Jump to content

Моля Помагайте ,Проблем при airfiber 5u


net-sar

Recommended Posts

  • Администратор

Какви са климатичните условия между двете точки, все пак сме в сезона на мъглите.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

меко казано добри са климатичните ни условия.Вчера около 10 сутринта реших да ги поставя на master tx40Mhz 5760 и rx20Mhz 6195 и съответно на обратно slave rx40Mhz 5760 i tx20Mhz 6195  и до сега ден и няколко часа не са мръднали. Реших да ги поставя на mastera na tx50Mhz и slave rx na 50Mhz  и ще пиша утре как се държи :)

Ако някой има обяснение нека пише.Смятам че това е добра тема за хора който решат да си купуват airfiber 5u 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!

Какво се случи:

канала   master tx40Mhz 5760  и  slave rx40Mhz  се промени,като от 58/56 достигна стойности 67/62 а канала master rx20Mhz 6195  и  slave tx  tx20Mhz 6195 

от 62/61 достигна 55/56

Какво става не знам,но ги връщам на 40Mhz 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че има едно малко язовир че но то се пада поне 400-500 метра в ляво.преди няколко дена пуснах линк с микротици на 15 метра от airfiber-ра като се чуха на 49/49.

на 40MHz  нямаха проблеми няколко дни.Сложих ги на 80Mhz и на честота 5675 и до няколко минути тиковете както работеха дуплекс 220Мб паднаха на 40Мhz автоматично.Какво става не знам.До 40Мhz  всичко работи по нагоре(50М hz-80Mhz) нещата се скапват,но не веднага а след няколко часа.

Много интересно и аз стигам до мнението че някой ни прави номера!!!

Редактирано от net-sar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква реална скорост трябва да носи линка - с 40MHz не е ли достатъчно?
Алтерантивен крив вариант е да си подкараш два паралелни линка 40MHz в bonding (може единия да е през файбърите и един с MTik - бондинг през LAN-овете), може да се направи и failover ако файбъра спре да мине на MTik само.

Апропо, има 3x3 chain AC карти на MTik, ако наредиш 3 антени (при условие, че ефира е чист) дори на 40MHz ще има прилична скорост.

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия боклуци а кажете ми заслужават ли си 5к парите на 23 км издвам сме ги закрепили трябва да се видят на -66 а се виждат на -73 а за тези релейки това си е голяма загуба на сигнал направо ми идва да им извадя пиктейли и да пернем 2 90 ки

Редактирано от jack82

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може да ги псувате колкото си искате, но тия калкулатори са базирани на идиален сигнал и перфектна Фрейнелова зона. При кофти проектирано трасе се получават такива ефекти . Главно вечер-сутрин или при смяна  лято-зима  поради куп зависимости като изпарения отражения и други  . Сигнал има ама качество на сигнала го няма . 

Колегата с проблемния линк да провери именно дали има достатъчно чиста фрейнелова зона . Тоест помага ли разместването на лика по височина .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега не помага!

Сега се връщам и нещата са така както ги оставих вчера 58/57 но на 40Mhz на 50 нещо им става.Не смятам колега дали е от чинийките,а по скоро от комисията за регулиране на съобщенията. Знам понеже говорих с техен администратор и той ми обясни че има поставени клетка,като тази в варна,рояк и т.м. те служат не само за наблюдаване а и за спиране или до колко то могат да блокират линка.Това се прави от 2009 година на сам.Могат само силно засечените обхвати да нарушат,но не и тези който са под  40Mhz.Показа ха ми и мястото на което работят в варна.Ако не ми вярвате отидете и проверете.намират се на най високото място в квартал Аспарухово.

Така че не се чудете за какво не работя добре на 50Мhz.

Според това което ми дадоха,можем от 5185 до 5385 и от 5500 до 5700 но да не употребяваме 80Мhz  на високите канали

Ако не ми вярвате питай те ги !!!

Очаквах някой да ми го каже,но виждам че никой не се е запознал тези факти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно са ти казали. Това са позволените.

Другото са разкази за доброто крс, което пляска през ръчичките непослушните..

Налазил си в платени честоти и волно или неволно си си го сложил. КРС нямат нито

ресурса, нито желанието да гонят по планини и паланки н-тата пионер мрежа.

Заглушаване.. ала-бала..

Пристигат и застават срещу антената с буса (или почти срещу нея). Мерят излъчвана

мощност, колко мхз лента... и това е. Вадят после кочана и пишат акта. Това е всичко,

както казва баба Латинка от популярната реклама ;)

 

 

пп За да се случат тия неща трябва да си в район, в който има интерес от вива или друг подобен.

Повярвай тогава крс щяха да са ти най-малкия проблем (и акт)

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" Според това което ми дадоха,можем от 5185 до 5385 и от 5500 до 5700 но да не употребяваме 80Мhz  на високите канали "

To това си е по закон и ние си го спазваме както и доста от колегите които знам, друг е въпроса че има хора които не го спазват.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Проблема е че мобилните оператори се изживяват като недосегаеми, и бичат на едни ми ти мощности... и то в некомерсиалните честоти.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не си набивай филми с КРС нямат нищо общо със ситуацията Mile е прав, че нямат интерес да го правят на free диапазон. Според моята практика за конкретния случай са неправилно срещнати антени  и като фактор за тези преигравания са изпаренията сега земята е топла също така и морето, а климата изстива и има висока концентрация на изпарения които ти рефлектират върху линка. Съвет, сетни честота с най висок шум и коригирай линка до най-добра стойност после намери добра честота. Съществува вариант да си "убил" стъпалото на радиото ако си го включвал без антени или ако в работещ режим си навил пигтейлите. Имал съм случай на отечка  по конструкцията на мачтата или не заземена мачта  да прави сходен проблем.

  • Харесай 2

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, net-sar написа:

 

Според това което ми дадоха,можем от 5185 до 5385 и от 5500 до 5700 но да не употребяваме 80Мhz  на високите канали

200. Радиочестотни ленти 5150-5350 MHz и 5470-5725 MHz се използват и за безжичен абонатен достъп, включително локални радиомрежи (WAS/RLAN) в съответствие с Резолюция 229 (WRC-03) за граждански нужди.

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.