Jump to content

X10 системи за икономия на ток? или измама?

NetworkPro
 Share

Recommended Posts

Според мен такова животно нема!

Цялата работа е измама да ти вземат парите и да те заблудят, че е икономия.

Може да се икономиса според един енергитик ако се намери начин да се конвертира тока ма не помня точно от какво на какво (предположение: от активно в някво друго или от реактивно в някво друго или от активно в реактивно да беше.... просто не помня) не ми се смейте на предположението защтото отдавна ми го е казвал човека.

Като това на снимката работи но за старите електромери и то с малко КПД.Има вътре РЛЦ вериги който дефазират там ама бала и електромера се шашка..Но съм виждал такъв да върти на обратно и от това, че кабелите на ел. инсталацията са мн усукани и имат голям капацитет  ;D след като ги оправихме си работеше нормално.Но новите електромери са малко по-друга бира и не подават на тия бозички както и засичат товари под 1W(за разлика от старите който понякога с 60W лампа не мръдваха).И новите могат да се лекуват с подобни устройства като това в линка но доста по-сложни за изпълнение и не се събират в кутиика от адаптер :)

п.п. а това което е написано долу на БГ.. 'уреда....." Значи това е по-новата измишлиотина от РЛЦ то но при не я като тествахме с бойлер найстина моментния разход падна!Но бойлера загряваше доста по-бавно което после става пак същото :) Значи там идеята е, че товара минава през един мосфет на който му се повата импулси от генератор и на практика печката / бойлера ( той само за такива товари е оптимален и не се препоръчва да се слага на PC та и такива  Хапаратури)..нагревателя им работи импулсно т.е. не с 50Hz ами примерно с 5000 и т.н. Да както е казал енергетика.. активната в реактивна се превръща по тоя начин.. То всъщност реактива енергия черпят PC тата и като цяло импулсните захранвания а активна  печки,боилери,котлони,обикновени лампи и т.н. А електромера  реактивната е я отчита нормално :D

To на подписа ми по-долу пише... :) Винаги има но не е там въпроса... Първо е Незаконно, 2 ро има мн глоби, и трето ако дойдат да се заяйдат с мен примерно за такова нещо не че има за какво де ама ще трябва да ги гърмя че ми писна да ми пускат "Първо качествен ток" който е просто с невероятна стабилност :)

• Owner

Айде, още едни , които ще превръщат реактивната енергия в активна :)

Има куп начини да се излъжат старите електромери и почти няма за новите.

Това, че електромера въртял на обратно заради усукани кабели е новия виц :) . той върти наобратно само в един единствен случай - когато тока през него е дефазиран на повече от 180 90 градуса.

Добре какво е твоето обяснение за въртенето на обратно преди подмяна на цялата инсталация?И след това като спря да го прави?За дефазирането си прав спор няма :).А от старите "будилници" почти няма вече :(

• Owner

причината е била само една - разменени места на токовия проводник :)  на входа на електромера.

Капацитивен товар не може да дефазира повече от 90 градуса .

Всъщност не при 180 , а над 90 градуса дефазиране електромера би тръгнал бавно наобратно .

Ами не бяха разменени.. и въртеше наобратно само в момент когато нямаше голяма консумация :)

• Owner

При изправен електромер, това само с капацитет(или индуктиност) не можеш да постигнеш .

Имало е още някаква шашма. Да не говорим, че капацитета на проводниците е супер незначителен.

Въртенето наобратно при липса или малка консумация може да се постигне и чрез протичането на обратен ток - например от трансформатор и достъп до фазата преди електромера. Абе хитринки, колкото искаш :)

Другия начин е последователно включен импеданс (L или C) на напреженовата намотка (съчетано с реактивен товар)

Но не е било със сигурност от проводниците.

Да знам че капацитета е минимален.За шашма се съмнявам тя беше една баба дето нз как се вдига авт. предпазител..Просто това ми беше наблюдението.Синът и ни извика и каза искам да се смени цялата ел.. от-до.И преди това ми направи впечетление това после го нямаше но каквото и да е то със тия старите си е на кирия :)

• Administrator

:) затова на комповете захранванията има и чат пат наспис Activ PFC демек Power Factor Control и е точно за да изравни двата вида енергия. Ако питате някой който подържа примерно на някой завод трафопоста ще ви обясни, че и там ги задължават да компенсират употребата и на двата вида енергия, за да запазят косинуса. Ето един цитат на един колега:

Това е резултат на работата на изправителите в режим на отсечка, което значи, че са отпушени само през част от времето на полупериода на мрежовата синусоида. В случая около половината на 10мсек, значи 5 мсек. Наличието на изглаждаш филтър под формата на електролитен кондензатор кара диодите в Гретц схемата да се отпушват само когато мрежовото напрежение надвиши това върху филтровия кондензатор. Това причинява увеличаване на токовите импулси и натоварването на захранващата мрежа. Затова в по-качествените и скъпи компютърни захранвания има вградена активна схема за корекция фактора на мощността, която представлява повишаващ импулсен стабилизатор, свързан между Гретца и филтровия кондензатор. Резултатът е протичане на захранващия ток през 98% от времето на мрежовия синус и съответно фактор на мощността 0.98.

Аз си мисля, че с това устройство ще подобрите работата на електромера :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

• 1 year later...

Пълен ташак си е изделието ,сега случайно видях тази тема.Имам го от 2г. не съм забелязал съществуването му купих го заради мой приятел който беше повярвал а и промоцита беше за 2 бр.Относно икономита на ток такова понятие няма има кражба под какъвто и воал да е.Методи бол няма невъзможни неща дори и с най новите електронни електромери.Няма да отговарям на питания по методики и реални методи 'за икономия'.Прилагам и снимки на изделието с цел да не си давате парите за глупости пък всеким сам си решава.

Здравейте,

Информираме ви, че в мoмента тече прoмоция и мoже да

зaкупите

IES-BOX-уредът за икoномия на тoк, в промо пакет включващ 2 брoя

от

прoдукта с 20лв oтстъпка от прoдажната ценa.

IES-BOX е кoмпактен уред,

койтo oптимизира работата на електрическатa

мрежа и по този нaчин постига

значителна икономия на електроенергия.

Той е базиран на нова технология за

икономия на електричество и

намалява до 30% разходите за ток на едно

жилище.

IES-BOX е подходящ както за домакинства, така и за

предприятия.

Отговаря на всички изисквания за безопасност и има 2 години

гаранция.

За повече информация http://x10ltd.com/promo.html

С уважение,

Вeсела

Мaркова

/Офис Мeниджър/

Х 10 ООД – гр.Пловдив

ул. Капитан Райчо №50 -

Маркeт център ет.3 /над пицария „Кaстело”/

тeл. 032/633696 , 0878440910 ,

0888585677 ,

0895225077

------------------------------------------------------------

Съгласнo

Законa за Електроннатa Търговия ви информираме, че това може да е нeпoискано

търговско съобщение. Ако не желаете да получавате информация от Х

10 ООД –

гр.Пловдив, моля отговорете на това писмо с: REMОVE.

3564382420342139331287398219vmlPWHvHD8ZceC3Wi5pU.JPG

15420432591497950591287398225hZCqn8iGeAABBqC4cefX.JPG

128932269816126213761287398238rqBmmAd2nWbdrjbLcuAX.JPG

8460450576598159631287398245715C0mEUsxxLff3AgabY.JPG

19672974554269033401287398568RdxsDWTlIVnFk1O8OO6l.JPG

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !