Jump to content

WiFi HotSpot for 150 devices


dobriloff

Recommended Posts

Като са с 1 SSID, роаминг варианта работи - при мен съм го тествал, като преминаваш от точка на точка реално падат 1-2 пакета.
Макар, че при теб вероятно няма да има реален роаминг, понеже човек X вероятно през цялото време ще е закачен на едно и също AP дори да обикаля из помещението - така както си го описал (400 м2 - 40*10m или 20*20м) вроятно сигнала към първото у-во ще намалее, но може да не спадне толкова, че да се смени с друго.
Варианта с UBNT и конролера ми звучи като най-реален този обект - софтуера има много глезотии и видимо добър мониторинг.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За роумина ,че работи с 1 SSID съм сигурен и аз :) Тъй като мрежата която съм реализирал до момента е с 300+ устройства с едно SSID , с раликата ,че площа е 1500м2 и устройствата са повече от 10 като дори не са на едни производител. Единствената драма която се случва е когато на малка площ временно се струпат повечко хора.  При  това което искам да изградя в момента площа е малка и нещата явно ще се случват по различен начин, както вече предложихте някаква система която да ги балансира в случая евентуално (UniFi Controller). Мислех си и за изпълнение с Mikrotik и CAPsMAN но там липсват двубандови устройства и сметката излиза ептен крива... Като не съм изключил и напълно варианта за някой системен интегратор който вече го е правил това нещо и шанса за издънка е по-малък :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново

Някой може ли даде насока за фирма (сустемен интегратор) които биха дали оферта за изграждането на този хотспот :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.