Jump to content

UserSide - софтуер за ISP


Recommended Posts

Linux когато проимаш 70-80км кабели със 700-800 муфи и завъртиш

едни 30 дни да истискаш от сплайсаджиите каде-какво-как... Тогава

ща разбереш идеята. В интерес на истината Bambo мисли точно по

твоя начин и не иска готови решения обаче му се налага.. За да има

време за бири и семейство, а не да пише и брише. Може да тестваме

ако искаш в мрежа с решение на проблема и в мрежа без. Разхождаме

се и питам на произволна муфа колко са свободните влакна, какво е

разстоянието до предишна, следваща, какво е било затихването при

изграждането и етк. Сядаме на бира и чакаме резултата. На финала

сравняваме времето за получаване на инфото и верността му ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mile в интерес на истината 70-80км и 700-800 муфи имах преди 4 години сега броя им се е умножил доста :) така че си доста далеч от истината :) колкото до това къде кво имаш и какво не си наемаш един човек който да ги следи тия неща и да се описват в най елементарна система заедно с картографиране и си щракаш с пръсти но щом си такъв "шеф" с 70-80 км кабели би трябвало да го знаеш :) не знам явно това ви се струва фрапиращо огромна мрежа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе явно наемаме различни хора... Разликата преди 4 години и сега поне при мен е голяма.

Имам 5% от абонатите тогава, но се забавлявам, а това има значение. Иначе знам доста подобни

на теб. Наемат един човек и щракат с пръсти... някои наемат и цял отдел и пак са в говната до шия.

Не е като да не ги гледам по цял ден (че даже и да ми се налага да работя с тях). Просто някои неща

могат да се правят лесно и не чак толкова. Предлагам ти да направим експеримента и да видим как

ще вадиш fdp-та, cad-ове и колко време ще отнеме.

и следващия път наеми човек да ти натне цс-а ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

US_ping е модул, който "пингва" всичко по мрежата кеото може да се пингне, след което отбелязва активност в базата - абонати, устройства и т.н. ако да речем абонат има пуснат firewall - модула преглежда и ARP таблицата и на база MAC адрес също отбелязва активност.

 

Това чудо ако ми се разпингва в мрежата и ще го изхвърля със страшна сила... Не не е хейт. Бамбо знае :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що бе, ще ти гътне мрежата icmp пакета ли?

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казваше един познат преди години.... ми аз си имам живи рестартирачки... те така и с това изказване.

колко по-лесно е да накараш юзера да пингва, а не ти ;)

Също и да няма пинг до клиентите.. оти ще почнат да ги пингват от брего на слоновата кост!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казваше един познат преди години.... ми аз си имам живи рестартирачки... те така и с това изказване.

колко по-лесно е да накараш юзера да пингва, а не ти ;)

Също и да няма пинг до клиентите.. оти ще почнат да ги пингват от брего на слоновата кост!

проблема не беше в ната ;) а и за сефте ми се наложи да барам за някъв клиент някъв микротик и да правя някви измислени натове :) колкото до това кои какво прави одавна следя постовете ти и единственото което забелязах тук е че се мислиш за най големия доставчик или най стария в форума и накрая се показа колко си голям с някви мижави км оптики :) ама нормално най вероятно тва е единственото място където някой те взима на сериозно и да ще плащам на хората и на цял екип хора ако трябва защото това им е работата и на мен това ми е нужно не работя само за да печеля работя за да печелят и хората покраи мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 реда без препинателни знаци ^^

Продължавай да ги следиш постовете ми. Не съм доставчик за да се храня.

Правя го за спорта и за да вкарам някаде останалите ми материали.... и още

малко.

Бегай да даваш зор на екипа и да постнеш някой скрийн от изделието.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е всеки го прави за спорта свогелан и всичко останало :) само не разбрах като е за спорта що не го правиш фрее :)

Редактирано от Linux
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За оптиките няма нещо по-хубаво от FDP схемата и прости работни схеми за всяка муфа.

Въпроса е спайсюра/ите да се занимават само с тази работа, за да няма изградена, но неописана мрежа (както е при нас).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За оптиките няма нещо по-хубаво от FDP схемата и прости работни схеми за всяка муфа.

Въпроса е спайсюра/ите да се занимават само с тази работа, за да няма изградена, но неописана мрежа (както е при нас).

 

Колега, по тази логика нямаше нужда да мигрирате на ipacct  и да откривате топлата вода. Можеше да продължите с използването на таблички на excel  примерно, за плащанията на клиентите - касиера нали се занимава само с това. Същото е и тук - може да си продължите със excel-ското недоразумение FDP или да се престрашите и да ползвате топлата вода. Въпрос на избор, приоритет и гледна точка.

 

За "големите" доставчици с двойно и тройно на 80км оптика няма да се изказвам,  Ние малките провинциални фирмички явно не разбираме от нищо пред тях. Ползваме някакви смешни билинги, смешни erp-та и т.н. ама такава си ни е съдбадата, какво да се прави. Ще си се мъчим до край. Поне не ни се налага да се чудим как се NAT-ва CS за "някой клиенти".

 

Andreev, няма да пингва бре, не се притеснявай. Пингва само ако искаш, каквото искаш, когато искаш, а може и да не пингва. ;D

 

Докато си лафим, колегите от Украйна подготвиха нов функционал. Полезен е за хората които изграждат ПОН мрежи. Необходимо е при вкарването на типовете кабели да се въведе и тяхното каталожно затихване на км. Също и за различните видове сплитери, конектори и средно затихване на заварка. След това, във всяка точка от мрежата, на база дължината на кабела (изчислен автоматично от мащаба на картата), броя сварки, конектори и сплитери по дадено влакно, може да видим изчисленото прогнозно затихване на оптичния сигнал. Ако влакното е закачено към SFP на OLT за което сме задали изходящата мощност - получаваме в точките прогнозен сигнал на входа на ONU.

 

Понеже темата почва да се отклонява от първоначалния си замисъл сериозно (а за съжаление и от добрия тон), аз лично от тук нататък ще пиша в нея само за да обявявам нов функционал добавен в системата.

 

Лек ден на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.