Jump to content

Рестарт на централно


Recommended Posts

Здравейте на всички , 

от определен период от време имам доста странен проблем . Без видима причина както си работят изведнъж централните започват да правят "пикове" или напълно да се рестартират 

Централните са от zahranvane.com и досега съм изпробвал следните неща

1.Подмяна на самото захранване

2.Смяна на кабели - / където имам съмнение в кабела /

3.Смяна на крайни адаптерчета / 12v - галванично разделени /

4.Смяна на switch-ове

5.Добавяне на още едно захранване 

По принцип натовареността им е около 20-40% / до 40 %/

Рестарта започва всеки ден в периода 11:30-12:00 докъм 14-15:30 часа - / не им е горещо и, и това е отработено /

Ако на някой му се е случвало такова нещо  моля да сподели. Всякакви идеи и препоръки ще са ми добре дошли понеже се видях в чудо 2 седмици 

Благодаря предварително

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре но може да "пропада" за момент, а по спомен тези захранвания под определена норма на захранващото напрежение се саморестартират за да не забие суич.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Входящото им напрежение е малко над 220 волта не мисля ,че ще е от това

/за да съм по -точен 232-233 волта /

Редактирано от hollow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко години по новите стандарти от 220 стана 230  и от 380  стана 400. Това е в нормата и то повече от перфектно, но дали спира за малко или пада под дадена граница не може да се разбере с мултицед.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си всички връзки или по-добре ги направи на ново, ако са ти на клонове ги раздели на отделни захранвания за да разбереш по-точно от къде е.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно е при включване на голям товар в захранващата мрежа, сравнително близо до захранването ти( електрожен, някой голям електромотор на фуражомелка ако е в някое село), да прави такива номера( на мен ми се е случвало). по селата масово трафотата от високите волтажи към волтажа на "нормалната" мрежа са с малък капацитет на мощност, за това някой голям товар може да го яде...  най-лесно е с юпс да си решиш проблема, ако и след това пак ти прави така, тогава търси проблема в лана ти.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблема беше в такъв консуматор щяха да се ресват и двете , а то се ресва само едното и след определен период от време може да започне и другото или изобщо да не почне няма определена схема правят го когато си поискат във времето на денонощието но го правят всеки ден 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ не е изпробвано друг модел захранване поради две причини :

1.Нямам друг модел / марка

2.Работим само с тези модели от много време и сега това е първият необясним проблем 

/да говорил съм със zahranvane.com многократно и за сега няма резултат /

Редактирано от hollow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как разбираш че са се рестартирали? Имаш нещо което следи локално напрежението или по отпадане на клиенти, сесии, порт на оптичен суич  или как точно?

 Сигурен ли си че се рестартира захранването а не се губи връзка към първия суич ? 

Идея : Сложи регулатор направо на изхода на захранването с нещо дето да му гледаш  uptime   след като нещото се рестартира ( или квото там гледаш ). 

Мишки, влага , опечен кабел( премазан или с нарушена изолация на някое скрито място  + висока температура по това време са  възможни за мен . 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

седя вече 4 часа в стаята със захранванията и ги гледам - така разбирам индикацията им подскача

от тази стая кабела излиза и тръгва по стълбовете / няма скрит кабел и / или премазан-премачкан /

Редактирано от hollow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рестартират ли се от захранването доколкото си спомням им трбваха няколко секунди на тези захранвания за да тръгнат . Ако само им подскача индикацията за натоварването и суичовете се рестартират  причината е претоварване на изхода тоест регулатор или кабел между стълбовете . Ако си 100% сигурен в суичовете и регулаторите остава кабела да окъсява някъде като го понапече или го духне вътъра  .  Идеята за УПС на входа също ми допада за да отпадне и това да се рестартират от входно захранване .

Иначе се почва стълб по стълб инспекция за напукани кабели или премазани там където се връзват към стълба( ако са с носещо за кофти отделен от носещото и напълнен с вода ) Ако са от старите  без носещо вероятността да се е опекъл се увеличава  .

Един Седи и гледа лапите по суинчовете а другите клатят жиците   докато спре --> хехе какъв High-Tek. :D

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.