Jump to content

Recommended Posts

MiPSus

af5x-features-engineered-marketing.jpg

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този link.

Най-накрая нещо про извън 802.11 ::)

Редактирано от MiPSus
  • Харесай 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jack82

500+ това неми харесва на 1 мс ли е ако е така е добре ако има някой колега с айр фибер на 5 г нека да сподели резултати 1000+ го водят и реално колко бута на маса ако е тествал 24 ката бута 250/250 ако не се лъжа което според мен не си заслужава парите и то за 4-7км линк

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jack82

или пустинята атакама 500+ ако е на 1 мс даже и удп да е пак е добре даже на 23 км имам с 140 ки мисля да ги пробвам но да видим за сега си бутам 400 май по добре да него закачам

Редактирано от jack82

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
TheCrowBG

Според мен са объркали само честотата, иначе е добре като идея...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MiPSus

Нищо не са убъркали и честотата си е много хубава! Какъв ви е проблема на 5GHz? Че е зашумено? Та то на всеки използваем за мирни цели радиодиапазон е зашумено - щом е достъпно за вса - достъпно е за всички. Въпроса е да ползваш техника която използва максимума от дадения радиодиапазон и се влияе минимално от радиошума. Това се опитва да ни даде този продукт, но на поносима цена и съвместимост с наличните антени. Доста професионални релейки постигат същото на 5GHz , но на друга цена!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jack82

1500 лева за 2 не ми с дават и сега с микротик на 23 км си бута 450 удп за 400 лева платки

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ushoplias

Малко старичка темата, ама все пак да споделя моя опит с AF5X:

Линк 13 км. от града до съседно село. AirFiber 5X + RocketDish 5G-34 и от двете страни.

airfiberx.png.ec0b145e35b0a3ce59db5e89da

Пинг до близкото:

graph_ping_local.png.ed4c228803116135eb3

Пинг до далечното:

graph_ping_remote.png.a208cd3260e90a59c3

Пакети:

graph_pps.png.62cd3325c9ded152ad46c28425

Трафик:

graph_traffic.png.b39dacecbc9b9dbe8246e1

Аз съм доволен от полученото, според мен си заслужава парите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ushoplias

Вдига толкова, колкото пише на "Capacity". UDP, TCP, няма значение. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
master

Това за село има доста трафик :) . А как се държи при лош ефир?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ushoplias

Е от там има ретранслация за други :). Това е трафика на 6 села.

Стига да му е свободна честотата, съседните не му влияят особено. Но дори когато има нещо в неговата честота, пак се справя. Например преди няколко месеца, някой му настъпа честотата с 20MHz в горната част на спектъра , то си свали капацитета от 317 на 280 и пинга малко взе да ходи нагоре-надолу, 

То това е в зашумен ефир: до едното има 3 сектора и още един линк, а до другото - сектор и още 2 линка. ( максимума е 333/166 Мбс а то държи 317/148).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
master

Тези милисекунди които са на графиката изглеждат доста добре при тази скорост но предполагам са осреднена стойност. Колко е пинга от едната до другата страна когато е на максимума от към трафик.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ushoplias

Е то това трябва да се тества, ама сега не ми се разбутва, че ще прекъсна интернета на хората. Ако не забравя, утре сутринта ще го тествам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
master

Е няма нужда да го спирате просто един пинг пуснете от 2 та края на линка при възможно най-голям трафик.

По горе видях сметката 1500лв за 2 та примерно, но колегата каза нещо което не се бях замислял че трябва да има един за резерва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ushoplias

Тест:

graph_traffic_full.png.6ef931dc6ccb0a329graph_ping_full.png.aeadd9c8cd274ff65568

На графиката се показват малко загуби, но интересното е, че по време на теста, пинга от единия до другия файбер е:

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този code.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokaracha

Пробвай при тестовете да мериш с нещо друго :)

fping -l router1 router2 примерно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
px1

Какви антени ползвате оригиналните или други?

1500 лв по офертите са само устройствата.

Иначе резултата ми харесва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jack82

На 24 км с 120 антени постигнахме 180/100 дуплекс тцп  или 230 еднопосочно  а на удп теста е малко повече латенцията е доста добере 1-2-3 мс  Duty Cycle: 67 % тук вече на тези радиа трябва да се спазва мощността голямата антена си каза тежката дума на 17дбм мощност -54 на 5440 в центъра на усилването на антената по тестовете разбирам че разтоянието си оказва роля 200/200 капацитет Duty Cycle: 50 % предполагам че на 35 км капацитета ще е още по на долу разбира се ефира е кофти  но намерихме дупка 50 мхз  резултатите са добре има и друг линк в айр файбър5 тези с малките смотани 40-45 см панички пак на 23 км там е друга историята 300/300 дуплекс тцп 2-3 мс латенция

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този attachment.

Редактирано от jack82

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jack82
На ‎26‎.‎1‎.‎2016‎ г. at 15:16, ushoplias написа:

Вдига толкова, колкото пише на "Capacity". UDP, TCP, няма значение. 

колега гледам всяка вечер вдигат доста трафик 200/50 замисли се да ги замениш с по големия модел файбър доста боли от към цената но един път се дават тези пари на 13 км най вероятно ще постигнеш минумум 350 дуплекс реален трафик .На 13 км недей се лъжи да вземаш 24гхз доста пада сигнала при кофти време

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.