• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.

Fibernet

Оптичен кабел??

55 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

FTTH 2 влакна с носач GJYXFCH-02F

FTTH оптичен кабел, 2 влакна с носач за въздушно полагане, а дървени макари по 1000m

Какво мислите за този кабел добар ли е за надворешно воздушно полагане пример по столбови на Евн ???Ке издржи ли надворешните влијание на ветар,дожд,сонце??

http://www.xcombg.com/index.php?page=products&product_id=402

Редактирано от pande2007

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През колко метра ще го полагаш ? Виждал съм оптики върдушни без носач на 50м :) А тук  е много ветровито и няма проблеми.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това има носач ами на 1км искам само не знам за квалитет на ПВЦ-ТО

201251294835_s.jpg

този тип е

figure-8-type-cable.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От стълб на стълб на 1км ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да само не знам през годините дали ке откажи пвц-то или не?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично и на 100м не бих го пуснал.

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е добар а?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъвто и кабел да е с каквато и проволка на 1км няма да стане!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) тук май не се разбрахте ... макарата е по 1км дължина, а не че може да виси въздушно между две точки на 1км, реално този се връзва по стълбовете на ЕВН по около 30м .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30м ще виси и без проволката стига да е "армиран".

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здр. този кабел е добър масово се позва и 50м ще държи (само да няма обледяване и мокър сняг тази година такава оптика беше станала на Ф 8-10см !!! и издържа , междустълбие от два клона на енергото с растояние над 45м свързана на височина около 5 м  се стигаше от земята след сваляне на снега се изпъна без проблем като работа не е за вярване но съм жив свидетел и учасник в свалянето на снега по кабелите с рибарски карбонови пръчки 6м разпънати на дебелите нади 3,5-4м) . На години колко и китаеца не може ти каза но на 5-7г има и не е дала фира казвам това което виждам.Давай смело добре се работи с нея навсякъде е с машинен сплайст и няма ядове.

Редактирано от freenet

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

мерси но далии има проблеми со заштитата со pvc?дали случајно пука од сонце?

Редактирано от pande2007

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здр., няма да имаш проблем със слънцето кабела е с UV защита и наистна държи , не съм виждал напукан още . Използвай го по предбазначение FTTH/B кабела е за крайния клиент 100-300м  за повече значи топологията нещо не е добре направена и не е за тази цел.

този кото си показал  е с влакно 657  на екском е 652D има разлика по спецификациите на влакната .

Редактирано от freenet

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

да за тој на еском мислам 652D искам да  направам евтина точка-точка до 1 км нема да издржи така ли?

Редактирано от pande2007

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При условие ,че го препоръчват до 50м а си си направил 'експеримент' 200-300м  на 1км не знам какъв ще е цирка .За такава дистинция GYXTW 4/8/12F директно полагане по стълбове 30-40м и повече ще държи за начина на закрепване съм писал тема тука.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 години направих един тест с FTTH+M 4влакна /доставка на XCOM или КСТ) в едно село за 2-ма клиента, по стълбовете на 30-35м. Досега да чукна на дърво нямам ядове. Имам и малки разклонения с такава оптика на 200м, опъвал съм я и на 70м, но не е имало сериозна зима с обледяване и голям сняг. Но затова сме ги направили за тестове. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с такава от хком  съм изградил трасе 6 километра в права линия ... няма проблеми никакви... от 2 години е не е мръднала на слънцето.. положена е с тръбички и е вързвана през 300-400 метра, че даже и повече... оптиката е бетон....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този кабел не е подходящ за изтегляне на трасе по дълго от 500 м.Без значение въздушно или подземно.Това е дроп кабел за изтегляне от муфа на стълб до клиентско устройство - мах. 500 м.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това има носач ами на 1км искам само не знам за квалитет на ПВЦ-ТО

201251294835_s.jpg

този тип е

figure-8-type-cable.jpg

добра оптика за въздушка ползвам я от 3 години само не правте грешката за подземно в тръба ф32. на 110м. с три завоя по 90 градуса няма теглене плоска е и се заклинва дори с вода и веро :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди време от екском и кст доставките не бяха читави... от 2-3 месеца кабела е коренно различен, защитните шини са вече метални и изглежда по качествен... освен това се работи по лесно от старите партиди дето на 4 влакна 2-те странични в уплътнението едвам се изваждаха... сега всичко е "6"... на 1000 метра затихването му е 0.13 дб

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

yordan за този кабел мислиш  http://www.xcombg.com/index.php?page=products&product_id=402 с носач е за на столбови а з акакви торбички мислиш

Не торбички, а тръбички :)

Предполагам, че се говори за начина на закрепване посредством гумени маркучи и скоби.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става дума за HDPE и тел :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и сега колеги какво даправам да земам од кабелот или не?едни викаат земи други не земај ,едни викаат добар е други не е добар не знам и јас сега самиот

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Панде, лугето koj го има користено ти рекоja - работи си арно.

А дали ке земеш и ти да го користиш ваков - то само ти ке си прецениш.

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване