Jump to content
  • 0

Mikrotik 3011 проблеми


batanasov

Въпрос

Здравейте колеги, имаме рутер Mikrotik rb3011, с който започна следния проблем: в избирателни от него сайтове или поне в тези, които по често ни се налагат не можем да се логнем в акаунтите си, започва да зарежда и изведнъж request timed out, абе все едно сайта е спрял. Също така при опит за покупка-> добави в кошница и т.н. отново в някои сайтове, не във всички направо сайта спира все едно не работи. Понеже имаме и ADSL втора мрежа няма проблем. При директна връзка без Микротика също работи перфе.
Преди да започне проблема ни трябваше да отваряме един порт за камера, да разрешим адреса и към реалното ай пи, но в последствие намерихме друг начин за камерата и квото сме пипали си го възстановихме уш. Пробвахме да ресторнем с бекъп, който сме си правили, докато всичко е наред и отновно не стана. Ще съм много благодарен, ако помогнете с идеи или ако някой се е сблъсквал с подобен проблем. Благодаря предварително.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Здрвейте, колеги. Решихме проблема с нов рутер. Качих му бекъпа от старият и новият заработи безпроблемно, вкарва си в сайтове и поръчки от онлайн магазини. Явно на старият нещо му се е бъгнало и ще го мъчим с Netinstall. Балгодаря Ви сърдечно за отзивчивостта!  

Имам само един последен въпрос свързан с постоянни заявки към рутера от ssh и telnet.

system,error,critical login failure for user 1234 from 159.65.95.68 via ssh  - и тн.

Прочетох че това са външни опити да се пробие защитата на рутера и натоварват трафика към него. Махнал съм от IP/Services - telnet и това решава проблема, но не съм сигурен дали това не пречи на нещо друго, мога да махна и ssh. Ако някой може да сподели нещо повече по въпроса ще е исключително полезно да се знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

 

Става лесно

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.