Jump to content
  • 0

Приоритет м/у два интерфейса


icemans

Въпрос

На единия интерфейс имам STB за IPTV. На друг ми е ЛАН мрежата. Когато пускам да си тегля някакъв торент заемам целия трафик и телевизията започва да ми насича. Как може да се приоритизира трафика, така че да не събаря нужния за телевизията, а в същото време да се ползва целия наличен от ЛАН-а когато има възможност. Някакви приоритети, но нещо не можах да се ориентирам много в нета. Може би /ip firewall mangle, но какво по-точно? Някой ползва ли подобен приоритет?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Мислех, че може да се направи по-ниска приоритизация на ниво интерфейс, но явно другото ще ми дойде в повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

на приложената снимка ясно се вижда коя адресна група и протокол трябва да се приоритизира

/ip firewall mangle
add action=mark-connection chain=forward comment=IPTV dst-port=жжжж-жжжж new-connection-mark=TV protocol=tcp
add action=mark-packet chain=forward comment="IPTV packet mark no passtrough" new-packet-mark=IPTV passthrough=no protocol=tcp src-
address=жжж.жжж.жжж.жжж/жж src-port=жжжж-жжжж

/queue tree
add name=IPTV packet-mark=IPTV parent=global priority=1 queue=TV

малко чоплене и ще стане

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
/queue type
add name="pcq-download" kind=pcq pcq-rate=0 pcq-limit=50 pcq-classifier=dst-address pcq-total-limit=2000 pcq-burst-rate=0 pcq-burst-threshold=0 
     pcq-burst-time=10s pcq-src-address-mask=32 pcq-dst-address-mask=32 pcq-src-address6-mask=64 pcq-dst-address6-mask=64 

add name="pcq-upload" kind=pcq pcq-rate=0 pcq-limit=50 pcq-classifier=src-address pcq-total-limit=2000 pcq-burst-rate=0 pcq-burst-threshold=0 
     pcq-burst-time=10s pcq-src-address-mask=32 pcq-dst-address-mask=32 pcq-src-address6-mask=64 pcq-dst-address6-mask=64 

add name="pcq-upload-default" kind=pcq pcq-rate=0 pcq-limit=50 pcq-classifier=src-address pcq-total-limit=2000 pcq-burst-rate=0 pcq-burst-threshold=0 
     pcq-burst-time=10s pcq-src-address-mask=32 pcq-dst-address-mask=32 pcq-src-address6-mask=128 pcq-dst-address6-mask=128 

add name="pcq-download-default" kind=pcq pcq-rate=0 pcq-limit=50 pcq-classifier=dst-address pcq-total-limit=2000 pcq-burst-rate=0 pcq-burst-threshold=0 
     pcq-burst-time=10s pcq-src-address-mask=32 pcq-dst-address-mask=32 pcq-src-address6-mask=128 pcq-dst-address6-mask=128 

/queue simple

add name="Internet" target=192.168.2.0/24 parent=none packet-marks="" 
      priority=8/8 queue=pcq-upload/pcq-download limit-at=0/0 
      max-limit=50M/50M burst-limit=0/0 burst-threshold=0/0 burst-time=0s/0s

add name="TV-STB" target=192.168.2.100/32 parent=Internet packet-marks="" 
      priority=1/1 queue=pcq-upload/pcq-download limit-at=0/0 
      max-limit=15M/15M burst-limit=0/0 burst-threshold=0/0 
      burst-time=0s/0s 

Още един жокер. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря! Като ми остане време ще се поровя.

@hgd - не мога да огранича трафика на порта на повече от 10Mb/s, което много не ме устройва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.