Jump to content

GePON ONU-та


Ivo

Recommended Posts

Здравейте колеги,

споделете откъде купувате добри GePON ону-та на добри цени. Предстои ми покупка и събирам информация. Пробвах ону-та на български производител, но не съм впечатлен. Интересуват ме ону-та с един гигабитов порт.

Редактирано от Ivo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

C-data не си пробвал ,а твърдиш че не си доволен от "българският" производител които работи точно с тази марка? Ако искаш добро оборудване ,без да пожалиш малко повече пари , марките са : DwDelight , BDcom , другите просто работят има и цяла тема по въпроса , зависи и колко клиента мислиш да пускаш (брой ПОН портове) ,само един личен съвет не купувай ОЛТ-та с подръжка на 128 или 256 клиента на порт

П.С. ако "сондираш" мнения , няма да имаш успех..

Редактирано от space
окк
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, space написа:

C-data не си пробвал ,а твърдиш че не си доволен от "българският" производител които работи точно с тази марка? Ако искаш добро оборудване ,без да пожалиш малко повече пари , марките са : DwDelight , BDcom , другите просто работят има и цяла тема по въпроса , зависи и колко клиента мислиш да пускаш (брой ПОН портове) ,само един личен съвет не купувай ОЛТ-та с подръжка на 128 или 256 клиента на порт

П.С. ако "сондираш" мнения , няма да имаш успех..

Да си забелязал някъде да пиша за OLT-та ? Защото този линк, който си постнал сочи точно към OLT.

От ONU-та се интересувам и точно ОНУ-тата на тази производител нямат нищо общо с C-Data.

DwDelight марката - и Гугъл не знае нищо за нея. Виж, ако става въпрос за GW Delight, май и Боян Бонев не я внася вече в България.

BDCOM няма да го коментирам. Явно не си брал ядовете със 72 часовите рестарти и смяната на МАС адреси заради 3rd party ОNU-та. Няма нужда !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да грешка GW Delight , Ок имах 3 модела китаиски Олт-та ,така и не можах да им схвана марката и ги махнах , имам 2 броя GW Del. , към тях съм си играл с поне 8 модела Ону-та (различни марки) , и стигнах до извода че си губя времето ,така че директно взимаи си онута от същата марка ,какавото е и ОЛТ-то.Относно GW -то ако те интересува ти сам си посочил човека има и внася.. Ако прекалено ти е на зор и те интересува обърни се към Mile май той най-много си е играл с тез играчки (предполагам)

Редактирано от space
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който не иска да има проблем не прави зоопарк. Ако целта е да се спести...

Се тества и нацелва точния грамаж. С BDCOM се сработват бая марки и почти

всичко им работи. Gw olt-тата работят, като часовник със собствените ону-та и

с бая други тухли. Ест част от функционала не е наличен. c-data имат ебахти и

шибания cli. Ба ли го кой какъв хуй му допада?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mile благодарим за инфото, ама идеята беше някой да сподели за    О Н У - ТА. 

Работят ли с различни от неговите OLT-та? Трафик симетричен карат ли? Забиват ли ? Чувствителност а приемника? Цената как е? и е такива разни неща.

OLT-тата са ясни. Кой какво си му допада, ще си го гали и това е :)

 

Редактирано от Ivo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ону-та съм най-доволен от gw. Слагаш и забравяш.

Модела 811 специално. 810 с кортина от 100 сложени 1 сгъна по отвратителен начин.

Работи 2 дни и умира. Рестарт и пак 2 дни. Отиде в кофата и се приключчи драмата.

С Gw olt работи всичко опитано и даже option 82.

 

С bdcom онутата gw 810 работят и дори не е проблем за vlan, restart и етк. Имам такъв

зоопарк в работещ вид със 70-80 Gw 810 на bdcom 3310B и си няма проблеми.

 

Тествани с Bdcom са Extralink, Pico, XDK.... Ми работят си перфектно.

 

Тестове има в faq ру.пон  http://forum.nag.ru/forum/index.php?showtopic=110590

Има ли съпорт на china telecom ще работят криво - лево всякакви изделия. Няма ли... Как дойде ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагаме такива:

1GE ONU Extralink

Mikrotik & Ubiquiti Networks Distributor.

Antennas Manufacturer.

Online Sales of Wireless Equipment.

Wireless Services & Solutions.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на Mile за конкретните (единствени ) примери за ОНУ-та.

BDCOM тотално ме отказаха от тях, заради пе..растките номера с чужди ОНУ-та.

По отношение на C-Data ОНУ-ата ме притеснява, че са с новия дизайн BoB (BOSA on Board), а срещам доста коментари, че има грижи този дизайн.

Поръчах си за тест ОНУ-та със ZTE чипсет с традиционен дизайн с SFP - V-Solution е марката. Хубави думи напоследък за тях, а и последното ОНУ на украинците (UA.PON) е със същия чипсет.

Явно още малко хора във форума ползват GEPON, или не искат да споделят ^_^. Ще тествам и ще споделя конкретни резултати.

Успешен ден на всички !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от две години вече имам ПОН. Имам ОНУта на три марки V-Solution , Evrolan и Extralink.Почнах да работя само с Extralink които ги прадлага колегата с ник Vesuviustreamline понеже ми е на две крачки, но да ти кажа ядове не съм брал нито с една от изброените марки , ако си направил мрежата си както трябва и не оставяш клиенти на критични нива ,Всички работят

ISP

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От годни сме на C-DATA. Имаше само първоначални проблеми със FW-то на OLT-то. За сега мога да кажа, че дву и осем портовите са ОК. 16 порт-овото още има много трески за дялане.

GEPON мрежата е със пуснат 1550 в нея, като съответно OLT-то има възможност да гаси RF порта на ONU-то.

Като цяло сме имали 3-4 дефектни ONU-та, от хиляди.

ONU-тата не забиват, работят и на -30db

Като гледам Уникомс са започнали да ги внасят, под марката Unyx - http://www.unyx.bg/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.