Jump to content

ЕОН!


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Това е защото не са като преди с един общ "часовник" да управлява всички електромери във входа ами всеки е индивидуален.. и кой, как, кога го е настройвал... не ясно  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    24

  • 111111

    14

  • Велин

    6

  • NetworkPro

    5

В моя случай уж бил общ на входа ( според думите на еди-коя-си от горещата линия, понеже до електромерите на етажа нямало отделна кутийка ). А може изобщо да няма часовник. Какви измамници. Какви крадци. Какви несериозници. Цяла БГ е пълна със такива злета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си със старите електромери с шайбата... тогава е общ за входа.Но при новите цифровите няма такова нещо .. всеки си има часовник вътре. На мен нощната ми се включва в 4 сутринта от години и съм им казал поне 100 пъти и нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи на простите им какички от телефона да нямаш никва вяра  Електромера е от новите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

То тия високи сметки били защото януари и февруари били изравнителни сметки

глупости на търкалета на мен цяло лято за зимата ми ги изравняваха 

лятото когато почти не се прибирах имаше двойно по големи сметки от през зимата

климатици и печки не ползвам а бойлера е проточен и готвя на газ 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеца по-късно ...

Бяхме ги по забравили но те не са : Варненец получи сметка за ток от 19 млн. лв.

:)

Рекордна сметка за ток получи варненец. Иван Илиев дължи на Е.ОН сумата от 19 милиона лева, съобщи Нова телевизия. Той живее сам в гарсониера с обща площ от 49 кв. м.

В понеделник Иван Илиев е имал рожден ден. Рано тази сутрин вместо с подарък, бременната му дъщеря го посреща с плик в ръка.

Иван е купил апартамента преди по-малко от година. Първата сметка, която е платил за новото си жилище, се е оказала със сгрешен абонатен номер.

От Е.ОН не само, че не са му върнали парите, а и са го изключили за неплащане. За новата грешка на дружеството обаче Иван не може да плати, а в писмото от дружеството пише, че предстои спиране. Затова Иван Илиев се опитал да си плати.

От централата на дружеството успокоиха семейството, че по-всяка вероятност е станала грешка, а касиерката поясни, че преди ден е имала друг подобен случай.

Иван Илиев е пуснал жалба до Е.ОН, сезирал е Комисията за защита на потребителя и заяви, че ще съди дружеството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим, че поне 10 човека ми се оплакаха за последните сметки, че са 2-3 пъти по-високи! Как става тоя номер? Същото беше и преди нова година...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И по този повод.... Призовавам всеки на който му пука дали го цакат със сметките да си прави една елементарна проверка. През някакъв период от време да си записва показанията за дневна и нощна един вид да си води статистика ( не е толкова сложно ). И когато му дойде сметката да види дали има нещо общо или няма. Не става въпрос само за ЕОН ами за 3 те ЕРП та. Защото съм сигурен ( от техни хора ), че има масово надписване където е възможно. Ето пример и то много пресен от мен. Последната сметка на 1 ния електромер беше завишена с 100лв. Оказа се, че било грешка в последствие ама ако не бях се обадил? А колко хора следят и се обаждат ? Просто ако мине номера! Та сега ми е коригираха.

За портокола само да отбележа, че сумата изписана до киловат/час на бележката е БЕЗ ДДС и БЕЗ онези такси(зелена енергия, такса пренос ниско/високо/достъп ниско/високо и т.н.) от който ни крадат най-нагло и който са повече от самия ток.

Та специално при ЕОН към момента цената ( крайната ) на киловат час е както следва:

- "0,18500лв. ДНЕВНА със ДДС и Други Елементи"

- "0,11359лв. НОЩНА със ДДС и Други Елементи"

И на кратко ако имате 10киловата дневна и 5 нощна трябва да имате:

(10х0,18500)+(5х0,11359)=2,41795~2,41лв. сума за плащане.

За другите ЕРП та може да изисквате какви са тези коефиценти за да може да си го смятате по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая зелена енергия е от възобновяемите източници, а колко се гласят да се пускат, и какви законови промени се гласят май само "нашите" хора ще останат. Чудя се как още не са им сложили по някоя лампа да им свети през ноща да изкарат някой друг лев, въпреки че отдавна има подобна практика с ВЕЦ-овете и софийска вода.

Разочарованието от лошото качество, остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.