ще бъде осакатено (няма да може да разгърне възможностите си ) тъй като мрежата се се рутира и ще управлява адресите от основния рутер който е от по старото поколение Wifi4. 

Така ли е или бъркам ?

ако ползваш репитер ще е осакатено нонсоп ако АП-тата  са по кабел няма как.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За репитер ясно, за AP да разбирам че ще работи пълноценно, нищо че е AX при условие, че основния рутер е wifi4 ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 8 часа, sauronnet написа:

За репитер ясно, за AP да разбирам че ще работи пълноценно, нищо че е AX при условие, че основния рутер е wifi4 ???

Ако обясниш каква е логиката ти, защото аз не намирам такава.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 2 часа, 111111 написа:

Ако обясниш каква е логиката ти, защото аз не намирам такава.

Основен рутер wifi4 (съответно той рутира и разпределя адрссите), AP след основния wifi 6. 

Въпрос: wifi мрежата каква е wifi4 кли wifi6 ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

И каква ти е логиката с безжичния интерфейс на който и да е рутер?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вече и аз не ти разбирам въпроса. Това, което искам да направя е да се вържат две устройства едно след друго. - мисля не е толкова сложно 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Какво общо има безжичния интерфейс на второто устройство, с безжичния интерфейс на първото?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не казвам ,че  имат общо. Въпросът е че след като първото устройство е маршрутизатор който отговаря за управлението на назначените ip-та на отделните устройства които са се закачили и на accesspoint-а - тоест на второто устройство и неговата безжична мрежа. При условие че първото е устройство е от по-старо поколение (стандарт) това ще повлияе ли върху управлението на клиентите закачени към аксеспойнта (тоест ще се загуби ли предимството от по-новия стандарт на AP-то)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

От къде я копаеш таз логика?
Абстрахирай се че първото има WIFI.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 4 часа, 111111 написа:

От къде я копаеш таз логика?
Абстрахирай се че първото има WIFI.

Ами логиката идва от тук че wifi 6 или така наречения AX стандарт се справя с чувствително повече устройства и подържа малко по високи скорости от AC. Съответно неща като WPA3 и MU-MIMO липсват при рутер например който е n (wifi4) . Съответно софтуера с който работи такъв рутер би ли отрязал тези неща от възможностите на AP която е AX стандарт и е свързана след рутера ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
On 10/13/2023 at 12:13 PM, Самуил Арсов said:

За какво хвалене говориш, написал съм, че Wave2 не е пакет на MikroTik а драйвер за AX стандарта, ако той не съществува няма да имаш WIFI на това устройство! Същия е в TP-Link AX серията и работи в пъти по добре основно поради хардуерни причини.

За разкачването проблема е WPS, трябва да се изключи, за слабия сигнал е регулатора, може да се вдигне доста като не се посочи държава.

 

Мерси! WPS го търсих, но са го сложили в секюрити секцията, намерих го и го спрях.. За опцията NoCountry която я няма говоря, но махнах отметката за държава.. Ще го наблюдавам тия дни, да видим как се държи....

Редактирано от mitakabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.