Jump to content

2x RBQRTG-2SHPnD bridge


JohnTRIVOLTA

Recommended Posts

  • Администратор

Много ясно съм писал какво имам в предвид под ,,галимация''-дали гониш трафик или свързаност(така и не става ясно от ,,точните ми въпроси'')На теория метала е за предпочитане,но напоследък с партида ли имат дерт или с нещо друго-напълних половин кашон с тях,а дъртите модели гровета си работят без грижи.Относно 12Дби омни-за това разтояние особенно с телефони и нетбуци-трагедия е(поне 4-5 такива ми се вартят из склада свалени точно по тази причина-нямам идея защо,не съм се опитвал да си го обяснявам,но ако се връзваш към него с устройство без външна антена-резултата е плачевен)

Та така-мислех,че ти трябва изпитано на практика решение,ако ще разтягаме теоретични локуми-някой друг да хвърля боба ::)

Към теб тогава пак ще го задавам , може ли да ми кажеш работещо/изпитано/ решение на безжичен линк/бридж/ разстояние - 25км. , реална скорост на up/down не по-малка от 10mbit/s , но без остро насочени антени/ тип пасатки/ поради простата причина че при по лоши метео условия ще има колебания във вискота част на мачтата?А за локалното покритие може ли да кажеш подобно работещо решение с 1но у-во ?

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25км без тясно насочени антени да се измъкнат читави 10+ Мбс няма как да стане филма.Напълно те разбирам с тези мачти,но не виждам никакъв шанс на това разтояние с нещо от типа 45 градусова панелка да се получат нешата.За локалното покритие аз бих заложил на един читав борд( повечко ресурс като CPU)две карти 2.4B/G (В никакъв случай N)и две компактни13-15Дби секторчета.

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Добре, как звучи 2бр. булета титаниум с качествени гридове на 24dBi , това ли ще е оптималното за мен ?

За локалното ще го обмислям ... може и сектори с грувета, може и 3бр. сектора с някой RB433AH с 3 карти в кутия на един пилон централно на покрива на автомобила ... ще тествам личния ми борд/RB433/ съответно със  senao, compex и sr2 на 400mw през MS2415pSMA на какво разстояние ще успея да се логна с телефон.

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Булетите с гридовете ще ти свършат работа,но не очаквай кой знае какви чудеса като трафик.Иначе към 433 със сектори с телефон-ако имаш пряка видимост и над километър ще покриеш.Ако е гора-според зависи-един банален дъжд и влага по листната маса-и покритието пада неколкократно.

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

С булета и грiдове може и да докараш, но ако си намериш RB Metal 2SHPn  на книга те са с по - добра чуствителност и с по - голяма мощност, иначе за локално минаваш само на г стандарт и с два сектора или три, поне по 17дб  , основния линк го пускаш на 13 канал и пълниш банда :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Последно нещата ще са 2бр. грида на 24dbi, 3бр. сектора /вероятно MS2415/ и 5бр. Groove 52hpn / оказа се че секторите рядко ще са заедно или ще се ползват и 3те или и 2та на едно място.

Имам само един въпрос Groove 52hpn освен че е левъл 3 , поддържa ли AP Bridge, защото в брошурата пише, че модела A-52hpn с 4ти левъл лиценз го поддържа само, т.е. няма да мога да го ползвам като AP?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Само лиценз 4-то ниво поддържа АР

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Тези които са ти за клиентите задължително левел4, основния линк поин ту поинт може да минеш и с левел 3 .

  • Харесай 1

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Благодаря на всички включили се в темата, нещата заминаха - последно основен линк 2бр. грида с по Groove 52hpn ,локално посрещнат с CRS109-8G-1S-2HnD-IN и от там 3бр. сектора на 120 градуса с по Groove А-52hpn.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.