Jump to content
sirmilanov

LHG 5 ac - ужасен съм

Recommended Posts

sirmilanov

Взех две устройства LHG5ac, първото умря в момента в който вкарах в бридж жичния и безжичния интерфейс, успях да го вдигна с нет инстал. Второто го монтирах на 5 км от RB921GS-5HPacD-19S и резултата е повече от смущаващ. Днес ще взема една DynaDish да пробвам и с нея. Някой с идея какво да предприема. Вярно че е сравнително зашумен ефира, но такъв резултат ми се струва прекалено зле, а на кокретната честота, която съм задал няма друг 

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този attachment.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
master

Да не би да има някой Lte на близо. На километър и половина и по-лоши резултати съм виждал до Lte.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
111111

Тест между 2 устройства е противопоказен.

имаш инструмент за сканиране на ефира ползвай го

heatmap & freqsignal

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този code.

Целиш се CCQ да е максимално близо до 100% и не по малко от 90%

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
msboy

Резултата е плачевен! -67 сигнал на 5 км е повече от показен.  :( Мислех да ползвам LHG XL 5ac варианта за 18 км. линк но така като гледам няма да стане.  Но пък от друга страна имам линк с два LHG 5 на 10 км. със сигнал -57 и носи около 75-80 Mbps. Явно тези антени от този тип са създадени да работят една срещу друга т.е. от същия модел т.е. закачени към секторна антена явно нещо не сработва или антената се пада много в страни....може и да греша.

Редактирано от msboy
допълване

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Networker

Имаш нещо много объркано, вчера монтирахме същото LHG 5 AC към 15 dbi версията на сектора, който си писал по-горе отново на 5 км, сигнала е -53.
Преди да го монтираме от любопитство измерихме на 10-тина км едно трасе към mAnt-30 и изкара отново около 52 до 53 сигнал, което е доста добре за тази антена (там мислих да слагаме dynadish, но при такива сигнали LHG-то ще върши същата работа на 1/2 цена :) ).
Фабрично LHG-то идва версия 6.40.3 - ти ли си ги upgrade-нал до 6.42.xx?
Според мен проблема ти са канали или насочван, може и софтуера - не съм тествал с тази версия.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nikymix_pz

Здравейте и от мен! Монтирахме ги на 9 км изкараха -63 сигнал обаче както всички знаете на толкова ац-то не се рейтва както трябва . след това ги пробвахме на друго място в центъра на града трагедия пълна на 2 км .... Обаче последното което им се случи е едното в балкана другото долу ниско в едно село на 1.5 км едно от друго там антени няма освен една лте клетка на теленор и въпреки клетката сигнала е -38 рейтват се на макса ,който може да постигне такова устройство.
Общо взето в едната посока 450 + удп двупосочно тх 250-270 рх също там някъде :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Networker

Имат бъг (може би все още не дописан софтуер) - при сканиране виждат на реалния сигнал, но като се закачат са 10 до 12 dbi по-слаб сигнал.
На 5 км добре се държи, според мен по-малкия вариант на над 5 км не бива да се слага - освен на чист ефир евентуално.
Във форума на Mtik има няколко теми, че у-вото работи само на nstreme но не и на nv2 (явно имам какво още да се желае от софтуера).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
msboy

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този link.

Не казвам че тази таблица е едно към едно защото зависи от много неща но до определена степен съответства. За LHG5 мога да кажа както и по горе писах че съм доволен на 10 км да носи около 80 Mbps. Очаквам LHG LX 5ac да излезе на пазара и ще го тествам на 18 км. линк.

преди 51 минути, nikymix_pz написа:

Здравейте и от мен! Монтирахме ги на 9 км изкараха -63 сигнал обаче както всички знаете на толкова ац-то не се рейтва както трябва . след това ги пробвахме на друго място в центъра на града трагедия пълна на 2 км .... Обаче последното което им се случи е едното в балкана другото долу ниско в едно село на 1.5 км едно от друго там антени няма освен една лте клетка на теленор и въпреки клетката сигнала е -38 рейтват се на макса ,който може да постигне такова устройство.
Общо взето в едната посока 450 + удп двупосочно тх 250-270 рх също там някъде :)

За LHG 5 ac максимума АС е на 5 км разстояние и няма как да ти работи на 9 км с фул АС рейт.   

Редактирано от msboy
Поправяне

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nikymix_pz
преди 30 минути, msboy написа:

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този link.

Не казвам че тази таблица е едно към едно защото зависи от много неща но до определена степен съответства. За LHG5 мога да кажа както и по горе писах че съм доволен на 10 км да носи около 80 Mbps. Очаквам LHG LX 5ac да излезе на пазара и ще го тествам на 18 км. линк.

За LHG 5 ac максимума АС е на 5 км разстояние и няма как да ти работи на 9 км с фул АС рейт.   

