Jump to content

Въздушни кабелни мрежи - КАК ?


Recommended Posts

И не успя за което съжелявам :(

Ако знаех, че е такова приключение...никога нямаше да се занимавам с глупости!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

И не успя за което съжелявам :(

Ако знаех, че е такова приключение...никога нямаше да се занимавам с глупости!

А добър ден .. дето се казва. Просто скъсване от работа и накрая някои друг ще те купи :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета...четейки се сещам за една много хубава приказка по случая:

"Докато има овце, ще има и стригане!"

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Значи, въздушна мрежа може да легализираш , с онова дето болднах :)

Просто трябват всички документи за строеж и въвеждане в експлоатация по ЗУТ.

Също така дерат по 10 кожи :)

Пак ти казвам, не се занимавай с глупости, ако не са те подгонили.

Виж там с кмета нещо да уредиш - дарения на общината , безплатен нет и т.н. Контрола е от общината (ако го има).

Гледам, че града ти е доста по малък от Дупница -> по лесна връзка с кмет , гл.архитект и т.н.

Не, че те подтиквам към корупция, но защо искаш да узаконяваш въздушна мрежа.Просто намери начин да не те тормозят.

Ще се сетиш сам.

п.с.

Няма начин да си легален на 100% :) . Ако пък станеш - ще фалираш.

Стълбовете са собственост на ЧЕЗ

Договор имам...

Само че от общината искат да мине някакъв проект за да може да се "легализирам"...

Цялата работа е как да мотивирам проекта....

Хем да е кабелна електрнонна съобщителна мрежа, хем да не им я представям по такъв начин?

Търся варянт да съм легален !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Що така ?

Аз мисля, че бизнеса е добър .

Проблема е , че трябват много пари за инвестиции, а ние ги нямаме.

Иначе инвестициите се изплащат и печалбата в бизнеса е повече от добра.

Все пак има доста условности .

Пример за това което правим в момента :

10 хотела х 150 лв/месец = 1500 лв /месец

необходима инвестиция - около 5000 лв

веднага възвърнати от инсталационна такса - 10х350 = 3500 лв.

разходи - 100-150 лв интернет , направено е така, че да не иска поддръжка , т.е. един човек помежду другото.

Чиста печалба  - около 1000 лв./месец

А добър ден .. дето се казва. Просто скъсване от работа и накрая някои друг ще те купи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми освен да строя хотели и после да им продавам нет ;)

Не във всяка община има предприятия и хотели и т.н. При мен една от най-големите фирми със зор дадоха по 40лв на месец. После отидоха при конкуренцията за 20. Ако се намери някой да продава за 3.60 с ДДС ще отидат там. Така, че пак не искат съпорт ;)

Ентусиасти винаги ще има обаче. Докато всеобщото мнение е, че като ISP ринеш пари с лопатата.

stormmaker  като го четох пък твоя пост се сетих за:

"Сутрин стрижеш, а вечер пак подали глава" ставаше въпрос за хора в случая ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ентусиасти винаги ще има обаче. Докато всеобщото мнение е, че като ISP ринеш пари с лопатата.

stormmaker  като го четох пък твоя пост се сетих за:

"Сутрин стрижеш, а вечер пак подали глава" ставаше въпрос за хора в случая ;)

Че и аз не говорех за лафове от каубойски филм ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес ми се сучи една интересна ситуация. Прекарвах кабел м/у два блока (на нивото на втория етаж) и почти бях стигнал до края на първия блок и дойде един които живее точно на първия етаж и каза да махна кабела защото щял да го среже и защото не съм искал разрешение от входа му и да плащам наем за кабела.. Като този човек го познавам и занм че е домоуправител на входа и че тои също рутира в този въпросен блок. Като също тъка аз имам един абонат от неговия вход но чак на 7-мия етаж. Та какво бихте ме посъветвали да оставя тъка нещата или да проведа някакъв диалог с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Законово погледнато ситуацията си е бала мамата :)

1. За да правиш вътрешна инсталация  в блокове трябва да имаш подписано решение от живеещите в него ( минаваш през домоуправител ) . Но аз лично не знам някой (дори големите кабеларки) го спазват , еле пък бтк , но при бтк вътрешната тел. инсталация е собственост на самия блок (живущите)

Законов начин на заобикаляне - вътрешните инсталации в блоковете да са собстеност (по документи) на абонатите - но така пък си вкарваш автогол, ако наблизо има конкуренция :)

2. Извън блоковете никой няма право да ти пипа кабелите - можеш да го съдиш, да го клепаш на полицията и т.н. Въпреки, че нямаш право да теглиш въздушки между блоковете, пак никой няма право да ти ги реже или сваля.  Но някой може да се оплаче в общината и да те подгонят по ЗУТ - глоби , демонтаж и т.н.

3. За вътрешната инсталация наистина може да ти искат наем , идиоти всякакви. Начина както каза е тя да бъде собственост на абоната.

Днес ми се сучи една интересна ситуация. Прекарвах кабел м/у два блока (на нивото на втория етаж) и почти бях стигнал до края на първия блок и дойде един които живее точно на първия етаж и каза да махна кабела защото щял да го среже и защото не съм искал разрешение от входа му и да плащам наем за кабела.. Като този човек го познавам и занм че е домоуправител на входа и че тои също рутира в този въпросен блок. Като също тъка аз имам един абонат от неговия вход но чак на 7-мия етаж. Та какво бихте ме посъветвали да оставя тъка нещата или да проведа някакъв диалог с него.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.