Jump to content

Проблем с линк на 15 km (различно ниво на Tx и Rx)


jaredharet

Recommended Posts

Май освен да смениш и кабелите :), след като всичко друго е пробвано за смяна.

Имахме подобен случай миналото лято с един кабел с прецакана изолация - от там влизаше вода по кабела в буксата, денем работи вечер не (вероятно разликите в температурата през деня).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм с bullet и groove, а там няма кабели

Става все по-странно - остава единствено реално като причина "задкомпютърното" устройство ::) . Все по-вече ми прилича на неправилни настройки. Ако си сменил устройствата и на двете точки(доколкото разбрах си правил това и на двете точки нали?), ако си проверил облъчвателите и при тях няма вода, остава единствено настройки. До друго не стигам в предположенията си, може би остава варианта със захранването.  Провери и него - при излъчване да не пада напрежението. Друго не остава за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни спектър анализатора и виж дали няма нещо сериозно да бучи около тебе - от там си избери и честота.

Ако има как, отвори облъчвателите, да не е вода все пак - ти си ги сменял, но това не пречи и в новите да е влязло.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Друг е варианта ако има устройство с омни антена или нещо от сорта на омнитик, много шуми като се натовари , независимо кой канал ползват съседните устройства пречи им.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Нещо в лека връзка с темата - онзи ден, при много яки гръмотевици ми изчезна един линк. След тестове, сканове и т.н.се установи, че нивото на приемане на едната карта (AR5212) е спаднало рязко, докато в излъчването няма промяна. Ако не бях засякъл падането на мълния в непосредствена близост до едната антена и съвпадението по време с изчезването на други устройства (на кабел) в логовете, щях и аз дълго да се чудя какво става. Защото устройствата се закачат от време на време, но на проблемната точка установявам нива от порядъка Tx/Rx -70/-90.

 

Та, мисълта ми е, че стават и такива половинчати повреди понякога, дето може да изтрещиш, докато ги търсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.