Jump to content

Проблем с тоци


сандуси

Recommended Posts

Съгласен съм за трансформаторите и променливия ток но за да постигнеш голям ъп тайм се искат много нерви докато се намери читав UPS. Дори и APC правят проблеми с този тип захранване и е много капризна мрежата което не е решение. Ние пък ползваме на всякъде импулсни и за всичките тези години нито едно не е спряло да чукна на дърво. Импулсното захранване изкарва страбилизано напрежение при всички ситуации за разлика от трансформатора.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за UPS - импулсно AC/DC - трасе.. тоест прав ток по кутиите независимо дали захранвам лан или оптика...правия ток може да яде жичките но според мен по малко ядове има.. а и БТК с някаква цел пускат прав ток :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам някой да го е доказал, че правия ток яде жиците. То излиза, че кабелите на ATX захранванията трябва да са изчезнали, а там минават сериозни токове.

А бтк ползват DC защото суичовете им поддържат само DC.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета само не знам къде съм написал че се ядат жици.Писал съм "много окис по жиците".Писал съм метали с различен състав +постоянен ток.Нима вие нямате различни FTP (кои медни кои алумин кои помеднени) устер клеми ,жички на импулсни и т.н.Аз говоря за разни неща четете внимателно помислете и сами си решете тези неща са базирани на малко теория много опит (не само мой)и личен избор.И аз мога като колеги от друга фирма да използвам оптика с медни жила по 1.4 - 1.8 квадрата яко FTP и не на последно място 120-50 волта право и така 1/3град .Но и при подобно положение аз предпочитам сегментирането малко реони малко ядове .Или казано малки локални ядове.А и захранванията са така преоразмерени че да се прехвърли ако е нужно ток от другаде.

п.п.Има ток има проблем........... следва ПОН .......други проблеми :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

други проблеми няма.. ако се прави разумно.

Дори и с телевизията на 1550 изчистихме драмите в пон-а.

Учудвам се колко енергия, средства и време влагате само в

закрепването на мрежите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не ги закрепваме а укрепваме аххахах.Те си работят доволно стабилно.Ако не се гърми и няма енерго не ни трябва никакъв пон :).Но все пак сме реалисти, и ние лично сме подготвили нещата за пон.Но все пак има бая проблеми за изчистване все още в пона.Примерно сигналът е по ушомен при 1550 това не е болка за умиране при цифровата тв ,но при аналоговата си е а хората нещат да се разделят с старите тв.И докато узреем за пона колега ще сте дооткрили нещата и ще помагате с акъл,до тогава ще си мелим за земни тоци и други то пробелми с земни винаги ще има поне в сърварните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
На 16.12.2015 г.,, сандуси каза:

Става въпрос за постоянен ток.Всички възможни тоководещи части съм ги отделил от металните части на шкафа.Подменихме и лабелите защото се аъмнявах да няма някой протрит и да дава отечка.Няма особена разлика,като чели спадна леко мощността.Веднъж енергото имаха авария наблизо и ги помолих да мернат земното,казаха че бишо ОК.Та незнам каво да правя вече.Колегите казват че и на други места са срещали този проблем.Пообиколих тези дни и на нялой шкафове пак имаше талъв проблем но с вплтаж 40-50 волта.На повечето места е 0.

Ако ползвате централни от захранване.ком  техните минуси за вързани за корпуса на захранването който пък е занулен .. тоест има връка към земя затова ако идеш на някой стълб и пипаш някоя нула или земно и + на захранването ще имаш напрежение което ще зависи от качеството на нулата или заземяването .. ако не искаш до някаква степен да го избегнеш това махни зануляването на захранването и изолирай корпуса на захранването от металните части на кутията.

 

Относно темата право или променливо ... всяко нещо си има положителни и отрицателни неща в действителност импулсните са по нежни от към гръмотевици но пък трафовете нямат никакви защити от претоварване и искат доработка

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.