Jump to content
  • 0

Mikrotik ROS 6.43.12 проблем с DLNA от NAS към телевизор...


v3ctor

Въпрос

Много странен проблем имам с мрежата в къщи. Закачам си тв-то по ви-фи и dlna-сървъра ми качен на synology nas,си изгрява на тв-то. Обаче не ми харесват скоростите по ви фи. Минавам на кабел. Изчезва ми длна сървъра на тв-то и изобщо не се появява повече. Търси в нета подобен казус но не намерих. Моля за помощ. Реално етернета на който е тв-то ,нас-а и ви-фи интерфейса са в един и същи бридж. Немога да проумея какво става.

 

 

 

 

 

Редактирано от vector85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters For This Question

  • v3ctor

    22

  • 111111

    17

  • Щирлиц

    6

  • Любомир Петров

    2

Recommended Posts

  • 0

Суичовече са soho: един на неомонтана и един start bit.И двата са 10/100/1000Мбпс Full Duplex-закачени на 1000 към интерфейси на рутера. Не съм ги рестартирал при смяната на интерфейса,реално си работя на кабел и нямам оплаквания освен от сервииото към тв-то. Тв-то е Сони XF83. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

И на неомонтаната е пусната порт изолацията.

Я на 5-ти порт закачи сервиото.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

 

Неомонтаната е това - NMGS4P1F-IS. Четири етер порта и едно сфп. Купувана е втора ръка. Казаха ми че само на сфп-то е пусната порт изолацията. А аз него не го ползвам.Само медните портове. Нямам пико ип за да проверя конфигурацията. Не вярвам да е от нея.Има ли как да видя без пико ип как е настроена. Тя в момента държи сервиото,ако беше от нея и в двата случая нямаше да работи-поне така си мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Разкарай го и ще разбереш.

Размени суичовете.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 22 минути, 111111 написа:

Разкарай го и ще разбереш.

Размени суичовете.

Като ги размени, ефекта ще е същият ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това което ще направя довечера е че ще елиминирам суича дет е нас-а на него. Ще закача нас-а директно за порт на микротика. Така ще се разбере дали е проблема в неомонтаната. Ако се окаже така ще си набавя друг суич и ще го изхвърля с удоволствие неомонтаната.

Редактирано от vector85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 2 часа, Щирлиц написа:

Като ги размени, ефекта ще е същият ?

starbit да не би да имат порт изолация?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 42 минути, 111111 написа:

starbit да не би да имат порт изолация?

Не знам, но ако върже ТВ-то на Неомонтанския суич, според мен, ще е в изходно състояние

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Току що пробвах без неомонтаната. Директно кабела от рутера в нас-а. Самбата си е ок на тв-то но сервииото все така го няма. На суича явно няма порт изолация. Някакъв друг ми е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Tъй от любопитство ако забиеш с директен кабел телевизора в сервиото излиза ли,

или ползвайки същия кабел от тв на някой лаптоп излиза ли?

https://www.serviio.org/forum/viewforum.php?f=11
що народ има такива проблеми

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблема ще се окаже в телевизора. До такъв извод стигнах понеже в съседна стая на друг порт на рутера в същия бридж и съответно друг суич имам закачен андроид бокс със Андроид 7,същата версия като на тв-то. Там няма проблем по кабел. Сервииото си излиза всеки път и си работи. А на сони-то само по ви фи. Незнам дали е самия андроид проблема или настройка на интерфейсите,което ме съмнява де. То тв няма никакви настройки на интерфейсите освен dhcp или статик адрес.

Ще си закупя андроид бокс и за него,явно сони им е проблемен андроида от към мрежа. Ще си търся боксче с андроид и 1000Мбпс етернет. Поне да знам че ще ми върви всичко по мрежата на кабел без накъсване.

Редактирано от vector85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Знам си аз, че Сони правят шантави устройства и бягам от тях ? А между другото да са минавали някакви ъпдейти на Сервиото и /или на телевизора?

А между другото и на мен ми е интересно, какъв ще бъде ефекта от постановката, описана от 111111.

А дали има възможност на телевизора да забраниш безжичния интерфейс и да оставиш само жичния?

Редактирано от Щирлиц
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На тв-то му спирам ви фи интерфейса винаги когато не го ползвам. То май съм го пускал само за пробата описана тук. По подразбиране си е спрян.

На сервииото не съм правил ъпдейт. версия 1.9.2 ми е най-новата инсталирана на synology-то. То няма по нова за тази марка нас-ове. Тв-то мисля съм го ъпдейтвал миналата година. Ама проблема си го имаше и преди това с андроид 6.

Не ми остана време тази сутрин да закача лаптоп директно на суча дето е тв-то. И да пробвам. Довечера ще закача комп на суича заедно с тв-то и ще напиша резултат.

Редактирано от vector85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробата със компа закачен на суича заедно с тв не даде резултат. Пак не работеше длна-то.

Пристигна ми андроид боксчето - Beelink gt1 mini. Всичко работи на 6 със него по кабел на 1гбпс. Явно на сони андроида има някъв бъг с upnp/dlna. Благодаря на колегите които се включиха в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз имах подобен интересен проблем като колегата с RBD52G-5HacD2HnD има настроен бридж м/у портове от 2 до 5 и wifi на 2,4 и 5 GHz. Устройствата свързани на различните честоти не се виждаха помежду си. Ако са на едно и също радио се виждаха. От рутера виждах всички устройства без проблем. Устройства сързани към Лан портовете се виждаха от устройства свързани, към което и да е радио. Доста се поизвъчих и аз. Накрая се оправи с намаляване на MTU-то на двата wireless adapter-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.