Jump to content

Запитване за HEX S - RB760IGS


Buxpo

Recommended Posts

GPON ONT 4100V 

2019-06-05_18-32-05.png

2019-06-05_18-19-24.png

2019-06-05_18-23-54.png

2019-06-05_18-24-48.png

Редактирано от vtbg59
+pic's

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 27 минути, vtbg59 написа:

GPON ONT 4100V 

2019-06-05_18-32-05.png

2019-06-05_18-19-24.png

2019-06-05_18-23-54.png

2019-06-05_18-24-48.png

да беше оставил и линковете 
както и с каква техника на оператора е тествано и работи.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! 

Разгледах SFP-та  EVROLAN. Най вероятно ще поръчам от там идната седмица, да тествам  един как и дали ще сработи. Не ми се видяха много скъпи, така че е приемлив риск.

Между другото, забелязах, че скороста на сваляна на WiFi рутера спадна с няколко процента, докато тази на качване не се е променила, има ли вероятност да е от настройката на рутера и да трябват някакви допълнителни настройки. Aко не, на какво би се дължало тази загуба?
 

Редактирано от Buxpo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не е от настройките на рутера а за скороста на кацхване то тя е най вероятно по малка от на сваляне.Но не прецхи да разгледаш все пак ще го доизгладиш.Виж какви насоки са дали колегите за първоначална настройка.Иииииии май не четеш Ти НЕ СИ С КОНВЕРТОР  ти си на PON  и ти е дадено ПОН SFP  от колегата което мое и да стане може и да не стане .Такива има в Сенетик микротик съвместими ама не се знае  дали са съвместими с апаратурата на оператора ти питай тях да ти кажат.

https://www.senetic.bg/product/SFPONU    както казах ако требва да взимасх нещо такова по добре по скъп рутер но това 90+ процента работи. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си играх да подкарам SFP ONU на CCR1036. За съжаление опитите бяха неуспешни. Моля, някой ако е подкарвал такова SFP на Микротик да споделни от къде е закупил SFP то и дали работи стабилно. Единствените признаци бяха, че само на sfp2 ми намира SFPONU-то, вижда му серийния номер и модел, но до там.

Редактирано от Inkas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

 Привет!

Отдавна не бях писал, имах доста неща да оправям и не се бях занимавал с рутерчето. 

Тези дни пак се заиграх, сложих си го официално като гранично рутерче,  но се отказах от SPF модула. 

Наскоро си пуснах от оператора интернет на скорост 200 Mbps, обаче много странно скороста на сваляне не може да мине повече от 140 Mbps, докато тази на качване си залепя 200 Mbps постоянно! Да не би да бъркам някъде при настройките?

Дори сега последно изтрих и базовата конфигурация и сложих без почти никакви допълнителни настройки освен стандартните.

Ако някой може да помогне, с радост ще чета. Може би не правя нещо като хората, знам ли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 8 минути, Buxpo написа:

 Привет!

Отдавна не бях писал, имах доста неща да оправям и не се бях занимавал с рутерчето. 

Тези дни пак се заиграх, сложих си го официално като гранично рутерче,  но се отказах от SPF модула. 

Наскоро си пуснах от оператора интернет на скорост 200 Mbps, обаче много странно скороста на сваляне не може да мине повече от 140 Mbps, докато тази на качване си залепя 200 Mbps постоянно! Да не би да бъркам някъде при настройките?

Дори сега последно изтрих и базовата конфигурация и сложих без почти никакви допълнителни настройки освен стандартните.

Ако някой може да помогне, с радост ще чета. Може би не правя нещо като хората, знам ли...

А как ги мерим тези скорости ? А въобще постигахте ли тези 200Mb/ps down по някакъв начин ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами с последната мисля,  6.45.3

Днес го обнових

 

П.С.

Ами да постигат се , както казах имам постоянна скорост, която наскоро я увеличих на 200Mbps. Като в момента единствено скороста на качване си е както трябва тоест 200. Като варира между 198 и 204. 
Скороста на сваляне трябва да ми е същата, но уви повече от 145 Mbps не минава, което не би трябвало да е така.

Редактирано от Buxpo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 7 минути, Buxpo написа:

Ами, да постигат се 

С кое и как ги постигнахте ме интересува ? Пример: имах рутер Х и постигах тези скорости, но сега го замених с рутер У и не ги постигам с него вече !

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На същият този рутер, като съм тествал скороста на лан порт директно свързан с настолен компютър който е с гигабитова лан карта. За тест съм използвал добре познатия speedtest, като ми е отчитал скорости Download в порядъка 195-204 и Upload 192-204. Сега Download скороста според тоз Speedtest не минава повече от 145. Ако някой има по добър вариант да си тествам реалната скорост да сподели. Теста винаги го правя когато по мрежата освен трафика който генерира теста, друго да няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 2 минути, Buxpo написа:

На същият този рутер, като съм тествал скороста на лан порт директно свързан с настолен компютър който е с гигабитова лан карта. За тест съм използвал добре познатия speedtest, като ми е отчитал скорости Download в порядъка 195-204 и Upload 192-204. Сега Download скороста според тоз Speedtest не минава повече от 145. Ако някой има по добър вариант да си тествам реалната скорост да сподели. Теста винаги го правя когато по мрежата освен трафика който генерира теста, друго да няма.

Добре, надявам се тези проби чрез компютъра и рутера да са били в рамките на кратък времеви интервал , а не вчера по обяд с компютъра, а тази вечер с рутера !

Може да дадете някакъв експорт все пак да се ориентираме как сте конфигурирали рутера ! Надявам сте спазили правилото да се комбинират етернет портовете според блок диаграмата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво имате предвид да са комбинирани портовете? Тоест Ether1 - WAN  Ether2-5 LAN или нещо друго имате в предвид. 

Да не забравяме, че аз все пак съм бос с микротик рутерите, и със сигурност имам доста пропуски. Така че ако имате нещо предвид, като настройка за базова конфигурация, моля споделете.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 7 минути, Buxpo написа:

Какво имате предвид да са комбинирани портовете? Тоест Ether1 - WAN  Ether2-5 LAN или нещо друго имате в предвид. 

Да не забравяме, че аз все пак съм бос с микротик рутерите, и със сигурност имам доста пропуски. Така че ако имате нещо предвид, като настройка за базова конфигурация, моля споделете.

 

RB750Gr3 Bl.Diag Като я разгледате ще разберете , че най-добре е да се комбинират в бридж 1,3 и 5 или 2ри с 4ти етрнет порт !

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в моя случай, WAN порта ми е  ether1 като имам две мрежи 192.168.88.0/24 на ether2 и 192.168.89.0/24 на ether3. В случая каква е идеята на този бридж?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.