Jump to content
  • 0

mikrotik dual nstream - размисли и страсти


Stoiko

Въпрос

Може да е тъп въпроса, но за първи път хващам микротик.

Значи пуснах си аз два микротика на PC-та с P4 2.0gz в dual nstream режим на 5Ghz с карти R52. Защо никаде не мога да намеря настройка или опция да пусна картите в турбо режима ? Аз ли не въждам или просто не може ? Сега работят в стаята и прекарват по 40 Mbit-a recive и пак толкова send. Добре ли е ? Може ли още ?  ;D

SP_A0838.jpg

SP_A0839.jpg

SP_A0840.jpg

SP_A0841.jpg

SP_A0842.jpg

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters For This Question

  • Stoiko

    20

  • Велин

    7

  • Тодор Лазаров

    3

  • netronix

    1

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

дали не ти е заета честотата ? Виж какъв сигнала  : сигнал шум , ниво , куалитито на рх тх ... като спреш едната платка дали не се оправя .. при тез мегабити и една платка стига

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сигнала ми е -61-62. Сега си играя да местя честотите и установих че колкото повече ги приближавам толкова по-зле става работата. В момента са на 5180 и 5700.....най-доброто. Когато ги сложа на 5200 и 5500 става ужас ! Сигнала пак си е 61-62 но се връзват на 9 мгбита.   Намирисва ми че двете карти се мажат една с друга  :o

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ах гада хванах го :) Иска яко раздалечаване на честотите ! Обаче лошото е че така излизам от параметрите на антената и там получавам по-малко усилване :( Май ще трябва едната двойка карти да премине на 2.4  :(

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Има два варянта:

1. При голям трафик заради презастъпване на IRQ-та да се шашка. Но пък в момента са презастъпени само LAN-a i видеото.

Из нета пише:  ( The motherboard is based on i815 chipset, contain one Intel Pro 10/100 Ethernet, 5PCI slots (with configuration 4PCI + 1Ethernet is working without IRQ conflicts )   Май това (i815) е най-подходящото дъно  :-/ Дали не се прецаках с моя COMPAQ P4.

2. Wirelessa да се шашка от близките честоти и това,че двете антени са една до друга. В форума на микротик прочетох това : "mikrotik recomends 200Mhz of seperation between tx an rx "

За да освободя IRQ трябва да махна едната r52-ка, но така няма как да работя по варянт 2.     :-X Голяма гадост !

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

малко извън темата - а тази кутия откъде я взе и достатъчно ли е охлаждането. Предстои ми изграждане на няколко трасета и се интерисувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

малко извън темата - а тази кутия откъде я взе и достатъчно ли е охлаждането. Предстои ми изграждане на няколко трасета и се интерисувам.

Кутиите са на ELMARK . Търси техни представители. Охлаждането е както си го направиш  ::)

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

След подмяна на mPCI преходите от такива с вграден SMA към такива без ,нещата се пауправиха, но още иска :) Извода е да не слагате mPCI преходи с вградено SMA когато имате повече от една радио карта на PC.

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

След подмяна на mPCI преходите от такива с вграден SMA към такива без ,нещата се пауправиха, но още иска :) Извода е да не слагате mPCI преходи с вградено SMA когато имате повече от една радио карта на PC.

а ти от кои преходи ползваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

minipci-pci.gif

Бяха такива. SMA конектора е запоен за платката, кабела се свързва с него посредством пътечка по самия текстолит и точно там му е слабото място. Има малка част която не е екранирана и при някой условия като мойте създава проблеми.

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Последно такива бяха или такива си сложил след това ;)

на снимката явно не се вижда добре но поне аз разбрах, че са точно такива само, че конектора на панела не е запоен директноп към кабела а минава през платката .. което верно е много тъпо

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това на снимката са старите...тоест не точно....На старите SMA конектора е запоен на самата платка , а тънкото кабелче също е запоено на платката.

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сега се сещам нещо за което не се бях сетил. ATX захранванията сам и махнал металните кутии , с цел по добро охлаждане. Да не би така да съм премахнал екранировката им и сега захранването да смущава нещо работата на R52- ките ?

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Сега се сещам нещо за което не се бях сетил. ATX захранванията сам и махнал металните кутии , с цел по добро охлаждане. Да не би така да съм премахнал екранировката им и сега захранването да смущава нещо работата на R52- ките ?

едва ли ще пречи , захранването работи на някакави килохерци пък и предполагам са на поне 30см от платките и едва ли ще усеща друго електромагнитно поле, а това за по -доброто охлаждане не виждам как ще стане, вентилатора на самата кутия на захранването си прекарва точно където трябва въздуха за охлаждане :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

едва ли ще пречи , захранването работи на някакави килохерци пък и предполагам са на поне 30см от платките и едва ли ще усеща друго електромагнитно поле, а това за по -доброто охлаждане не виждам как ще стане, вентилатора на самата кутия на захранването си прекарва точно където трябва въздуха за охлаждане :)

В моите кутии не е 30 см....мисля че няма е 2-3 см от платките.  :-/

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.