Jump to content

Моля Помагайте ,Проблем при airfiber 5u


net-sar

Recommended Posts

Здравейте Колеги!!

Проблема е следният.

имаме линк с airfiber 5u на 6,200 метра. Закупени са преди 8 месеца и при монтирането до сега имаме проблем с обхвата.

отначало се видяха на 62/64 и постоянно мърдаха ту на горе ту на долу.Стигали са до 64/70.Предположих че може ви клон да ми пречи-изместих ги и при монтирането сигнала бе ужасен 68/78.При активирането на  aierWief се вижда не на този лик и около него ефира е перфектен и за да потвърдим това сложихме  stationBox XL + mikrotik RB911G-5HPacD и познайте-сигнала е 49/49 и трафика е перфектен.

При поставяне на по старата версия на airfiber 5u (2.2.1) изведнъж се видяха на 59/58,Не можах да повярвам!!!

на сутринта отново линка се е омазал 70/62

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не сте ги насочили както трябва. Ако сигнала е еднакъв и от двете страни, ще трябва наново да ги настроите и двете у-ва. Ако има разминаване в chain-овете, може или само едната да е проблематична или да е изгорял някой усилвател вътре в у-вото. Има и такива случаи. Конфигурацията също няма да е лошо да пуснете и мейн табовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега чинии те са точно една срещо друга.Защото сносхти сигнала бе на всички 59/58 и 58/57.Ставам тази сутрин и нещата са 76/74 и 64/65(като се използва 50Mhz ширина)

ти ми кажи от какво е?

Днес промених настройките като приложих на мастера tx40Mhz a rx 20Mhz tx 5760Ghz a rx6195Ghz  а в другата страна на съответно на убратно!

какво се получи 58/55 и remote 62/61(това е в slave) и засега работят ,но ще видим утре.

Може ли някой да ми отговори дали е възможно нещо в тях да е изгоряло (при положение са на 8 месеца),като да създава проблеми при 50Мhz ширина

Благодаря !!

Редактирано от net-sar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя нещо интересно!

Преди да сложа тези чинии бяхме с микротици на ac стандарт.

За какво ги сменихме?

-работеха си на 48/48(80Мhz) и нямахме проблеми,но започнаха да създават проблеми ,като обхвата нарастваше с 10-15 дицибела (66-70) и си помислихме че тиковете са развалени.Но това го наблюдавам сега и при airfiber 5u и сметнах че ни заглушават някой съсед.отидох и поставих отново микротиците,като ги сложих на 15 метра странично от airfiber 5u.Този път ги поставих на 40Мhz и се видяха на 49/49 и нямат никакви проблеми в продължение на няколко дена.

И за това реших и airfiber 5u да ги поставя на по малка ширина.

Мисля си че crc.bg  го правят това!Понеже преди доста време ми се наложи да отида до една тяхна станция и там ме посрещнаха инженерите и ми обясниха че има оборудване да прихващат и нарушават баланса на сигнала при явно нарушение.

Не им повярвах тогава,но сега се замисля че това ми е проблема !!

Редактирано от net-sar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно си объркал устройствата - 5u е само за щатите, в европа не го продават. Не знам откъде си го взел.

А калкулатора полазва -53 на 6км

 

AP RX SIGNAL STRENGTH
-52.98 dBm
CAPACITY  639.99 Mbps
MODULATION  1024QAM MIMO
RX SIGNAL STRENGTH
 
-52.98 dBm
CAPACITY  639.99 Mbps
MODULATION  1024QAM MIMO

 

TOTAL CAPACITY
1.28 Gbps
Редактирано от h3ll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ефирът е перфектен има само два-три линка. Пуснали сме  спектър анализ и сме видели че ефира е толкова чист че 20 линка може да се пуснат 

 

Взет е от  http://vesuviustreamline.com/product/1240/airfiber-5u.html

Редактирано от net-sar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно радарни системи да има на около? Скоро се убедихме, че радарите забиват много сериозно 5гхз банд.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че не   ,но има клетка за излъчване на националния ефир.Ако бе военна база би трябвало да ми се отрази и на другите линкове!!

Друго да попитам,както и по горе попитах,да не би crc.bg комисията за регулиране на съобщенията да улавят сигнала и да го блокират?

Питам понеже ми се наложи да посетя една тяхна клетка до варна и там инженера ми обясни че мога да прихващат и заглушават незаконни честоти,но не разбрах дали става въпрос за ширината на обхвата или честотният диапазон 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен не ми се вярва това с прихващането и заглушаването.

Не военна база, в последно време по цялото Бг черноморие кичат радари и релейки както и нови кули. Това се изпълнява по проект за контрол на корабоплаването.

Някъде имам и пълната карта с точките.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ни се намираме на 45 километра от варна и не ми се вярва да е от тях,но не изключвам този вариант !! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те са много и са от севера до юга по цялото черноморие.

Лично според мен крс не би трябвало да има право да предприема такива мерки.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не сте присъствали (не са ви правили проверки с мерцедесчето).... една жена пък каза, че го отразяват сигнала към разумна форма на живот!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

над 6гхз  е лицензиран обхват след като ти е чист ефира мини в по нормални честоти, антените най - добре работят в средата на банда

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.