Jump to content

Подходяща апаратура за линк около 15км


JoroNikolaev

Recommended Posts

Привет, 

Някой може ли да ми даде съвет с каква апратура да направя бридж (дистанция по карта 12км), търся нещо около 50-100mbps (за лично ползване е). Повече търся стабилност на линка. Първоначално се насочих към LHG 5, но прочетох, че се влиае от шум. Притеснявам се, че сигнала ще го пращам от връх на планина на който има 3 кули с антени на оператори и интернет доставчици. 

Бюджета е около 250-300лв

Поздрави, 

Редактирано от JoroNikolaev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • JoroNikolaev changed the title to Подходяща апаратура за линк около 15км

По добре се чуй с доставчиците да ти докарат НЕТ,защото рискуваш от тези кули след време да те зашумят доста или да ти повредят обурудването.

А за 12 км линк си приготви поне 500 лв. Примерно Powerbeam AC500 ISO

Не знам за къде ти е точно местоположението,но тук в Кюстендилският район така правят . "КОНКУРЕНЦИЯТА"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма доставчици, става дума за село до г.Трън. Доставчика ми е приятел в Трън и ще използвам неговата кула за да сложа моята апаратура на нея. Лично аз имам 3-4 линка около София и пращам на повече от 15км, но тука целта е да си докарам интенрет до вилата, някакъв защото там даже и обхват на телефона няма. Имам няколко антени на UBNT, но вече не искам да ги виждам и на снимка. Спрял съм се за сега на LHG, но ако някой има по-добро предложение да се вместим в този бюджент, ще се радвам да предложи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом неискаш убнт. Вземаш две ант мант на Микротик с капаци ако бюджета ти позволява. Зад тях нетметал или по-бюджетно устройство. Другото още по бюджетно е параболични 60 + см антени и Микротик LDF 5 (ac).

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Микротик Ант само едната чиния и капак ми е извън бюджета. Колегите от RTS ми предложиха и казаха, че няма да има проблем с Mikrotik LHG XL 5 ac, в началото на годината ще монтирам антените и ще пиша какви резултатите съм постигнал с тях. Линка ще е около 12.3km в сравнително не шумен район.  

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

LHG на аC и 12 км ше падне смях  😄 това няма да работи пробвано е не веднъж гола вода е на тея км. Въпреки че не искаш да чуваш за убнт сложи два POWER BEAM M5 400  на 16 км карат 110-120 мб при шумен ефир всичко друго което може да направиш е много над бюджета за съжаление , а иначе точно с техника на убнт карам 650 мегабита на 20 км!

Прикрепям ти снимка на 11 км ,линка е мултипойнт за това сигнала е малко по малко и ццкюто също :)

link.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, nikymix_pz написа:

LHG на аC и 12 км ше падне смях  😄 това няма да работи пробвано е не веднъж гола вода е на тея км. Въпреки че не искаш да чуваш за убнт сложи два POWER BEAM M5 400  на 16 км карат 110-120 мб при шумен ефир всичко друго което може да направиш е много над бюджета за съжаление , а иначе точно с техника на убнт карам 650 мегабита на 20 км!

Прикрепям ти снимка на 11 км ,линка е мултипойнт за това сигнала е малко по малко и ццкюто също :)

link.jpg

Извинявам се за офтопика :) Колега какво точно ползваш на 20 км  UBNT ? И тези 650 мегабита UDP или TCP трафик са ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Тази снимка с това CCQ на дали прекарва повече от 90 мегабита 
300/2-20% ти е реалната скорост при CCQ 100
Колкото и да агрегираш пакети с айрмакс ако някой загледа тв ще е ужасно неприятно.

Гледането в тубата не е гледане на тв да се уточним.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 5.01.2021 г. at 15:16, msboy написа:

Извинявам се за офтопика :) Колега какво точно ползваш на 20 км  UBNT ? И тези 650 мегабита UDP или TCP трафик са ?
 

ЕЪР ФАЙБЪР 5XHD  ползвам!     450-500 TCP      600-650UDP  
А на 8 км ми прави 720 на спийд тест!
И на него лошото му е че като види 300-400 клинта му падат гащите на процесора , иначе за парите си работи та пее :)
Ако ти трябва инфо пиши на лс :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Привет, 

Да ъпдейтна малко инфо по темеата за този бюджетен линк.

Инсталирах две Mikrotik LHG XL 5 (даже не са AC), дистанцията точно е 12км. На спийдтест изкарвам 150mbps в посока и то без да си играя да настройвам прецизно антените. Но самите антени и инжектора и портовете са им 100mbps, така че дори и да може да направи повече от 100 няма да може да ги ползвате. 

Имаше доста скептични отговорите по темата, това е линк за вила и е с бюджет 250лв, което покрива моите нужди, даже и на комшиите. 

Поздрави, 

 

На 5.01.2021 г. at 13:40, nikymix_pz написа:

LHG на аC и 12 км ше падне смях  😄 това няма да работи пробвано е не веднъж гола вода е на тея км. Въпреки че не искаш да чуваш за убнт сложи два POWER BEAM M5 400  на 16 км карат 110-120 мб при шумен ефир всичко друго което може да направиш е много над бюджета за съжаление , а иначе точно с техника на убнт карам 650 мегабита на 20 км!

Прикрепям ти снимка на 11 км ,линка е мултипойнт за това сигнала е малко по малко и ццкюто също :)

link.jpg

Това е с Мимоза 15км линк и цената е два пъти по-малка от това на AirFiber-а и да не говорим, че е в градски условия. Ефира да не ти казвам какъв е :) 

Знам как се правят линкове с хубав хардуер и коя е точната марка, но тук идеята беше да бъде бюджетен линк. 

ecfd6cb2-42fd-475d-bf2e-3b47cc847324.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.