Jump to content
  • 0

Изолиране на две устройства в мрежа


bmarinov

Въпрос

Здравейте, става въпрос за два мрежови видеорекордера които при обединяването им в един суич (независимо от зададените им настойки) си създават някакъв конфликт и се рестартират постоянно, когато са отделно си работят безупречно. Въпроса ми е мога ли (ако да как?)да ги свържа чрез рутер Микротик така, че двата NVR-a да виждат камерите в същото време да не се виждат един друг?

Предварително благодаря на отзовалите се

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Самите NVR-и са като рутери в смисъл имат си WAN портове и по 16 LAN-а пробвах какви ли не начини за свързване:

- двата NVR-a с изключени DHCP и свързани към рутер - без резултат
- единия с включено DHCP другия с изключено и всички камери от една подмрежа - без резултат
- камерите разделени на две подмрежи и двата NVR-a с включени DHCP единия 192.168.2.х, а другия 192.168.3.х - без резултат

Самата мрежа до сега позволяваше да ги свържа на на единия NVR 16 камери, а на другия 5 (без физическа връзка между двете устройства), но поради увеличаване броя на камерите стават на едната мрежа 20, а на другата 5 т.е. от едната мрежа трябва на прехвърля 4 камери на другия NVR... мрежата е изградена на гигабит между суичовете и сто мегабита до камерите като цяло и нея тествах няма проблем независимо от броя включени камери към NVR-ите проблема възниква в момента в който се свържат LAN-овете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Каква марка и модел са тея чудеса?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

iCatch

Цялостното ми мнение е, че са кадърни устройства, наблюдение 1080p. Самите NVR-i са със супер опростени възможности за конфигуриране на тема мрежови настройки то почти няма какво да се настойва (всъшност може би точно в това е проблема) иначе си се държат стабилно гледат си се отвън, други забележки няма по цялата система......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

1. iCatch - модел?

2. IP Камерите са? Марка/Модел?  Как са конфигурирани камерите? Пуснат ли им е multicast? NVR по Onvif ли е настроен да записва?

3. Има ли възможност да нарисуваш нагледно топологията?

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

1. NVR - iCatch IVR-1680E-N
    Камери iCatch IN-BL8202
2. Никакви по екзотични настройки не съм пипал с изключение на IP-тата (дал съм ги статични), за мултикаст не мога да ти кажа в момента както си е по подразбиране така е. По Onvif e.

3. "Голямата" мрежа е изпълнена с 5 (3-1-1) гигабитови суича, а "малката" понеже са близко точките до NVR-a са директно в него.

Замисли ме с тоя мултикаст като го видя със сигурност ще пиша, по принцип колкото IP камери съм слагал не съм го пипал. Как трябва да бъде ???  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Какви гигабит какви 5 лева тея китайци са с 10/100 портове

на дали имат мултикаст тези камери по скоро NVR-ите са ненастроени 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Във втория пост уточних, гигабит между суичовете и 10/100 до камерите. Не се мисля за безгрешен, но не мисля че е от настройка проблема, камерите си приемат зададените им настройки добавят си се най-нормално в устройствата (на две подмрежи всеки NVR-а си "вижда" само групата камери която съм задал) просто се започва едно как да го опиша не знам да го кажем "явление" на единия рекордер камерите излизат на другия изчезват след да кажем 10 сек се сменят на другия излизат и изчезват от първия и така се редуват през 10 сек. Това се случва в момента в който двата NVR-a постъпят физически в една мрежа независимо от броя добавени камери независимо от настройките им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря за отговора NetworkPro, ако съм те разбрал правилно трябва да създам 2 vlan-а към съответните портове където ще са NVR-ите и от там правила към порта с камерите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Провери нещо просто, преди да минеш на сложното.

 

В NVR-ите камерите сами ли се търсят/добавят (discovery) или са зададени ръчно?

Ако са ти настроени сами да ги търсят - много е вероятно самите камери да не поддържат 2 връзки към тях и да ти се случва подобно нещо.

 

Друго нещо - провери дали NVR-ите не са с еднакви MAC адреси - ако са еднакви - пак може да ти се случва така.

 

След тези прости проверки, можеш да минеш към изолации на портове, разделение на vlan-и и всичко друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

MAC-овете са различни

NVR-a си сканира мрежата и от там си добавям желаните от мен адреси в дадения NVR, като ако са разделени като подмрежи всеки NVR си "вижда" неговата си група от камери които предварително съм задал (192.168.2.х и 192.168.3.х) нямам дублиране на камера в двата NVR-a.

Същото е и ако задам NVR-ите в една подмрежа (192.168.2.2 и 192.168.2.3 с изключени DHCP). Може би не съм бил изчерпателен в описанието на проблема, значи задавам си настройките в NVR-ите всичко добре, детектват си точните камери добавям си ги от там нататък се получава едно "изчезване" на камерите от единия NVR в този момент се появяват камерите на другия и така се редуват през 10 сек от единия изчезват от другия се появяват да уточня не едни и същи 16 камери да обикалят двата NVR- a, а си изчесват и появяват на всеки NVR неговите си камери това пак казвам се случва в момента в които устройствата влязат физически в една мрежа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Предполагам, че можеш да пуснеш ping до няколко от камерите и да гледаш, дали когато "изчезнат" от NVR-а някоя от пингваните камери, изчезва или повишава много пинга.

Освен това, показания от теб модел има 16 LAN порта - там си избрал един лан порт и го вързваш към мрежата на суичовете, нали? Не си ги сложил 2 и повече към суич?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Един е кабела до суича. Пинг не съм пускал, но ще пробвам утре като съм на место. Проблема се явява независимо от броя на камерите в устройствата пробвах същите 16 които си работят безотказно в единия NVR ги разделих на 2х8 на двата NVR-a пак същата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.