Jump to content
  • 0

Неактивни портове в меню firewall ×


Стоян Иванов

Въпрос

Здравейте на всички. Предварително се извинявам, ако темата ми не е на правилното място. Февруари месец за последно настроих микротиците и от тогава не се е налагало да се конфигурира нищо по тях. Преглеждал съм логовете редовно, инсталирал съм ъпдейтите и ако е имало проблем по мрежите съм пускал по някои пинг. Така до днес, когато ми потрябва една виртуална мрежа. Конфигурирах си сървъра, тръгнах да конфигурирам портовете в стената и.... изненада. Портовете в цялата стена (Rules, Nat, Mangle) не са активни. Това кога се е получило, нямам никаква идея. Склонен съм да мисля, че е след някакъв ъпдейт, който съм пропуснал да прочета до край. Имам два RB751U, два RB951G и няколко RB SXT 5Hnd. SXT - тата не са ъпдейтвани и при тях всичко си е ок. Поразрових се из нета, но не намерих нищо споменато, сякаш само при мен е този проблем. Въпроса ми сега е, какъв е начина за създаване на правила, или пренасочване на портове? :unsure:

Bez-imeo30dsfB.jpg

Bez-ime4dfD1cx.jpg

Bez-imecqmwMGa.jpg

Редактирано от Стоян Иванов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Добро утро. Намерих проблема и той е тривиален, но човек понякога трябва да знае кога да спре и да почине. Проблема е в старата версия на winbox-а която съм ползвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Или ако просто беше избрал протокола ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.