Jump to content
  • 0

Начинаещ с RB951Ui-2HnD


barutchiev

Въпрос

Здравейте на всички!

Тъй като съм АБСОЛЮТЕН начинаещ с тези рутери,искам да Ви помоля за помощ при настройката.Днес си взех въпросния RGB951UI-2HnD. Гледах доста клипчета в Туба,ама май повече се обърках.

Първо да кажа,че рутера ще го използвам за домашна употреба. Към него ще има вързан един настолен с кабел, 1 лаптоп по ларлес, 2 телефона и 3 Айпи камери пак по ларлес. Кои работи,как да настроя,как да задам да раздава едни и същи Айпита на отделните машини, тъй като има инсталирана е RouterOS level4 до кое ниво мога да я ъпдейтна.

Уффф знам,че тук обсъждате бая по-съществени неща и може би трудно ще ви е трудно да ми обясните на мен като напълно неразбиращ от тези машини.

Май ще имам още доста въпроси,ама май за днес е това.. :D   :D

Поздрави!

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Нали виждаш че съм с нея, погледни пак снимката която прикачих. Инсталирана е по описания начин.

Да ама твоята не е 6.7, а 6.21.2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По висока от моята няма. Искам стабилна, а не експериментална.

Редактирано от barutchiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Напротив, 6.7 е стара версия. Моя рутер го взех април месец и беше с версия 6.10 която е по висока от твоята. После излезе 6.11, 6.12 и т.н до сегашната 6.21.1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Напротив, 6.7 е стара версия. Моя рутер го взех април месец и беше с версия 6.10 която е по висока от твоята. После излезе 6.11, 6.12 и т.н до сегашната 6.21.1.

Супер.Огромни благодарности. Аз си мислих,че по съвсем друг начин се кръщават версиите. Трябва ли да правя бекъп на настройките и да ги връщам после,или всичките се запазват?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

МММда.Настройките са останали,но интересното е,че когато се рестартира  нямах нито лан нито ларлез. Показваше че е свързан и нищо. След рестарт отново се оправи. Нормално ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А дали липсата изведнъж да драйвера "Microsoft toredo tunneling adaptor" има нещо общо с рутера? За настолна машина става дума, която е включена по лан с рутера

Редактирано от barutchiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма нищо общо. Като за начало започни да пишеш по-грамотно "ларелез" и неговите производни аз като видя и бих затрил темата, ако съм модератор. Това, че спира нета безжично и на кабел, не означава че проблема е в устройството. Когато спре опитай да изкл. и вкл. пак адаптера. Провери си пак настройките на DHCP-то. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма нищо общо. Като за начало започни да пишеш по-грамотно "ларелез" и неговите производни аз като видя и бих затрил темата, ако съм модератор. Това, че спира нета безжично и на кабел, не означава че проблема е в устройството. Когато спре опитай да изкл. и вкл. пак адаптера. Провери си пак настройките на DHCP-то.

Това ми го казва човек с ник който използва 4 за "ч". То затова не си и модератор.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.