Jump to content

Проблем с линк на 15 km (различно ниво на Tx и Rx)


jaredharet

Recommended Posts

Имам изграден линк, при който всичко беше наред - линка е с Bullet M5 - 15 km
Но от известно време забелязвам, че нивото на Tx е -56db а на Rx -77db

Сменях устройства, облъчватели, въртях антени, но винаги има такива големи разлики в нивата
Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно единия не излъчва като свят, имаме такива на 2.4GHz, ако имаш как, пробвай да смениш този който излъчва към лошия RX.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем. Пробвай със смяна на каналите.

Играчка е, но при мене помогна. Провери и за вода по кабели и(или) облъчватели.

Редактирано от babula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм няколко пъти този проблем и винаги беше проблем по конекторите - влязла вода, окисляване, счупена спойка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

:) Не видях да е писано, че са сменяни кабели... ако има такива , насрещното устройство сменял ли си ?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Отговорено (Редактирано)

Булет с 

 

Това най-често се получава при калпав пигтейл.Сложи му нов пигтейл .С какъв облъчвател си ?Двоен , единичен ?

Булет и антена с двуполярен облъчвател ?!

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблема е вода или кофти кабел/пигтейл/букса, сигнала ще е еднакво зле в двете посоки - т.е пътя на сигнала минава и в двете посоки през дефектиралия елемент.

 

За това продъжавам да си мисля, че просто единия от двата не излъчва коректно (имали сме много такива с Bullet от M серията - но основно на 2.4GHz) - горят им едни чипчета. Или другия не чува - пак го има като вариант.

 

Ако има възможност закачи друг вид у-ва на 5GHz само за тест от двете страни.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ако проблема е вода или кофти кабел/пигтейл/букса, сигнала ще е еднакво зле в двете посоки - т.е пътя на сигнала минава и в двете посоки през дефектиралия елемент.

 

За това продъжавам да си мисля, че просто единия от двата не излъчва коректно (имали сме много такива с Bullet от M серията - но основно на 2.4GHz) - горят им едни чипчета. Или другия не чува - пак го има като вариант.

 

Ако има възможност закачи друг вид у-ва на 5GHz само за тест от двете страни.

 

Аз имам други наблюдения, когато има вода винаги РХ е по-зле, взимаш един мултицет и мериш на мегаоми има ли някаква проводомост между жилото и екрана.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм и с groove, ситуацията е същата

 

 

Интересно е, че над вечер RX пада от -75 на -88  за около 2 часа

Редактирано от jaredharet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм и с groove, ситуацията е същата

 

 

Интересно е, че над вечер RX пада от -75 на -88  за около 2 часа

Има два варианта - или около тебе има някой "колега" , който ти зашумява ефира и в този случай сменяш канали. Не е задължително да е нарочно. И при мене имаше такъв проблем - някое устройство (а около мен са над 15) нещо се бъгва и ефира става невъзможен. Явно го рестартират и нещата се оправят. Не знам какви ти са настройките, но пробвай да смениш канал или действително някъде има вода(по-скоро конденз), или в облъчвателя или в кабела. Ползвам много булети и досега не ми се е получавал такъв проблем с тях. Но Велин е прав - почни от най-лесното с мултицета.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пада вечер най вероятно при

повече трафик на съседно устройство.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.