Ето по този начин и на повече от 10 км ще извади максимума само ,че шумно ли е не иска  на 9км с две 140 ки пасат вади -36 сигнал :D (Извинявам се за аматьорската изработка :D )

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
freenet

Скапано изпълнение какви резултати искаш , освен всичко друго най малкото е надали е излъчването да е в 'оптичния фокус' , 'сянката ' от облъчвателя е голяма затова е удачно да се ползва офсет антена .Едва ли с това което виждам ще можете да подкарате офсетка най добре си намерете някой наистина да свърши работата.

Редактирано от freenet

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
msboy
Преди 4 часа, nikymix_pz написа:

Ето по този начин и на повече от 10 км ще извади максимума само ,че шумно ли е не иска  на 9км с две 140 ки пасат вади -36 сигнал :D (Извинявам се за аматьорската изработка :D )

Моите експерименти са с алуминий :)  .... но това е за друга тема включително и това от какъв материал трябва да бъде шумоподтискащия елемент. Дай малко повече инфоормация колко е зашумяването (измери го). Пробва ли с добавени твои честоти и от двете страни?. На 2 км. да не сработват .....??!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
angelnet
Преди 6 часа, nikymix_pz написа:

groznichku

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MiPSus
Преди 23 часа, Networker написа:

Имат бъг (може би все още не дописан софтуер) ..........

Кога ще спрете да се измъчвате с ВЕЧНАТА БЕТА? Каквито и пластмасови завъртулки да измислят резултата винаги е неочакван :) тук-там добър, тук-тан неясен :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
sirmilanov

След един милион теста с LHG и DynaDish, разбрах едно: ако някъде наоколо има и друга секторна антена си е***а мамата сигнала. Освен това когато ползвам DynaDish TX/RX са почти еднакви за разлика от LGH. Иначе основният проблем в началото ми е бил твърде наклонена секторна антена. Определено в градски условия не е за ползване секторна антена.

Каквото и да правя в тази обстановка най-доброто, което успях да направя с LGH 5 ac e:

И с DynaDish

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Networker

С такъв сигнал няма да успееш да прекараш особено трафик.
AC-то както и N-а си искат сигнал - на около 50 общо взето работи.

Тествайте на TCP, разликата спрямо UDP е доста голяма (съвременните микротици могат да влачат 250+ TCP при btest от самите машини а не през тях - което е достатъчно да се види колко реално вдига линка).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nikymix_pz
На 15.02.2018 г. at 18:17, angelnet написа:

groznichku

(тя е скрита зад един комин няма какво да грози):D:D:D шегувам се все пак това е просто тестова постановка с един приятел с подръчни материали и парче стара ламарина го направихме за половин час . Но на блока който е тази антена има още 35-40 антени и за това не бачка както трябва пробвал съм всякакви варианти за канал и тнт положението е трагедия ... Но все пак им намерихме приложение в гората там няма никакви проблеми (а там дето беше сложено срещу таз 140-ка със сигурност в Пловдив добре щяхте да го чувате :D

На 15.02.2018 г. at 12:19, freenet написа:

Скапано изпълнение какви резултати искаш , освен всичко друго най малкото е надали е излъчването да е в 'оптичния фокус' , 'сянката ' от облъчвателя е голяма затова е удачно да се ползва офсет антена .Едва ли с това което виждам ще можете да подкарате офсетка най добре си намерете някой наистина да свърши работата.

Колега не ,че нещо това е просто за проба искам само да ти кажа че схт-тата с същото изпълнение на 9 км от 3 години насам вадят 350+ мегабита само ,че от друг блок където са само те и няма какво да им шуми .
Устройствата са шит това е цялата истина Power Beam 500 AC се справя в пъти по добре и работи на много по шумни места.
А ако си мислиш ,че можеш да го направиш това LHG AC да работи (да свършиш работата )както трябва  тук при 40 антени около него заповядай нямам против ..
Другото което забелязах при промяна на настройки канал и и разни други чудеса устройството бъгва и забива до следващ рестарт от захрането.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
master

Колко метра и какъв тип е лан кабела? Не бях чувал мт да забива.. А за шума - ясно, че не работи добре с голяма компания около себе си.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
msboy
На 17.02.2018 г. at 4:38, Networker написа:

С такъв сигнал няма да успееш да прекараш особено трафик.
AC-то както и N-а си искат сигнал - на около 50 общо взето работи.

Тествайте на TCP, разликата спрямо UDP е доста голяма (съвременните микротици могат да влачат 250+ TCP при btest от самите машини а не през тях - което е достатъчно да се види колко реално вдига линка).

Като казваш 250+TCP , кои точно бордове визираш и на какво разстояние.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Networker

На 5 км, MTik сектор RB921GS-5HPacD-15S към DynaDish (на 4-5 км). На по-голямо разстояние (10 км), RB922 към RB922 правят около 210-220 TCP. И в двата случая сигналите са около 45-48. Към RB911G-AC също успява. Общо взето бордове със 720MHz процесори могат да влачат трафик в този диапазон.
Интересното е, че на 1 чейн сме докарвали към 180Mbps TCP - МТик си имат проблем с MIMO-то от N насам.

• Благодаря 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.