Jump to content

OpenWRT на ZTE ZXDSL 531B (Dynalink RTA1025W)


NetworkPro

Recommended Posts

интересно като пусна пинг през конзолата на уиндоуса, няма загуба на пакети, но през мозилата изписва че няма връзка. Незнам, днес цял ден се мъча, какво ли не пробвах /вероятно и грешно/, но просто нямаше с кой да споделя проблема. Видях че се коментира подобна смяна на фърмуера от OpenWRT, ресетнах модема и после свехтнаха въпросните лампи и немога да заредя през нито Телнет и с каквото и да е било.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

да не ползваш прокси?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

freeman,

IP адреса на LAN картата където е включен рутера трябва да e от 192.168.1.2 до 192.168.1.254

цъкни мрежовия кабел на 3ти порт и опитай отново с телнет и SSH

ако не стане - опитай OpenWRT failsafe http://wiki.laub-home.de/index.php/OpenWRT_Failsafe_Mode

ако и това не стане - задръж reset бутона при включване за да ти излезе бутлоудъра - излиза на http : // 192.168.1.1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей NetworkPro. Благодаря ти за предложенията, обаче извини ме за невежеството, но би ли ми помогнал със стъпките във failsafe mode. Пробвах първата стъпка, която ми предложи, но не се получи, затова реших да пробвам това с  failsafe, но честно да ти кажа коя е тази DMZ LED, която трябва да свети? При мен постоянно светят следните интикатори: Червена свети на Power, зелено светят DSL, Internet, Ethernet LAN, където е включен кабела и WLAN. Просто не ми е ясно коя е тази DMZ лампичка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е нужно да има такава, инструкцията е съобразена с друг рутер, просто пробваш с телнета дали ще влезеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок. мерси. да ти кажа в cmd-то като изпиша telnet влизам, но после като изпиша например open 192.168.1.1 и съм конфигурирал ЛАН картата със статичен адрес например 192.168.1.2 и маска 255.255.255.0 - ми изписва че неможе да се свърже, т.е. същата грешка. Явно не става номера. Ехххххх, жалко, наистина. какво ли още да пробвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Freeman - и при мене се получи същото. Ресетнах го няколко пъти и се оправи. Включително и със схемата - изключваш, включваш захранването и веднага натискаш 5 пъти ресет бутона. След това пак изключваш(малко изчакай около 5-10 сек)->включваш и гледаш дали е станало. При мене се получи. След около 5-6 ресета. Дано помогне.Имай в предвид че се ребутва бавно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

babula има добра препоръка,

Аз например си пускам един постоянен пинг да си върви и като даде отговор - пробвам с telnet и Web и понякога и с tftp.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

По моя въпрос направих следното: Успях да стартирам OpenWrt през ssh от Putty. От там искам да попитам дали е възможно да се възстанови или префлашне модема с фърмуер на rta1025W например или на Netcomm фърмуера? И ако може нека с някакъв линк или подробно да ми подскажете. Проблема е че само от Putty мога да влизам и то чрез ssh. От браузъра нестава, дава същата грешка. Благодаря отново.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че нещо не правиш както трябва. Ако си сложил GW, сменил си DNS-а  и ако през ssh-a имаш пинг до примерно www.dir.bg,  не виждам причина да не стане. Провери си пак настройките. Имай в предвид, че след като ги промениш, не рестартирай, а направо инсталирай  opkg install luci-theme-base. Поне при мене стана вече 2-3 пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи като цяло babula идеята първоначално ми беше да сложа openWRT и разбира се уеб интерфейса към него. Обаче просто неможах да го инсталирам. Интернета не беше свързан към модема, а само кабела към ЛАН порта на модема и другия край към компа, както и захранващия кабел. А до колкото знам съответните ъпдейти за luci например се дърпат автоматично от сайта по командата..."opkg install luci...". Просто незнам къде греша. DNS не съм слагал, само IP 192.168.1.2, Mask 255.255.255.0 и GW 192.168.1.1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.