Jump to content

Koй Power Line кит да избера?!


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

То реално никъде не показва на колко МБ са!Водят ги 200 Half Duplex.Е няма ли друг вариант без да се слагат рутери от 2 те им страни то става много неизгодно :(

SS7 това което каза за натоварването в лана за всички подобни устройства ли важи или за тези който си тествал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Важи за всички 85Мбитова устроиства - powerline v.2. вътре чипа е един и същ , и програмките са им еднакви.

За 200 мбитовите нямам опит, ама ти какви си взел , видят ми се евтини за 200мбитови ?

Значи рутер евентуално се слага ( още един интерфейс) само от едната страна (дето идва нет-а) , от  другата (клиентската)страна  няма смисъл да слагаш .

Тая ether frame PAUSE как ми взе здравето преди време не е истина.

Между другото и VDSL модемите я ползват, при запълване на капацитета им -> в резултат целия ЛАН работи на скоростта на най-бавната му част ( и то с едни стабилни загуби - 15-20%).

Общо взето имам вече железно правило - имам ли нискоскоростен линк ( < ЛАН ), задължително го отделям с рутер. СПестява доста неприятности.

То реално никъде не показва на колко МБ са!Водят ги 200 Half Duplex.Е няма ли друг вариант без да се слагат рутери от 2 те им страни то става много неизгодно :(

SS7 това което каза за натоварването в лана за всички подобни устройства ли важи или за тези който си тествал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Точно това дето си го посочил май е варистор :) , ама и те стават.

Мисля, че най прости вариант за три фази е да се сложи по един кондензатор в схема триъгълник между фазите. Капацитета трябва да се сметне, така, че да няма голямо съпротивление от 1Мхз нагоре, мисля от порядъка на 50-100 нано.

п.с

Между другото откъде ги взе. Мисля да ги използвам отново в няколко хотела за интернет в стаите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми това е кондензатора(2,2Nf) който е последователно на намотката на изходния трансформатор!О точката където се свързва с нея се запояват още 2 броя като него и става за 3 фазен ток.Желателно е да се сложат кондензатори от същия тип но с работно напрежение над 400В.Черното е варистора който не е излишно да се повтори 3 пъти + 3 предпазителя последователно преди кондензаторите за да има някаква защита.На въпроса от къде е - поликомп но ги има и в стемо.Обмислям варианта за качествено нормално захранване а не импулсно като оригиналното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.