Jump to content

Bridge M5 (25dB) колко километра сте постигали най-много?


master

Recommended Posts

Като си тръгнал така и така да ъпгрейдваш, поне изчакай ново поколение устройства

http://www.interprojekt.com.pl/ubiquiti-airmax-nanobeam-m5400-p-1482.html

с комплект NanoBeam M5 400 би следвало да постигнеш повече от всички гореизброени решения.

 

От опит през годините съм си потвърдил, че винаги 2 (поляризации/чейна) е повече от 1, винаги!

Редактирано от MiPSus

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пък едно ново поколение.Като му гледам разликите в параметрите е напудрено старо.Друго ме дразни - хем ново оборудване ,хем нови възможвости , хем поглед в бъдеще , а пък това е безумно скъпо , онова е неоправдано .Ами вземете с "колегата " решете какво искате .За сега сте - боли ме сърби ме - драго ми е.Конкретизацията е лесна - на пазара няма милион решения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето ти един мой линк на 11км със два NanaoBridge M5 25dB на 11км. без френел : и водимост от типа "бе там някъде е", но работи поносимо. Bullet при същата ситуация/ниво на сигнала ще е свързан 54/90Mbit и няма да има този капацитет.

post-575-0-26601600-1393569512_thumb.png

Редактирано от MiPSus

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с комплект NanoBeam M5 400 би следвало да постигнеш повече от всички гореизброени решения.

 

 

 това е интересно кога се очаква от родните риселъри.

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Няма голям смисъл от 90ки спрямо 60-ки, ~3-4 dbi. 60-ките са достатъчни и за около 20 км линк. Линк с Bullet M5 би трябвало да ти ги прави тези 90/20 при добър сигнал/настройка (изкарвал съм максимум 90/30, но с много клиенти верояно ще клекне CPU-то - ако изкараш едно EoIP през такъв линк работи доста по стабилно :)).

Някъде из форума имаше тема за Груув-и пуснати с 60MHz лента да правят 200Mbps (half) - това може би ще ти е по-евтин вариант, а докато ги запълниш тези скорости, ще си стигнал до по-добро решение :).

CPU-то на Groove изглежда да е същото, като това в RB911G - те се клокят от 600 на 720MHz - което е чувствително повече от 400MHz при Bullet M5.

 

Само стария чипсет тез които са на 400мхц могат да се пускат на 30мхц лента ... иначе се връзват на 225мбит

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Днес колегата с 2 25дб бриджа от старите е пуснал линк 9км от едната страна с радом макар, че каза не видял разлика с него и без него в нивото. Пълна трагедия 30мегабита едвам едвам ниво -61-63 ццк 98% шум 98. Явно ще се слагат други устройства, но тия дни ще го по ръчкаме малко да видим все пак дали няма да може да се оправи.


Пропуснах да кажа, скоростите са мерени с Utorent. Според теста на девайсите излизат тези стойности.

 


p.s.

След много ръчкане общо взето си загубихме времето.

Иначе както казва МiPSus 2 e повече от 1, дори и при по-малки скорости на линка.. закъсненията при лоад и голям пакет са по-добри определено от аналогичен линк с булет и 60см чиния. И въпреки това ще се минава на последния вариант.

post-829-0-33557700-1396217741_thumb.png

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.