Jump to content

X10 системи за икономия на ток? или измама?


NetworkPro

Recommended Posts

То това е версия 2...  ;D ;D ;D ;D ;D  доста повече части има - мале ама то и грец и кондезатор има дори и то за да светнат диодите ;D . Така спестява ток това , че  ЕРП тата са на загуба  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D  .

p.s. Eто го версия 1 ;D

http://img442.imageshack.us/img442/6844/cimg3947s.jpg

http://img297.imageshack.us/img297/5555/cimg3945e.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със сищия смисал за спесяване мога да сложа 2 лампички да работят на 220v и да светят постоянно. те няма да спестяват ами ще увеличат тока

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех едно за проба - не дава никаква икономия. Тествах го и в началото на веригата и в най-отдалечената точка. Дали е версия 1 или 2 никаква разлика в принципа - кондензатор.... Имаше в руските сайтове една статия, там описваха разни варианти, но не съм ги пробвал. Ако някой прояви интерес мога да му ги пратя. А на колегата DJ69 - ако наистина има проверен от него начин, нека сподели все пак. Иначе за едно е прав - няма начин да няма начин - "въпрос на инат е..............:)" както казваше един наш преподавател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ми стана ясно защо си мислите, че аз имам "лек" за тях ? :)  . Това, че знам принципите не значи се занимава с това и въобще съм много дълече от мисълта да се занимавам с каквото и да е било от тоя род. Имам си достатъчно проблеми и изобщо не ми трябват нови! По скоро съм се насочил към това да си намаля проблемите и именно чрез по етапно "откъсване" от мрежите на ЕРП тата. Бавно но славно...... Който иска да краде ток - има си хора за това, нека да се обърнат към някой от служителите на ЕРП тата няма начин да не му помогнат то не е никаква тайна там дълаверата. Но рано или късно везните се наклоняват ама не в твоя полза............................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе дори и да имаш  или да нямаш "лек" - добре. Но пишеш че винаги има техническа възможност. Така, че остава да си мислим само дали е така.....  :) :) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то че има начин има, не може нещо да е направено от човек, и друг да не може да го "полекува".  Въпроса е дали някой знае как ... А дали ще се продава или подарява - пазарна икономика :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой мерил ли е cosф  на мрежата със и без това устройство.По електротехника учихме че ако cosф е близко до 1 (0.98) се консумире почти само активна енергия.Има един уред VOLTCRAFT ENERY MONITOR 3000 с помощта на който може да проверите това. Преди години имаше в заводите задължително такива кондензаторни групи за да се компенсира индуктивния товар на електродвигателите на машините. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм особено съгласен :) От години ги ровичкаме тези неща. За токовите удари може да има от гледна точка на варистора в него който е меко казано смешен ако трябва да се прави сериозна защита от токови удари. А кондензатора помага при индуктивни товари - да но 30% е доста добра цифра. Още повече, че новите електромери станаха много интелигентни.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.