Jump to content
  • 0

ubnt устройства Проблем!!


nikymix_pz

Въпрос

Привет колеги имаме странен проблем с безжичните устройства ако някой се е сблъсквал с това нека сподели. Ta след отпадане на електро захранването на точка с 22-3 антени 5 от тях тръгват обаче не се виждат по лан... 3 бййма м5 400 един рокет и един грид. Изключваш включваш поето и проблема остава докато не извдиш кабела между устройсвото и поето и го вкараш пак. 2 от устройствата са чисто нови пробвал съм и с други поета същата работа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
Преди 1 час, master написа:

Колко метра е кабела? Какво е устройството зад него и еднакво ли е с другите които правят проблем.

Кабелите са по 5-6 метра на покрива на блок сменял съм суича кабелите са чивто нови както споменах и поетата и същата работа . всички устройства са включени в дел 5224 останалите нямат проблем само тези 5-6 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Използвай логика малко какво е общото между тези устройства ...

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Размести кабелите в суича на нови позиции.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
На 15.12.2017 г. at 0:26, Велин написа:

Използвай логика малко какво е общото между тези устройства ...

Логиката показва че убнтата са проблемни устройства който не знаеш кога ще дефектират.И аз имам един(ползвам убнт рядко) м5 рокет и при спиране на тока трябва да му извадя лан кабела и тогава тръгва.На същото място имам и микротик и мимози нямат този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не съм много съгласен, че са проблемни. Ползвам ги от както съществуват и единствените проблеми съм имал в последно време от бъгав ъпдейт. Ползвал съм всички широко разпространени устройства и според мен за тази цена убнт и мт са перфектни.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И колегата ги ремонтираше но се оказа доста пипкава работа и честно казано поне за мен неблагодарна.

  • Благодаря 1

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Правилно, че е неблагодарна. Аз се радвам да мога да помогна на колегите. Основния ми проблем с ремонта е бавната доставка и големия проблем с дефектните елементи, които получавам от Китай /алиекспрес/.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
На 19.12.2017 г. at 17:27, Madafaka написа:

Логиката показва че убнтата са проблемни устройства който не знаеш кога ще дефектират.И аз имам един(ползвам убнт рядко) м5 рокет и при спиране на тока трябва да му извадя лан кабела и тогава тръгва.На същото място имам и микротик и мимози нямат този проблем.

Имаме доста устройства на убнт такъв проблем като твоя не съм имал .. да ми се налага да изключвам кабела , мисля че убт имат два основни проблема единия е тоя вграден ресет в адаптерите ..затова ако имам време на самите устройства им махам веригата за дистанционен ресет от нея само проблеми има, даже и проца по лесно гори,  друг недостатък е самата конструкция и при статично електричество да се разпрограмират .. 

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И въпреки всичко проблема си остана упс-а ще предотвратява прекъсването в захранването . Преди време имах проблем в друг сегмет от мрежата там има 10-12 убнт устойства ,които не тръгваха след рестарт от тока оказа се проблема в края на лан мрежата един потребител (от малцинството ) влиза кабела у тях вадя го от кутията нановците работят вкарвам го спират .. той в англия никой не разбра какво има на края на кабела все пак му го резнах ,навих на входната врата да се  беси на него като се прибере :D  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
On 20.12.2017 г. at 9:57 PM, donioi said:

И аз съм съгласен с master, още повече че се занимавам с ремонта им.

Здравей колега, ако мога така да се обърна, искам да попитам възможно ли е да са ми дали използвано устройство от Senetic,за което съм писал тук...  

П.С: И евентуално какъв може да е проблема според описаните симптоми ?

 

В четвъртък си го получих обратно след "ремонта" или каквото там са правили, казаха ми че са обновили "операционната система и фърмуера", което според мене е едно и също  ( :D ), но както и да е,  въпроса е че се имаше ping към устройството, когато е в TFTP режим, даже му промених няколко пъти firmware-чето... но в нормален режим има ping само някакъв "случаен" и то много рядко, и то само за по няколко секунди, няма достъп до 192.168.1.20 и те така... та днес им го върнах отново, разбира се за моя сметка и очаквам да ми го заменят вече най-сетне с ново... в Понеделник ще видим.

Редактирано от MircoFreeman:)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.