Jump to content

Моля Помагайте ,Проблем при airfiber 5u

net-sar
 Share

Recommended Posts

Здравейте Колеги!!

Проблема е следният.

имаме линк с airfiber 5u на 6,200 метра. Закупени са преди 8 месеца и при монтирането до сега имаме проблем с обхвата.

отначало се видяха на 62/64 и постоянно мърдаха ту на горе ту на долу.Стигали са до 64/70.Предположих че може ви клон да ми пречи-изместих ги и при монтирането сигнала бе ужасен 68/78.При активирането на  aierWief се вижда не на този лик и около него ефира е перфектен и за да потвърдим това сложихме  stationBox XL + mikrotik RB911G-5HPacD и познайте-сигнала е 49/49 и трафика е перфектен.

При поставяне на по старата версия на airfiber 5u (2.2.1) изведнъж се видяха на 59/58,Не можах да повярвам!!!

на сутринта отново линка се е омазал 70/62

Явно не сте ги насочили както трябва. Ако сигнала е еднакъв и от двете страни, ще трябва наново да ги настроите и двете у-ва. Ако има разминаване в chain-овете, може или само едната да е проблематична или да е изгорял някой усилвател вътре в у-вото. Има и такива случаи. Конфигурацията също няма да е лошо да пуснете и мейн табовете.

колега чинии те са точно една срещо друга.Защото сносхти сигнала бе на всички 59/58 и 58/57.Ставам тази сутрин и нещата са 76/74 и 64/65(като се използва 50Mhz ширина)

ти ми кажи от какво е?

Днес промених настройките като приложих на мастера tx40Mhz a rx 20Mhz tx 5760Ghz a rx6195Ghz  а в другата страна на съответно на убратно!

какво се получи 58/55 и remote 62/61(това е в slave) и засега работят ,но ще видим утре.

Може ли някой да ми отговори дали е възможно нещо в тях да е изгоряло (при положение са на 8 месеца),като да създава проблеми при 50Мhz ширина

Благодаря !!

Edited by net-sar

Да добавя нещо интересно!

Преди да сложа тези чинии бяхме с микротици на ac стандарт.

За какво ги сменихме?

-работеха си на 48/48(80Мhz) и нямахме проблеми,но започнаха да създават проблеми ,като обхвата нарастваше с 10-15 дицибела (66-70) и си помислихме че тиковете са развалени.Но това го наблюдавам сега и при airfiber 5u и сметнах че ни заглушават някой съсед.отидох и поставих отново микротиците,като ги сложих на 15 метра странично от airfiber 5u.Този път ги поставих на 40Мhz и се видяха на 49/49 и нямат никакви проблеми в продължение на няколко дена.

И за това реших и airfiber 5u да ги поставя на по малка ширина.

Мисля си че crc.bg  го правят това!Понеже преди доста време ми се наложи да отида до една тяхна станция и там ме посрещнаха инженерите и ми обясниха че има оборудване да прихващат и нарушават баланса на сигнала при явно нарушение.

Не им повярвах тогава,но сега се замисля че това ми е проблема !!

Edited by net-sar

Фибера при лош ефир и канал е нестабилен на 50мхз. Това с к р с не го разбрах?

Analog Audio™

Явно си объркал устройствата - 5u е само за щатите, в европа не го продават. Не знам откъде си го взел.

А калкулатора полазва -53 на 6км

AP RX SIGNAL STRENGTH
-52.98 dBm
CAPACITY  639.99 Mbps
MODULATION  1024QAM MIMO
RX SIGNAL STRENGTH

-52.98 dBm
CAPACITY  639.99 Mbps
MODULATION  1024QAM MIMO

TOTAL CAPACITY
1.28 Gbps
Edited by h3ll

Колеги ефирът е перфектен има само два-три линка. Пуснали сме  спектър анализ и сме видели че ефира е толкова чист че 20 линка може да се пуснат 

Взет е от  http://vesuviustreamline.com/product/1240/airfiber-5u.html

Edited by net-sar

Случайно радарни системи да има на около? Скоро се убедихме, че радарите забиват много сериозно 5гхз банд.

Analog Audio™

мисля че не   ,но има клетка за излъчване на националния ефир.Ако бе военна база би трябвало да ми се отрази и на другите линкове!!

Друго да попитам,както и по горе попитах,да не би crc.bg комисията за регулиране на съобщенията да улавят сигнала и да го блокират?

Питам понеже ми се наложи да посетя една тяхна клетка до варна и там инженера ми обясни че мога да прихващат и заглушават незаконни честоти,но не разбрах дали става въпрос за ширината на обхвата или честотният диапазон 

Мен не ми се вярва това с прихващането и заглушаването.

Не военна база, в последно време по цялото Бг черноморие кичат радари и релейки както и нови кули. Това се изпълнява по проект за контрол на корабоплаването.

Някъде имам и пълната карта с точките.

Analog Audio™

ни се намираме на 45 километра от варна и не ми се вярва да е от тях,но не изключвам този вариант !! 

Те са много и са от севера до юга по цялото черноморие.

Лично според мен крс не би трябвало да има право да предприема такива мерки.

Analog Audio™

Явно не сте присъствали (не са ви правили проверки с мерцедесчето).... една жена пък каза, че го отразяват сигнала към разумна форма на живот!

• Administrator

над 6гхз  е лицензиран обхват след като ти е чист ефира мини в по нормални честоти, антените най - добре работят в средата на банда

Не отговарям на постове написани с шльокавица!