Jump to content
  • 0

Mikrotik CRS109-8G-1S-2HnD-IN + LTE карта


kaloto

Въпрос

Здравейте,

нов съм и искам да знам мога ли да сложа сим карта към рутера като резервна връзка? Имам карта с неограничен интернет и флашка. Трябва ли да правя някакви настройки или просто я свързвам към USBто. Идеята ми е ако прекъсне основния интернет да превключва на сим картата и когато се включи основният нет пак да превключва на него. Възможно ли е? Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор
преди 39 минути, bozko написа:

Как подбирате публичните адреси за рекурсия? Ако  9.9.9.9 падне или забрани пинга - цялата схема няма ли да умре?

Подсигурявам се с още рекурсивни пътища, пример добавям за същият WAN освен път към 9.9.9.9 и един път към 80.80.80.80 пример. Така че гейт на WAN1 ще е един път с метрика дистънс 1 през 9.9.9.9 и един път през 80.80.80.80 с метрика дистънс 2, ако падне 9.9.9.9! WAN2 също така може да подсигурите пример през 8.8.8.8 с метрика дистънс 3 и през 1.1.1.1 с метрика дистънс 4. С колкото искате пътища може да се подсигурите за всеки WAN, с по 3 , с по 4 и т.н. въпрос на личен избор!

Избираме адреси на топ ДНС сървъри понеже рядко падат не че не се е случвало моментно с 1.1.1.1 и 8.8.8.8 ! Но да паднат и два публични едновременно е малко възможно!

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Винаги съм си мислел, че ако 8.8.8.8 падне за час - интернет ще приключи. Никога не съм го виждал паднал, то не е и една машина на едно място де. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.