Jump to content
  • 0

Начинаещ с RB951Ui-2HnD


barutchiev

Въпрос

Здравейте на всички!

Тъй като съм АБСОЛЮТЕН начинаещ с тези рутери,искам да Ви помоля за помощ при настройката.Днес си взех въпросния RGB951UI-2HnD. Гледах доста клипчета в Туба,ама май повече се обърках.

Първо да кажа,че рутера ще го използвам за домашна употреба. Към него ще има вързан един настолен с кабел, 1 лаптоп по ларлес, 2 телефона и 3 Айпи камери пак по ларлес. Кои работи,как да настроя,как да задам да раздава едни и същи Айпита на отделните машини, тъй като има инсталирана е RouterOS level4 до кое ниво мога да я ъпдейтна.

Уффф знам,че тук обсъждате бая по-съществени неща и може би трудно ще ви е трудно да ми обясните на мен като напълно неразбиращ от тези машини.

Май ще имам още доста въпроси,ама май за днес е това.. :D   :D

Поздрави!

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Момчета ударих на греда.Както си рових в нета и той спря.Опитах се да влезна в рутера, но и там греда. Установих, че и на ларлеса не работи.Изписва "изчакване на ip" и до там.Пробвах директно в настолния и няма проблеми.Натиснах копченцето за резет отзад но нищо.Какво да правя

 

ПП. Оправих го.Изключих рутера за 2-3 мин и стана. Уффф направо ще ме побърка.Страх ме е да резетна конфигурацията и да направя всичко описано ми от 111111,защото сега работи ,а незнам дали ще се оправя

post-4322-0-10635600-1415277216_thumb.jp

post-4322-0-30083800-1415277249_thumb.jp

Редактирано от barutchiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В смисъл мога да оставя всичко друго"по подразбиране"? Имам нет и по кабела и през ларлеза. Как мога да поставя на устройство да дава винаги един и същ айпи адрес?

Само да отбележа, че сега видях какво е да имаш обхват навсякъде. :)

Като  го   разучиш  повечко   няма  да   искаш  да чуеш за други рутери  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

 Как мога да поставя на устройство да дава винаги един и същ айпи адрес?

IP > DHCP Server > leases >

цъкаш на нещото два пъти, после му даваш make static и затваряш, отваряш пак и в полето General добавя поправяш адреса както искаш да си конфигурураш

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодарности на всички за помощта. Един приятел, който е страшно навътре в нещатата, защото се занимава с доставката на нет, ми го оправи.Дори и допълнителни скриптове ми сложи във файрлола.Сега един бекъп за по-сигурно и почвам разузнаването му :D

Поздрави на всички!

Имам IP камери, които преди преди това отварях отвсякъде с реалното ми ip и порта.Сега от файрлола, нат и си отворих порта на камерата. Но странното е че когато съм в чужда мрежа влизам пак през реалното си айпи, но в моята ли съм-НЕ МОГА.Трябва да използвам само рътрешното и порта.Някой ще ми даде ли рамо кое да барна за да го оправя?

Редактирано от barutchiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Harpin nat се казва групата правила

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Защо изписва че операционната ми система е v6.7 ,а в сайта няма такава. Понякога ми губи  ларлеза. имам свързаност с рутера,но не и нет. След рестарт се оправя. Вече 3ти път става това.

Редактирано от barutchiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тогава идеи? :D  В сайта им не открих нищо за него. Просто го няма въобще!

При ъпгрейд и при сваляне на версията се използва файла за "upgrade package" нали?

За какво е другия "All packages"?

Редактирано от barutchiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако искаш да го актуализираш отиди в System-Package и натисни Check For Updates.  Ще ти се отвори нов прозорец който ще ти покаже текущата и актуалната версия. Натискаш бутончето за сваляне и инсталиране, рутера ще си свали софтуера и ще се рестартира. Като свирне два пъти си готов.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това го пробвах, но нова версия няма, а тази не я виждам като официална в сайта.Затова се чудех дали не е още бета версия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.