Jump to content

LHG 5 ac - ужасен съм


sirmilanov

Recommended Posts

Взех две устройства LHG5ac, първото умря в момента в който вкарах в бридж жичния и безжичния интерфейс, успях да го вдигна с нет инстал. Второто го монтирах на 5 км от RB921GS-5HPacD-19S и резултата е повече от смущаващ. Днес ще взема една DynaDish да пробвам и с нея. Някой с идея какво да предприема. Вярно че е сравнително зашумен ефира, но такъв резултат ми се струва прекалено зле, а на кокретната честота, която съм задал няма друг 

Mtik.jpg

Mtik1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Тест между 2 устройства е противопоказен.

имаш инструмент за сканиране на ефира ползвай го

heatmap & freqsignal

/interface wireless spectral-history number=0
/interface wireless spectral-scan number=0

 

/interface wireless monitor number=0

Целиш се CCQ да е максимално близо до 100% и не по малко от 90%

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резултата е плачевен! -67 сигнал на 5 км е повече от показен.  :( Мислех да ползвам LHG XL 5ac варианта за 18 км. линк но така като гледам няма да стане.  Но пък от друга страна имам линк с два LHG 5 на 10 км. със сигнал -57 и носи около 75-80 Mbps. Явно тези антени от този тип са създадени да работят една срещу друга т.е. от същия модел т.е. закачени към секторна антена явно нещо не сработва или антената се пада много в страни....може и да греша.

Редактирано от msboy
допълване
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш нещо много объркано, вчера монтирахме същото LHG 5 AC към 15 dbi версията на сектора, който си писал по-горе отново на 5 км, сигнала е -53.
Преди да го монтираме от любопитство измерихме на 10-тина км едно трасе към mAnt-30 и изкара отново около 52 до 53 сигнал, което е доста добре за тази антена (там мислих да слагаме dynadish, но при такива сигнали LHG-то ще върши същата работа на 1/2 цена :) ).
Фабрично LHG-то идва версия 6.40.3 - ти ли си ги upgrade-нал до 6.42.xx?
Според мен проблема ти са канали или насочван, може и софтуера - не съм тествал с тази версия.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен! Монтирахме ги на 9 км изкараха -63 сигнал обаче както всички знаете на толкова ац-то не се рейтва както трябва . след това ги пробвахме на друго място в центъра на града трагедия пълна на 2 км .... Обаче последното което им се случи е едното в балкана другото долу ниско в едно село на 1.5 км едно от друго там антени няма освен една лте клетка на теленор и въпреки клетката сигнала е -38 рейтват се на макса ,който може да постигне такова устройство.
Общо взето в едната посока 450 + удп двупосочно тх 250-270 рх също там някъде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат бъг (може би все още не дописан софтуер) - при сканиране виждат на реалния сигнал, но като се закачат са 10 до 12 dbi по-слаб сигнал.
На 5 км добре се държи, според мен по-малкия вариант на над 5 км не бива да се слага - освен на чист ефир евентуално.
Във форума на Mtik има няколко теми, че у-вото работи само на nstreme но не и на nv2 (явно имам какво още да се желае от софтуера).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://i.mt.lv/routerboard/files/LHG_5_all-180130153947.pdf 

Не казвам че тази таблица е едно към едно защото зависи от много неща но до определена степен съответства. За LHG5 мога да кажа както и по горе писах че съм доволен на 10 км да носи около 80 Mbps. Очаквам LHG LX 5ac да излезе на пазара и ще го тествам на 18 км. линк.

преди 51 минути, nikymix_pz написа:

Здравейте и от мен! Монтирахме ги на 9 км изкараха -63 сигнал обаче както всички знаете на толкова ац-то не се рейтва както трябва . след това ги пробвахме на друго място в центъра на града трагедия пълна на 2 км .... Обаче последното което им се случи е едното в балкана другото долу ниско в едно село на 1.5 км едно от друго там антени няма освен една лте клетка на теленор и въпреки клетката сигнала е -38 рейтват се на макса ,който може да постигне такова устройство.
Общо взето в едната посока 450 + удп двупосочно тх 250-270 рх също там някъде :)

За LHG 5 ac максимума АС е на 5 км разстояние и няма как да ти работи на 9 км с фул АС рейт.   

