Jump to content

Въздушни кабелни мрежи - КАК ?


Recommended Posts

Колеги кажете как се прави това ?

По закон :

http://www.econ.bg/law/enactments/article126619.html

Чл. 286.

(1) Кабелните електронни съобщителни мрежи се изграждат подземно.

(2) Кабелни електронни съобщителни мрежи могат да се изграждат въздушно само извън границите на урбанизираните територии и в урбанизирани територии с население до 10 000 жители и/или с ниско жилищно застрояване.

(3) Въздушно изграждане на кабелни електронни съобщителни мрежи не се допуска в курортни населени места и в селищни образувания, както и в населени места или части от тях, обявени за резервати с историческо, археологическо, етнографско или архитектурно значение.

Демек в по големите градове е забранено да имаш кабелна въздушна мрежа ?

Но как да я узаконя като от общината ми искат проек но нашия град е над 10000 души ?

И дори да го гласуват мине ли през съд "недай си боже" ще трябва да я махам ?

Намаме канали на БТК ?...

Дайте идея как да мотивирам инвестиционния проект, че да мине през експертен и общински съвет ?

Tnx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами проект който ти с помощ от общината ще изградите подземни кабелни канали.В който ти т.е. твоята фирма ще има право да си поставя кабелите както и други но те ще бъдат с приритет 2 спрямо ти с 1 ! :) ( най - общо казано )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали ти е ясно, че ако съм имал възможност, вече да има подземни канали ???

Интересува ме за въздушни ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 години съм направил проекта. Излезе ми сумати пари при положение, че ние чертахме доста и ползвахме няколко карти на енергоразпределение София окръг (тогава). Накрая и пари за сертифициран експерт да сложи печата и да нагласи финално всичко. Все още отлежава в някое бюро. Когато му дойде времето си сваляме кабелите и кой от каде е ако преди това не сме си оплели кошницата със закопаване. Каде законно каде не толкова :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де неможе да няма начин?

Егати държавата, вместо да насърчава тя ни срива!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми Lacho така се взимат най-добрите рушвети. Когато нищо не е регламентирано, а ако е регламентирано да не се спазва. Интернет доставчиците сме във всеки един момент на деня в нарушение така, че и ние допринасяме за всеобщия хаос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

до 10 000 жители и/или с ниско жилищно застрояване

Тука е разковничето .

Но за ЖК-та ще се заяждат.

Всъщност това се контролира по ЗУТ от общината. Хващаш връзки там и няма проблеми.

Всъщност при мене дори БТК е с доста въздушни кабеляци.

Тая точка в момента е практически неизпълнима от почти всички оператори.

Колеги кажете как се прави това ?

По закон :

http://www.econ.bg/law/enactments/article126619.html

Чл. 286.

(1) Кабелните електронни съобщителни мрежи се изграждат подземно.

(2) Кабелни електронни съобщителни мрежи могат да се изграждат въздушно само извън границите на урбанизираните територии и в урбанизирани територии с население до 10 000 жители и/или с ниско жилищно застрояване.

(3) Въздушно изграждане на кабелни електронни съобщителни мрежи не се допуска в курортни населени места и в селищни образувания, както и в населени места или части от тях, обявени за резервати с историческо, археологическо, етнографско или архитектурно значение.

Демек в по големите градове е забранено да имаш кабелна въздушна мрежа ?

Но как да я узаконя като от общината ми искат проек но нашия град е над 10000 души ?

И дори да го гласуват мине ли през съд "недай си боже" ще трябва да я махам ?

Намаме канали на БТК ?...

Дайте идея как да мотивирам инвестиционния проект, че да мине през експертен и общински съвет ?

Tnx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

съгласен съм да копая когато и енергото почне

дирекно в трашеята им ще полагам ;)

до тогава простори ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до 10 000 жители и/или с ниско жилищно застрояване

Тука е разковничето .

Но за ЖК-та ще се заяждат.

Всъщност това се контролира по ЗУТ от общината. Хващаш връзки там и няма проблеми.

Всъщност при мене дори БТК е с доста въздушни кабеляци.

