Jump to content
  • 0

Приоритет м/у два интерфейса


icemans

Въпрос

На единия интерфейс имам STB за IPTV. На друг ми е ЛАН мрежата. Когато пускам да си тегля някакъв торент заемам целия трафик и телевизията започва да ми насича. Как може да се приоритизира трафика, така че да не събаря нужния за телевизията, а в същото време да се ползва целия наличен от ЛАН-а когато има възможност. Някакви приоритети, но нещо не можах да се ориентирам много в нета. Може би /ip firewall mangle, но какво по-точно? Някой ползва ли подобен приоритет?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

може да го доразвиеш за твоя случай

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Разгледах го. Доста има писано, но на мен не ми става ясно по какъв начин трябва да маркирам пакетите които ми излизат от интерфейса за IPTV-то? И няма ли някакво по-ниско приоритизиране на ниво интерфейси? Не искам да ограничавам по протоколи и т.н. Просто Eth2, примерно, да се ползва с приоритет пред Eth3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

маркираш всичко което идва от интерфейс 2 и му задаваш приоритет спрямо всичко което идва от/към интерфейс 3

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Що по интерфейс а не по вид трафик да се прави приоритизацията ?!

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Определено трябва да е по трафик, защото каквото и да правиш на вътрешните интерфейси, на външния не се отразява.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Работата е там, че не ми е ясно много как точно трябва да се случи. Не знам на порта на STB-то какъв вид трафик върви, че да го приоритизирам. С 2 думи искам - на интерфейса на STB-то винаги да си има толкова колкото му е нужно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Работата е там, че не ми е ясно много как точно трябва да се случи. Не знам на порта на STB-то какъв вид трафик върви, че да го приоритизирам. С 2 думи искам - на интерфейса на STB-то винаги да си има толкова колкото му е нужно.

Tools > Torch и ще разбереш най ясно

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Човека иска да му напишете командите :) и да си ги copy / paste :)

E, чак пък толкова не, но нешо като пример няма да е лошо. По-горните линкове имат доста сериозно приоритизиране според мен и ми идват малко сложни поне за сега. Tools/Torch -> на интерфейса на СТБ-то върви предимно udp.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

E, чак пък толкова не, но нешо като пример няма да е лошо. По-горните линкове имат доста сериозно приоритизиране според мен и ми идват малко сложни поне за сега. Tools/Torch -> на интерфейса на СТБ-то върви предимно udp.

е то идва от някъде, отива някъде, е на порт еди кой си, иде от порт еди кой си, 

дотук имаш 5 параметъра 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

 icemans, обърни се към доставчика ти да ти помогне. Ако не е някой от големите и тромавите компании, ще ти помогнат.

Те си знаят до къде и кое трябва да се приоритизира. Вероятно в твоят случай е по-лесно да си ограничиш скороста на портовете към вътрешната ти мрежа и така ще остава за STB-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Доставчика няма да ми помогне, тъй като нещата се случват зад мое оборудване, което пък е с тунел към друго. Аз точно това искам - да огранича портовете към вътрешната мрежа, но ако ги огранича по скорост, означава, че трябва на порта на STB-то да заделя 10Мб които няма да се ползват никога от ЛАН-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

на порта на STB-то да заделя 10Мб които няма да се ползват никога от ЛАН-а.

Ами ще ги заделиш. Ще жертваш нещо и ше ти работи.

Приоритизацията на TV (и VoIP), смесена с общ Интернет трафик никога не е била добра идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.