Редактирано от msboy
Поправяне
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, msboy написа:

https://i.mt.lv/routerboard/files/LHG_5_all-180130153947.pdf 

Не казвам че тази таблица е едно към едно защото зависи от много неща но до определена степен съответства. За LHG5 мога да кажа както и по горе писах че съм доволен на 10 км да носи около 80 Mbps. Очаквам LHG LX 5ac да излезе на пазара и ще го тествам на 18 км. линк.

За LHG 5 ac максимума АС е на 5 км разстояние и няма как да ти работи на 9 км с фул АС рейт.   

Ето по този начин и на повече от 10 км ще извади максимума само ,че шумно ли е не иска  на 9км с две 140 ки пасат вади -36 сигнал :D (Извинявам се за аматьорската изработка :D )

28082102_10210344796121668_954139049_o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скапано изпълнение какви резултати искаш , освен всичко друго най малкото е надали е излъчването да е в 'оптичния фокус' , 'сянката ' от облъчвателя е голяма затова е удачно да се ползва офсет антена .Едва ли с това което виждам ще можете да подкарате офсетка най добре си намерете някой наистина да свърши работата.

Редактирано от freenet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, nikymix_pz написа:

Ето по този начин и на повече от 10 км ще извади максимума само ,че шумно ли е не иска  на 9км с две 140 ки пасат вади -36 сигнал :D (Извинявам се за аматьорската изработка :D )

28082102_10210344796121668_954139049_o.jpg

Моите експерименти са с алуминий :)  .... но това е за друга тема включително и това от какъв материал трябва да бъде шумоподтискащия елемент. Дай малко повече инфоормация колко е зашумяването (измери го). Пробва ли с добавени твои честоти и от двете страни?. На 2 км. да не сработват .....??!!

IMG_20171107_101312.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, nikymix_pz написа:

Ето по този начин и на повече от 10 км ще извади максимума само ,че шумно ли е не иска  на 9км с две 140 ки пасат вади -36 сигнал :D (Извинявам се за аматьорската изработка :D )

28082102_10210344796121668_954139049_o.jpg

groznichku

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, Networker написа:

Имат бъг (може би все още не дописан софтуер) ..........

Кога ще спрете да се измъчвате с ВЕЧНАТА БЕТА? Каквито и пластмасови завъртулки да измислят резултата винаги е неочакван :) тук-там добър, тук-тан неясен :) 

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След един милион теста с LHG и DynaDish, разбрах едно: ако някъде наоколо има и друга секторна антена си е***а мамата сигнала. Освен това когато ползвам DynaDish TX/RX са почти еднакви за разлика от LGH. Иначе основният проблем в началото ми е бил твърде наклонена секторна антена. Определено в градски условия не е за ползване секторна антена.

Каквото и да правя в тази обстановка най-доброто, което успях да направя с LGH 5 ac e:Mtik7.thumb.jpg.0eb5c1ecc126d654b43bbe2b403f3971.jpgmtik4.thumb.jpg.891e21a92f0d10f031c9586b6775df39.jpg

И с DynaDish

Mtik2.thumb.jpg.3141fab69baa050bf61fa9d966324272.jpgMtik5.thumb.jpg.b0adbf9d342e2d430ac1e069946743e1.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С такъв сигнал няма да успееш да прекараш особено трафик.
AC-то както и N-а си искат сигнал - на около 50 общо взето работи.

Тествайте на TCP, разликата спрямо UDP е доста голяма (съвременните микротици могат да влачат 250+ TCP при btest от самите машини а не през тях - което е достатъчно да се види колко реално вдига линка).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.