Jump to content

Оптичен кабел??


Recommended Posts

Преди 2 години направих един тест с FTTH+M 4влакна /доставка на XCOM или КСТ) в едно село за 2-ма клиента, по стълбовете на 30-35м. Досега да чукна на дърво нямам ядове. Имам и малки разклонения с такава оптика на 200м, опъвал съм я и на 70м, но не е имало сериозна зима с обледяване и голям сняг. Но затова сме ги направили за тестове. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с такава от хком  съм изградил трасе 6 километра в права линия ... няма проблеми никакви... от 2 години е не е мръднала на слънцето.. положена е с тръбички и е вързвана през 300-400 метра, че даже и повече... оптиката е бетон....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

yordan за този кабел мислиш  http://www.xcombg.com/index.php?page=products&product_id=402 с носач е за на столбови а з акакви торбички мислиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този кабел не е подходящ за изтегляне на трасе по дълго от 500 м.Без значение въздушно или подземно.Това е дроп кабел за изтегляне от муфа на стълб до клиентско устройство - мах. 500 м.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това има носач ами на 1км искам само не знам за квалитет на ПВЦ-ТО

201251294835_s.jpg

 

този тип е

figure-8-type-cable.jpg

добра оптика за въздушка ползвам я от 3 години само не правте грешката за подземно в тръба ф32. на 110м. с три завоя по 90 градуса няма теглене плоска е и се заклинва дори с вода и веро :)

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди време от екском и кст доставките не бяха читави... от 2-3 месеца кабела е коренно различен, защитните шини са вече метални и изглежда по качествен... освен това се работи по лесно от старите партиди дето на 4 влакна 2-те странични в уплътнението едвам се изваждаха... сега всичко е "6"... на 1000 метра затихването му е 0.13 дб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

yordan за този кабел мислиш  http://www.xcombg.com/index.php?page=products&product_id=402 с носач е за на столбови а з акакви торбички мислиш

Не торбички, а тръбички :)

Предполагам, че се говори за начина на закрепване посредством гумени маркучи и скоби.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и сега колеги какво даправам да земам од кабелот или не?едни викаат земи други не земај ,едни викаат добар е други не е добар не знам и јас сега самиот

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Панде, лугето koj го има користено ти рекоja - работи си арно.

А дали ке земеш и ти да го користиш ваков - то само ти ке си прецениш.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

и сега колеги какво даправам да земам од кабелот или не?едни викаат земи други не земај ,едни викаат добар е други не е добар не знам и јас сега самиот

Ти какво ше праиш  си е твой проблем.

Кабела НЕ Е за външно полагане. Тоя кабел е БОКЛУК! Аз съм купувал САМО 1 макара преди 4 години и повече няма да купя!

Ако искаш да правиш нещо, недей да го тъниш, защото там където го тъниш - там се къса. Може да питаш Йордан, колко метра такъв кабел е пуснал и колко му е затихването на 5 километра по него.

 

Не се лъжи! Ефтиното винаги излиза по-скъпо!

Искай и чети добре спецификацията на кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе, докога кой знае и кой не знае ще дава акъл?

Кви 5км. , какво затихване бе. Така на времето, който знае и не знае за FTP говореше, а какво стана - едни дрънкат, а други опъват!

Изградил съм няколко населени места и то изцяло със въпросния "дроп" кабел!

Да, кабела е измислен да се пуска от разклонителната кутия със сплитера до клиента 50,100,200м. , до предвиден е да се връзва от стълб на стълб 30-50м. разполага със доста здрав месинджър,а е в пъти по лек от FTP-M който се разпъва масово.

Предвиден е да се изпълнява със Fast конектори - напълно ръчен монтаж и да с хубави конектори на цена едва 3лв. затихването е 0.5-0.7dB.


FTTH_indoor_cable.jpg


http://xcombg.com/index.php?page=products&product_id=403

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво, изградил с този кабел няколко населени места. Пожелавам ти да работят.

Аз пък съм изградил само две оптични точки с този  кабел.

Едната е с 150 метра такъв кабел. Другата е с 200 метра кабел.

Първата трябваше да сменям кабела, тъй като неработеше (въпреки здравия месинджър). ОТДР-а дори неможа да разбере какво става с кабела.

Другата беше с огромно затихване на 1550.

 

Така че, щом те кефи - ползвай го. Иска се мнение за кабела - казвам моето.

 

Та тия 0.5-0.7 дб на кое това затихване ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кабела има един недостатък, при връзване на носача към стълба трябва да се внимава с оптичния кабел да остане свободен (да не се омотава носача около оптиката) от жегите носача се самонатяга и дава много голямо затихване и дефакто сигнала  спира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен цената и това че се заготвя само с нокти - друго не виждам което си заслужава.

 

Липсата на туба и гел, прави кабела податлив към температурни колебания. Не съм им чел спецификациите на последните "модели" от тоя кабел, но като гледам структурата му, все ми се струва, че силата му на опън е доста малка.

 

Иначе едното от трасетата с такъв кабел е въздушно директно около 80-90 метра. Работи 3-та година, на страх :)

 

@yordanstefanov

Ти за затихването дето говориш, как го премери ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.