Jump to content

цената за наем на стълбове в съда


Recommended Posts

3-те големи в бизнеса си бяха повярвали, че ще окрупнят пазара за 2 години ;)

???

Това нещо съм го пропуснал. Та за кои говорим ?

 

 

ДНСК след последните промени в ЗУТА от 26.11.2012 година няма право и не може да разпорежда на кмета на общината да събори или да не събори даден строеж за който да кажем има жалба или се счита за незаконен. Ако кмета на общината прецени даден строеж да си остане нищо не може да го накара да го събори.

....

 

Звучи като твърдение. В ЗУТ е записано кое е незаконно и кое е законно. Това дали даден строеж ще бъде "бутнат" или не - не е въпрос на преценка, а на  воля, кой ще упражни правото си. Строителен контрол или Община - все тая.

 

....

Също от примера, решението от кмета на селото или кмета на общината/областта?

Ако даден кмет/община/област не спази буквата на закона, а именно премахване на незаконен строеж, то самото лице не е спазило закона.

 

 

Цялата работа с такава промяна в ЗУТ дава възможност за надцакване на местно ниво, а не местните играчи да ги цакат от София.

Според мен, това малко орязва крилата на БеТаКа, но също така им дава предимство. Местният играч неможе да ги цака, тъй като общинският/обласният/кметът става клиент на КТБ и веднага влиза в слогана: "Клиентите са ни скъпи".

Също така измива ръцете на държавата пред народа с оглед "защо ни прекъснахте нета ?!", 

Link to comment
Share on other sites

???

Това нещо съм го пропуснал. Та за кои говорим ?

 

Звучи като твърдение. В ЗУТ е записано кое е незаконно и кое е законно. Това дали даден строеж ще бъде "бутнат" или не - не е въпрос на преценка, а на  воля, кой ще упражни правото си. Строителен контрол или Община - все тая.

 

Ако даден кмет/община/област не спази буквата на закона, а именно премахване на незаконен строеж, то самото лице не е спазило закона.

 

 

Цялата работа с такава промяна в ЗУТ дава възможност за надцакване на местно ниво, а не местните играчи да ги цакат от София.

Според мен, това малко орязва крилата на БеТаКа, но също така им дава предимство. Местният играч неможе да ги цака, тъй като общинският/обласният/кметът става клиент на КТБ и веднага влиза в слогана: "Клиентите са ни скъпи".

Също така измива ръцете на държавата пред народа с оглед "защо ни прекъснахте нета ?!", Долу го

Долу горе си прочел наистина това което съм искал да кажа с обяснението за ЗУТ и това което го пише между редовете и такава каквато е реалността на местно ниво. В правилна посока си. Ще подчертая едно че органа който определя дали един строеж е незаконен (относително е има много гледни точки) е кмета на общината според действащото законодателство и ЗУТ.  Една оперираща мрежа може да се узакони като строеж по всяко време или....... след време.Практиката и примерите които дадох с въпросната фирма по горе това показва че си оперираш докато започнат да те погват а когато те погнат отиваш с нова фирма и с ново лице и си готов.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Понеже зачестиха писанките извън темата и стана въпрос за разходи на малките интернет доставчици искам да попитам колегите: Как се справяте с ЕРП-тата (ЧЕЗ) и по-скоро с наема на стълбовете. През 2012 имах глупостта да подпиша  договор, за да отложа нарязването на мрежата. Година по-късно ми го прекратиха поради неплащане. Минахме през много перипетии, които няма да обяснявам тук и сега ме съдят за наем от 27 000 лв + законната лихва :). Ако някои има идея за мен и моя адвокат ще бъда безкрайно благодарен да се свърже с мен. 

Link to comment
Share on other sites

Ами ние си плащаме наема :) колкото и да ми бърка в червата и да псувам

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Понеже зачестиха писанките извън темата и стана въпрос за разходи на малките интернет доставчици искам да попитам колегите: Как се справяте с ЕРП-тата (ЧЕЗ) и по-скоро с наема на стълбовете. През 2012 имах глупостта да подпиша  договор, за да отложа нарязването на мрежата. Година по-късно ми го прекратиха поради неплащане. Минахме през много перипетии, които няма да обяснявам тук и сега ме съдят за наем от 27 000 лв + законната лихва :). Ако някои има идея за мен и моя адвокат ще бъда безкрайно благодарен да се свърже с мен. 

А предоставиха ли ти документ че са собственици на съораженията за които искат наем?

Без такъв може да им искаш наем за собствените им кабели ти на своя страна.

  • Like 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

RB951Ui-2HnD / RBD25GR-5HPACQD2HPND&R11E-LTE6 /  RB952Ui-5ac2nD-TC


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Link to comment
Share on other sites

А предоставиха ли ти документ че са собственици на съораженията за които искат наем?

Без такъв може да им искаш наем за собствените им кабели ти на своя страна.

Тогава договора за покупка им беше секретен. След това го разсекретиха... Благодаря това е идея за атака в съда ... Скоро съм на дело :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Има изписано по въпроса доста, разрови се и по други теми.

  • Like 1

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.