Jump to content

GePON ONU-та


Ivo

Recommended Posts

ОНУта почнах да  ползвам на Extralink , (в предишния ми пост обясних защо) а ОЛТта на XDK .ОНУтата с по един гига порт , понеже оперирам в селските райони и ОНУта с повече портове се обезмисля .Имам няколко изградени населени места , и всичко е ОК

ISP

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последната мрежа я направихме изцяло с идеята (от 2 години и половина правим pon + 1550)

за цялостно решение с GW. Са хубаво - лошо.. има от всичко. ОЛТ-то идва към 2к +

Ону-то с RF към 47-50$. Тествахме, въртяхме и сукахме ону-то до -21 на 1550 и животното

все още изкарваше аналоговите. HD-тата си вървят нормално до -14 (което си е ок за сплит 128 с +26 х 8 усилвател).

 

Завършваме последния клъстер 5 месеца след старта и полета е нормален. Няма оплаквания, няма драми!

Мога да тествам за някакви екзотики ако някой се интересува или направо да дойде и да си изтества. Аз за мен съм

избрал изделията. За 1000+ потенциал изцяло хуавей. За 200 до 500-600-1000 изцяло GW. За селата... всичко става ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана интересно.

Преди 11 часа, Mile написа:

Последната мрежа я направихме изцяло с идеята (от 2 години и половина правим pon + 1550)

за цялостно решение с GW. Са хубаво - лошо.. има от всичко. ОЛТ-то идва към 2к +

Ону-то с RF към 47-50$. Тествахме, въртяхме и сукахме ону-то до -21 на 1550 и животното

все още изкарваше аналоговите. HD-тата си вървят нормално до -14 (което си е ок за сплит 128 с +26 х 8 усилвател).

Mile означава ли, че си излязъл от стандартната схема 1х64 и сплитваш на 128. То е вярно, че с РХ20++ SFP-та и читав сплайсер (и спласьор де ;) ) затихванията са много под бюджета и  може да се уплътни ПОН порта на ОЛТ-то.

 

Преди 11 часа, Mile написа:

За 1000+ потенциал изцяло хуавей. За 200 до 500-600-1000 изцяло GW. За селата... всичко става

Все си мисля, че от гледна точка на Redundancy и взаимозаменяемост, е по-добре да се ползват N броя х 4 PON порта ОЛТ-та. И другото е, че повчето тук сме "селски" доставчици и по селата редко има над 200 абоната.

B.T.W. Говорих и с двамата препоръчани доставчици на ОНУ-та (Extralink и C-Data-UNYX). И двамата ми отрязаха главата, ама качествено :).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги,

Актуални цени на GEPON ону-та от RAISECOM:

1GE - 23$

1GE + 3FE - 31$

Чипсет Realtek.

За количества - остъпка. За повече информация - КСТ ООД.

Редактирано от veno77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.