Jump to content

Koй Power Line кит да избера?!

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤
 Share

Recommended Posts

То реално никъде не показва на колко МБ са!Водят ги 200 Half Duplex.Е няма ли друг вариант без да се слагат рутери от 2 те им страни то става много неизгодно :(

SS7 това което каза за натоварването в лана за всички подобни устройства ли важи или за тези който си тествал?

• Owner

Важи за всички 85Мбитова устроиства - powerline v.2. вътре чипа е един и същ , и програмките са им еднакви.

За 200 мбитовите нямам опит, ама ти какви си взел , видят ми се евтини за 200мбитови ?

Значи рутер евентуално се слага ( още един интерфейс) само от едната страна (дето идва нет-а) , от  другата (клиентската)страна  няма смисъл да слагаш .

Тая ether frame PAUSE как ми взе здравето преди време не е истина.

Между другото и VDSL модемите я ползват, при запълване на капацитета им -> в резултат целия ЛАН работи на скоростта на най-бавната му част ( и то с едни стабилни загуби - 15-20%).

Общо взето имам вече железно правило - имам ли нискоскоростен линк ( < ЛАН ), задължително го отделям с рутер. СПестява доста неприятности.

То реално никъде не показва на колко МБ са!Водят ги 200 Half Duplex.Е няма ли друг вариант без да се слагат рутери от 2 те им страни то става много неизгодно :(

SS7 това което каза за натоварването в лана за всички подобни устройства ли важи или за тези който си тествал?

• Owner

Точно това дето си го посочил май е варистор :) , ама и те стават.

Мисля, че най прости вариант за три фази е да се сложи по един кондензатор в схема триъгълник между фазите. Капацитета трябва да се сметне, така, че да няма голямо съпротивление от 1Мхз нагоре, мисля от порядъка на 50-100 нано.

п.с

Между другото откъде ги взе. Мисля да ги използвам отново в няколко хотела за интернет в стаите .

Aми това е кондензатора(2,2Nf) който е последователно на намотката на изходния трансформатор!О точката където се свързва с нея се запояват още 2 броя като него и става за 3 фазен ток.Желателно е да се сложат кондензатори от същия тип но с работно напрежение над 400В.Черното е варистора който не е излишно да се повтори 3 пъти + 3 предпазителя последователно преди кондензаторите за да има някаква защита.На въпроса от къде е - поликомп но ги има и в стемо.Обмислям варианта за качествено нормално захранване а не импулсно като оригиналното.