Jump to content

Излязла е нова версия на RouterOS 6.9 released


News

Recommended Posts

Download the new RouterOS 6.9 release over the torrent network: http://www.mikrotik.com/download/routeros-ALL-6.9.torrent
Otherwise please visit http://www.mikrotik.com/download to pick exact version!

6.9 changelog:

*) lcd - added option to change the color-scheme;
*) updated bootloader firmware;
*) ppp: fixed RADIUS accounting;
*) ppp: fixed IPV6-Prefix assigning;
*) ppp: fixed dial-on-demand;



Свали от тук
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зле - до вътрешния интерфейс - пинга варира между 3-6-7-10 ms, на десет и повече пакета да се появи един на 0 ms.

Рутера е 751G с две машини зад него и 0% CPU :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз това забелязах на моя  CCR1036-12G-4S

6.3 си е най добре за сега


i ako na nqkoi mu trqbva po stara versiq http://download.mikrotikindonesia.com/index.php?dir=Firmware/V6/routeros-6.3/ da zapovqda :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова и не бързам да ъпдейтвам към 6.х, всичките които имам, а те са над 15 борда са на 5.26 и мисля, че е най успешна като версия.

Един съм пуснал към 6.х, освен пинга други проблеми не съм забелязал, но няма да бързам с миграцията към 6.х :)

Между другото... на CCR как се държи шестицата? 

Ако някой има наблюдения да сподели. Най-вече на "production".

Редактирано от Mitko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, абсолютно съм съгласен с теб колега относно 5.25 и 5.26 версии.

Всъщност някой знае ли каква е глобалната разлика между 5.х и 6.х като изключим интерфейса в 6.х в Winbox и естествено версията на kernel-a?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо ли правят актуализация на OS-a ?? някой не се ли зачуди,сигурно го е направил и отговора се крие там някъде :D ако всичко бе изрядно в старите версии,досега да бяха разпуснали разработчиците на микротик във вечен отпуск,всяко ново нещо се отрича,което е нормално :) 6.9 си е ОК поне засега 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как и няма и да има според мен такава версия в която всичко да е на ниво. По-големите компании имат бъгове, та тук ли няма да има :)

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зле - до вътрешния интерфейс - пинга варира между 3-6-7-10 ms, на десет и повече пакета да се появи един на 0 ms.

Рутера е 751G с две машини зад него и 0% CPU :)

 

 

Интересно... сега като прочетох, че си написал за вътрешния интерфейс... При мен ситуацията е същата! Само хардуера е малко различен, ползвам два RB951. Точно в такива граници е пинга до собствения му адрес при същите условия, почти нулево натоварване на интерфейса и не много сериозен трафик през рутера  :mellow:

Освен това, не съм забелязал други проблеми... работи нормално. Не помня да съм тествал с такъв пинг на версия 5.26 и 5.25.

 

Напълно съм съгласен с мнението на колегите, че винаги ще има нещо, което да е за оправяне в софтуера... при всички производители е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова и не бързам да ъпдейтвам към 6.х, всичките които имам, а те са над 15 борда са на 5.26 и мисля, че е най успешна като версия.

Един съм пуснал към 6.х, освен пинга други проблеми не съм забелязал, но няма да бързам с миграцията към 6.х :)

Между другото... на CCR как се държи шестицата? 

Ако някой има наблюдения да сподели. Най-вече на "production".

Как ли! Никак. само 6.3  що годе бива,имат проблеми при back up-пите.Какво имам предвит от която версия да сложите на CCR борд  се влошават,Дали защото е 64 битова версия или нещо друго,но сериозно се спъва от към трафик.Друго което мога да споделя,като наблюдение е тест скороста към вътрешен адрес и тест между него(CCR bord)и x86 .В вътрешния адрес прави 350/350 tcp  800/800 udp,незнайно защо,можеби заради малките процесорчета,които са на всеки лан. тест към x86 170/170 tcp 230/230 udp. и при двата теста процента на процесора не надвишава 8 

:)

Редактирано от net-sar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Не се научихте да не правите локалхост тест както и борд-борд

тест се прави между клиенти

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

странно при мен с версия 6.9 ми се оправиха пинговете с 6.5 вървяха на 15мс. до клиенти на пппое сега е заковано на 0~1ms. но говорим за комп.

http://dox.bg/files/dw?a=bd6bbe7d1d

Редактирано от ефект

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.