Тая точка в момента е практически неизпълнима от почти всички оператори.

Добре де като хвана връзки там какво трябва да ги накарам да направят за мен ?

В кварталите има как да се вкарат под земята .....

И какво тълкуват като ниско жилищно застрояване ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тълкуването е според колко си готов да платиш май ;)

Незнам защо си се засилил да копаеш и да се вписваш в картинката до големите. Карай там колкото може така. Като не може продай за кой колко даде за абонатите и това е. Инвестициите са огромни за мизерната цена на нет-а към краен клиент и отдавна не е рентабилно да се прави за малко хора. Най-простата сметка показва, че без 1 лев инвестиция съществуването на мрежата (моята в случая) изяжда 9к лева на месец. Без да се инвестира 1 лев и без да ми гори нищо. Просто на първо число почваме с -9. Значи трябва да минат 400 човека през касата след 1-во число за да изкарам първата кутия цигари за месеца (някаде около 4-то число се пада обикновено) и да събирам пари за първите изгорели устройства в месеца. Без никакви сериозни инвестиции за месец август съм изкарал 100лв, за месец септември 1000лв и т.н. Горе-доло колкото един ланаджия. Не вярвам при повечето от вас да е много по различно защото все пак сме в един и същ бизнес. Каде отива сметката да се вложат 100к + за да закопая оптика между 14 блока и до тях и то ако ми разрешат? Нито цената мога да вдигна, нито мога да вържа кой знае колко абоната защото не е проблем за никой да опне лановете и да продава -50% от моята цена. Тогава какво правим? :)

пп В тези 9к са включени нет, заплати, осигуровки, наеми, наеми за стълбовете към електроразпределение София окръг, месечните такси за честотите които ползвам, ток, фирмени телефони, усреднено число за месечния разход на гориво и разходи по колите, куриерски услуги и някои специфични услуги от хора. За да съм точен имало е месеци с доста по-малко разходи, но тогава и работата е доста по-малко. Лятото разходите са наистина доста малки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак ?

Искам легална въздушна мрежа...

Продължава да седи въпроса КАК?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цитата е от друг форум:

"трябва да се реши македонския въпрос.

1.Кой ке плати?

2.Отговора на въпроса ти е : "Со дупе и со пари"

Аз друг начин незнам ;)

пп Няма кмет който да позволи легална въздушна мрежа. Трябва да е изперкал много тежко за да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

работата с тея въздушни мрежи не е лесна, за подземно пък трябват мноо кинти за проекти, съгласувания с енерго, ВИК, БТК. При нас жителите са под 10000 и въпреки това шефа направи доста подземни трасета особенно в централната част на града и в някои квартали които е недопустимо заради архитектурата.

Мисля си стълбовете по принцип трябва да са общинска собственост, що не пробваш с кинти разбира се :) да сключиш договор за наем на няколко стълба :) а след това с клауза в договора всеки месец да се прави актуализация :) и да се плаща според новия брой стълбове. Така поне може да стартираш някак за известно време, по нататък сам ще предцениш дали си заслужава да се занимаваш въобще.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стълбовете са собственост на ЧЕЗ

Договор имам...

Само че от общината искат да мине някакъв проект за да може да се "легализирам"...

Цялата работа е как да мотивирам проекта....

Хем да е кабелна електрнонна съобщителна мрежа, хем да не им я представям по такъв начин?

Търся варянт да съм легален !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ела някой ден до Своге да ти дам готов проект. Само с чертежите от Електроразпределение ще ги направиш за твоя град. Наеми и сертифициран човек да подпише проекта (малко са в БГ и искат доста пари) и си готов. И с това приключва всичко. Ако ти го подпишат са идиоти, а те 100% не са и затова просто ще почнат да искат друго. Забрави за легализация на "въздушките" в прав текст. Кой ще ти подпише проект с "право на строеж" целия град ;) ?

пп Сега се сещам, че изписах фермани в HWBG да те откажа от идеята ти за ISP. Как ли не съм ти писал за простотиите с така наречената легализация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.