Jump to content

Захранване на оптика


Тодор Лазаров

Recommended Posts

Нов съм в тази област ... та затова искам да попитам.

Купих 200 метра оптика от тази:

20f63dee5cdc05504a5babec9ee49f5f.jpg

Въпроса ми е мога ли по две стоманени носещи въжета, да пусна 36V.

Сигорно ще кажете защо не взе такава: /с медни влъкна/

f8188e1260dffef94e77de03918aecac.jpg

но просто в момента такава ми падна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш и недей да пускаш по стоманените. Захрани я мeдиа-та през някое лан трасе наблизо с http://poebg.com/product_info.php?products_id=31&osCsid=cv632ti7r2qvj8fj05igt5thp2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш спокойно да пуснеш и повече от 36V . оптивай от ниско нагоре докато ти свърши работа( нужното напрежение+загубите в жилото=началното напрежение). ;)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, няма проблем. Само кажи каде ще я слагаш под земата ли или между блокове ще я опъваш. Ако е на високо не ти го препоръчвам тоя вариянт, да не останеш без медия конвертер при първата буря. ;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което съм виждал вървеше под земята в кабелни канали собственост на фирмата !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да я пънеш тествай през стоманата от да кажем 90 колко остава след 200 метра. И сам прецени. Аз не бих го направил по лични съображения. Ако искаш и ток се взима друга оптика, а тая ползвай за разклонения нанякаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглеждаше по подобен на този начин

Rg59-Power-Cable-for-CCTV-Camera.jpg

с тази разлика че този е коаксиален а онзи беше оптичен!

Това което разбрах за него е че е американски някакъв ако ви върши работа тази информация!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Преди да я пънеш тествай през стоманата от да кажем 90 колко остава след 200 метра. И сам прецени. Аз не бих го направил по лични съображения. Ако искаш и ток се взима друга оптика, а тая ползвай за разклонения нанякаде.

така не се замерва .. трябва да се смята според товара. Стоманената тел има по -голямо съпротивление затова е добре да разбереш колко е съпротивлението на тези 200м , на UTP на 100метра на свободните жила 2х2 бях мерил около 7 ома(може да направиш сравнение). Но на пръв поглед като се замисля 36волта няма да ти стигнат, щото се сещам за една такава оптика и жилата и не бяха особенно с голямо сечение. но това не значи, че няма да стане .. просто трябва да се знае какво се иска :).

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам траф на 36 V от другата страна ще храня Нано5 12 V.

t.e. согорно ще стигне даже и да има пад.

Оптиката ще е въздухна.

Страшме е да не гърми ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптиката ще е въздухна.

Страшме е да не гърми ...

Ако линията, която захранва е с постоянен ток, просто преди захранването на медията сложи един хубав електролитен кондензатор(поне от 2200 мF нагоре), би бил достатъчен да предпази захранването на медия конвертора от пренапрежения появили се при близко попадение на мълния.

Защото кондензатора ще шунтира този пик, или поне ще изглади формата му, като намали амплитудата.

Ако се подбере някоя LC група е още по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Имам траф на 36 V от другата страна ще храня Нано5 12 V.

t.e. согорно ще стигне даже и да има пад.

Оптиката ще е въздухна.

Страшме е да не гърми ...

за пада на напрежението след пробата ще разбереш но можеше и със смятане да стане , а за гърменето ако не искаш да те е страх забиваш по един заземителен кол в края на оптиката , минуса примерно заземяваш директно а плюса със разрядници няколко за 90волта връзваш за минуса, захранването за медиа конвертора най - добре да е галванично развързано ние ползваме на ANG , между конвертора и наното също може протектор да сложиш зависи какво растояние ще имаш , наното ако има място за заземяване връзваш и него директно към кола. Захранването по същия начин. В случая могат и варистори да се ползват или трансил диоди пак с подходящо обратно напрежение.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.