Jump to content

Първи поглед към Mimosa Wireless B5c


skyfx

Recommended Posts

  • Администратор

на по старите версии на микротик 3.20 доколкото помня кога на линковете трябваше да им нацелваш грамажа :) карах мултикаст с еоип тунел .. иначе проблем, бондинга също не носеше, самия мултикаст не търпи да му разделяш пакетите, мимосата е ац .. но може софтуера да е по хубав.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.05.2016 г. at 23:52, Велин написа:

на по старите версии на микротик 3.20 доколкото помня кога на линковете трябваше да им нацелваш грамажа :) карах мултикаст с еоип тунел .. иначе проблем, бондинга също не носеше, самия мултикаст не търпи да му разделяш пакетите, мимосата е ац .. но може софтуера да е по хубав.

Точно заради нетърпимостта на мултикаста към разделяне на пакетите. Не съм сигурен,че и Мимозата ще успее да го прекара без проблем.

Дори и големите оператори, когато се наложи да го карат през релейни линии го тунелират. 

Да допълня,че самия механизъм на 802,11 не осигурява начин за ретрансмисия на изгубени мултикаст пакети и резултата е загубен във въздуха. Начина да се прекара по въздух е превръщане в уникаст.

Редактирано от skyfx
  • Харесай 1

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

UBNT и специално файбъра на 5Г кара мултикаст , от преди няколко години и с нано бридж съм пробвал на 35км и вървеше чист мултикаст също и с груви на микротик без тунелиране , и при мимосата може да върви :) но никой все още не е пробвал ..

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за AirFiber имахме доста оплаквания от мултикаста. 

Редактирано от skyfx

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Я кажи при вас какви проблеми е правил АирФайбъра .. и с коя версия на софтуера е бил?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеца по-късно ...

Абе аре , като гледам колегите , на линк 10 км , първо сложиха  RB Net Metal , после го смениха с Mimosa , хаха и днес вече е с Rocket AC-Lite,

На същия линк сме с Ubnt  от година и половина не съм мръднал от кръчмата, тая Mimosa  нещо не работи кво треба ми се струва, за тия пари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 10км* ако питаш мен нито мт нито убнт върви както трябва.

И сложих * защото един с един линк няма нищо общо. Мимоса не съм пробвал но виж АЦ на 1,5км с дишове не ми е вървяло в този ефир. А булет с 60см паничка на 13км ми прави 70 тцп.

От ниския клас АФ с външни антени си е читаво радио.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.