Jump to content

2x RBQRTG-2SHPnD bridge


JohnTRIVOLTA

Recommended Posts

  • Администратор

Здравейте колеги !

Ще трябва в скоро време да изградя бридж с гореспоменатите устройства, а техния избор е продиктуван от това , че ще са мобилни, т.е. ще се разгръща линка на различни места, за това ще са имплементирани във високо-проходими автомобили с механично развръщаеми 10м. мачти.

Устройствата са нови, като модел и няма достатъчно отзиви/или аз не намирам/ в интернет за тях!

Живо ме интересува каква максимална дистанция да очаквам на свързаност, която да не е по-малка от 10мбит/с при пряка видимост?

Спрял съм се на 2.4GHz модел поради факта че не винаги ще може да се преодоляват храсти и дървета!

Благодаря предварително за оказаното внимание по темата.

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

може да опиташ със 700 мхз тогава и баирчетата може да не пречат чак токова

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Като оставя тънкият сарказъм в поста, обмислях и вариант с някоя панелна антена и Metal 9HPn - тогава и мачта може да не ми трябва, но заданието е изрично 2.4 или 5 GHz  O0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

http://vesuviustreamline.com/bg/product/mikrotik-routerboard-metal-2shpn.html метал е 32дб, по - добре от грувито , поне на мобилната може да се сложи една решетка , от другата страна антената ако ще се пренастройва  пак може решетка с метал 2shpn .

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Благодаря за мненията! То метал ще има на едната "мобилна станция" с 12ка омни за локалната свързаност.Искате да кажете че грида е за предпочитане пред qrt-то, като се има в предвид, че освен хоризонтално мачтата няма как вертикално да я позиционирам в последствие.В допълнение мога да добавя че независимо оптяжните въжета в горния си край при лоши метео условия мачтата ще има отклонения и острата насоченост няма ли да е проблем на антените при далечните линкове?С предложените у-ва какви разстояния да очаквам?

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Нещо не ми е ясно, какво точно искаш , да грида е за предпочитане има по - голяма усилване но за сметка на по -малкия градус на приемане. За разстоянията из раздела за безжични мрежи имаше тема за пресмятане на линкове, иначе елементарно http://www.mikrotik.com/test_link.php .

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Тогава SXT-to е решението не е толково точно насочено

но отсреща ако има омни неочаквай резултати 
ако SXT e 1/60
то омнито е 1/360

в съотношение излъчване разстояние спрямо ъгъл

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Добре, да попитам така - с 2бр. QRT2 при пряка видимост мога ли да очаквам линк не по-малък от 10 mbit/s на 25км.?Знам го калкулаторчето отдавна, теорията е едно, но на практиката излиза леко друго.

Омнито с метала е както казах за локално покритие - там се надявам да покрия едно 1-1,5км в радиус!

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Добре, да попитам така - с 2бр. QRT2 при пряка видимост мога ли да очаквам линк не по-малък от 10 mbit/s на 25км.?Знам го калкулаторчето отдавна, теорията е едно, но на практиката излиза леко друго.

Омнито с метала е както казах за локално покритие - там се надявам да покрия едно 1-1,5км в радиус!

за 25 км поне 60 парабола

а за омни и 1-1,5км силно преовеличено с около километър

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ти да видиш, май ще заложа на изпитаното гридове с метали, пусто тези QRTта няма ли кой да ги тества ... може и в краен случай да съм първия с тях :) пък каквото ще да става на тестовите постановки !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От цялата галимация нещо не можах да включа какво точно ще тестваш,но с изброените шитни на 25км да изкараш нещо читаво е абсурд.Ако гониш свързаност( 10Мбит цитирани от теб ако са ти желателния таван или поне близо до него) тогава сложи две гровета с две решетки и не гони широка честотна лента-така сигурно ще имаш желаната свързаност с поне 10Мбит сигурни.Ако пък гониш трафик-забрави с решетки или пък решения от рода на всичко в едно на това разтояние да постигнеш нещо свястно.

А за локалното-слагай един омнитик,за това разтояние което гониш-1-1.5км е идеален

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mikrotik & Ubiquiti Networks Distributor.

Antennas Manufacturer.

Online Sales of Wireless Equipment.

Wireless Services & Solutions.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

От цялата галимация нещо не можах да включа какво точно ще тестваш,но с изброените шитни на 25км да изкараш нещо читаво е абсурд.Ако гониш свързаност( 10Мбит цитирани от теб ако са ти желателния таван или поне близо до него) тогава сложи две гровета с две решетки и не гони широка честотна лента-така сигурно ще имаш желаната свързаност с поне 10Мбит сигурни.Ако пък гониш трафик-забрави с решетки или пък решения от рода на всичко в едно на това разтояние да постигнеш нещо свястно.

А за локалното-слагай един омнитик,за това разтояние което гониш-1-1.5км е идеален

Не виждам галимация в точните ми въпроси .Нормално е една система , като се изгради да има тестов период /с тестови постановки/ преди да влезе за експлоатация !

Относно "гровета"-та, то "металите" не са ли по-подходящи/силни/ за гридовете, пък и омнитик на 2.4GHz не се сщам да има, пък и да има, пред 12dBi качествена омни антена с метал ми се струва не сериозно да го превъзхожда за локалното покритие - все пак няма да го посрещам с SXTта, а всякакви мобилни устройства /лаптопи, нетбуци, смартфони и т.н./!?

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно съм писал какво имам в предвид под ,,галимация''-дали гониш трафик или свързаност(така и не става ясно от ,,точните ми въпроси'')На теория метала е за предпочитане,но напоследък с партида ли имат дерт или с нещо друго-напълних половин кашон с тях,а дъртите модели гровета си работят без грижи.Относно 12Дби омни-за това разтояние особенно с телефони и нетбуци-трагедия е(поне 4-5 такива ми се вартят из склада свалени точно по тази причина-нямам идея защо,не съм се опитвал да си го обяснявам,но ако се връзваш към него с устройство без външна антена-резултата е плачевен)

Та така-мислех,че ти трябва изпитано на практика решение,ако ще разтягаме теоретични локуми-някой друг да хвърля боба ::)

Редактирано от Hartman

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.